Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Kort-2

4 520 m, 140 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK33:51
2Betty Ann BjerkreimIL Tyrving37:35+3:44
3Jenny PatanaHiidenkiertäjät37:40+3:49
4Mari VäänänenKalevan Rasti39:04+5:13
5Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad41:03+7:12
6Laura ParjanneHiidenkiertäjät41:29+7:38
7Johanna SanderiIFK Lidingö SOK42:39+8:48
8Karin PerssonHagaby GoIF Örebro43:07+9:16
9Josefin AronssonOK Tisaren43:51+10:00
10Kine GulliksenBækkelagets SK44:48+10:57
11Julia LauriOK Tisaren45:11+11:20
12Linda ByströmOK Kåre45:22+11:31
13Linnea SundströmVittjärvs IK46:23+12:32
14Josephine RegnellVäxjö OK46:46+12:55
15Riina SuntioinenAngelniemen Ankkuri46:49+12:58
16Martina KarlssonStora Tuna OK46:59+13:08
17Stina BergSävedalens AIK47:21+13:30
18Lone Malmgren47:51+14:00
19Amilia BjörklundSävedalens AIK48:08+14:17
20Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro48:11+14:20
21Kristin JacobsonKFUM Örebro OK49:21+15:30
22Marie DahlinKovlands IF49:37+15:46
23Heli HartvikPaimion Rasti49:45+15:54
24Anna OjapaloLynx49:46+15:55
25Elin FältmanLeksands OK49:50+15:59
26Katarina ÖstbergBredaryds SOK50:08+16:17
27Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK50:15+16:24
28Stina AndreassonGustavsbergs OK50:25+16:34
29Sofia WallinIF Thor50:26+16:35
30Anna ArvidssonKalmar OK50:34+16:43
31Elin LindTierps SOK50:52+17:01
32Johanna AlmséusIFK Hedemora OK51:18+17:27
33Therese KlintbergLinköpings OK51:33+17:42
34Malin RylanderStora Tuna OK51:50+17:59
35Malin JacobsonOK Tor52:04+18:13
36Helmi KoliLynx52:24+18:33
37Ebba EkmanOK Tyr53:24+19:33
38Louise Nordahl53:48+19:57
38Susanne ErikssonOK Milan53:48+19:57
40Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna54:06+20:15
41Maja BergerByåsen IL54:15+20:24
42Sara RensgardOK Renen54:47+20:56
43Agnes WestlundTrosabygdens OK54:57+21:06
44Hanna WesterbergAvdankad OL55:17+21:26
45Marika LindahlOK Milan55:20+21:29
46Pernilla BacklundNärpes OK55:22+21:31
47Sofia LarssonHestra IF55:36+21:45
48Malin ErikssonTierps SOK55:37+21:46
49Therese KorkeakoskiOK Milan56:14+22:23
50Ida KujansuuHiidenkiertäjät56:17+22:26
51Anna-Karin JonassonHärnösands OK56:18+22:27
52Samantha AhlgrenOK Roslagen56:29+22:38
52Emma RosénOK Njudung56:29+22:38
54Pia WebbCambridge Sports Union56:38+22:47
55Hanna FalkIF Thor57:06+23:15
56Jessica NilssonOK Milan57:08+23:17
57Ida OlssonHagaby GoIF Örebro57:10+23:19
58Jenni SabelHiisirasti57:16+23:25
59Saana OrkolaHiidenkiertäjät57:30+23:39
60Lisa SundströmOK Renen57:37+23:46
61Ida JohanssonSundsvalls OK57:39+23:48
62Emma ForsbergOK Kåre57:40+23:49
63Johanna TholerudOK Sarven58:06+24:15
64Rebecka HoppeIF Thor58:08+24:17
65Emilia EkIF Minken58:53+25:02
66Emilia RantanenMS Parma59:08+25:17
67Frida AnsinSvaide Roma SOK59:17+25:26
68Erika HammarlindNjurunda OK59:37+25:46
69Marita Lilja GrønhovdModum O-Lag1:00:45+26:54
70Emma LundmanOK Roslagen1:01:37+27:46
71Olga LundbäckDomnarvets GoIF1:01:38+27:47
72Stina GuståsLinköpings OK1:01:39+27:48
73Evelina ChristofferssonOK Roslagen1:01:55+28:04
74Lina LångStora Tuna OK1:01:56+28:05
75Linnea NordOK Klemmingen1:01:58+28:07
76Josefin DahlstenEksjö SOK1:02:03+28:12
77Sofia HägglundOK Hammaren1:02:21+28:30
78Tove Sahl PaavoOK Klemmingen1:02:44+28:53
79Johanna RagvaldOK Linné1:03:15+29:24
80Ursina CaluoriOLG Schaffhausen1:03:19+29:28
81Anne Marthe PeveriEiker OL1:03:43+29:52
82Linn MöllerVisborgs OK1:03:47+29:56
83Maria JohanssonTorsås OK1:04:13+30:22
84Aino LeijonAvesta OK1:04:25+30:34
85Miranda LeafDrongo1:05:17+31:26
86Jenny DanielssonSundsvalls OK1:05:51+32:00
87Rachel CollinsDFOK1:05:58+32:07
88Klara SkoogOK Hammaren1:06:21+32:30
89Karna ThorssonOK Linné1:06:25+32:34
90Sara RudhAvesta OK1:06:48+32:57
91Laura HyyryläinenAnttolan Urheilijat1:06:54+33:03
92Sara MagnussonOK Måsen1:07:14+33:23
93Maren KoplandModum O-Lag1:07:20+33:29
94Corina RingliOLG Schaffhausen1:07:24+33:33
95Toril FalkenbergStavanger OK1:08:23+34:32
96Johanna SellingHärnösands OK1:08:53+35:02
97Erika BlixtOK Hammaren1:09:03+35:12
98Ladina FeuchtOLG Schaffhausen1:09:27+35:36
99Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:09:49+35:58
100Noora HyvönenAngelniemen Ankkuri1:10:31+36:40
101Ebba WesterbergIF Thor1:10:39+36:48
102Linda NorénArvidsjaurs OK1:10:50+36:59
103Madlaina SchaadOLG Chur1:11:07+37:16
104Alexandra ForssÄrla IF1:11:34+37:43
105Karin JaneråsOK Linné1:11:35+37:44
106Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:12:11+38:20
107Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:12:14+38:23
108Annika HerzogOLG Schaffhausen1:12:23+38:32
109Lisha KimOLG Chur1:12:26+38:35
110Michelle RuppenthalOLG Chur1:12:32+38:41
111Caroline ThunbergOK Roslagen1:13:36+39:45
112Sofia PengerPargas IF1:16:03+42:12
113Sofie SöderholmSträngnäs-Malmby OL1:16:40+42:49
114Anni KivilaaksoEspoon Suunta1:16:49+42:58
115Lina WestlundTrosabygdens OK1:18:27+44:36
116Anna CarlbergOK Hammaren1:18:39+44:48
117Hanna GustafssonOK Kåre1:21:27+47:36
118Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri1:22:12+48:21
119Sau Mei ChanYAOC, Hong Kong1:22:31+48:40
120Lisa ErikssonIF Thor1:22:34+48:43
121Mary FlemingSouth Yorkshire Orienteers1:23:06+49:15
122Frida RoosIF Thor1:24:06+50:15
123Torun SwenningOK Linné1:24:11+50:20
124Linda PuntschartOLG Chur1:25:16+51:25
125Julia MayerHSV Großmittel1:26:13+52:22
126Johanna CavallinValbo AIF1:26:36+52:45
127Malin RehnholmOK Linné1:26:41+52:50
128Andrea Au1:27:21+53:30
129Katrin KröpplHSV Großmittel1:27:30+53:39
130Frida DanielssonVimmerby OK1:28:29+54:38
131Rosemary HartmannShado1:29:42+55:51
132Elin Falk SörqvistIF Thor1:30:28+56:37
133Lena OttLeksands OK1:32:28+58:37
134Rask AttackMicke Mellbergs SOK1:33:02+59:11
135Louise PramlidOK Roslagen1:35:29+1:01:38
136Anna BjörklundBjursås OK1:35:48+1:01:57
137Adela NovakovaOK24 Praha1:53:15+1:19:24
Fabienne HaasGlobi OKej godkänd
Michelle HaasGlobi OKej godkänd
Pia Skyttersæter IversenHeming Orienteringej godkänd
Eva Bereczej start
Ann Forslinej start
Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OKej start
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Beatrice HuhtaOK Måsenej start
Moa Olssonej start
Yuqing ZhengOACej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser