Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

U2

2 250 m, 207 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo ClaessonStora Tuna OK14:14
2Gustav EssungerSjövalla FK15:11+0:57
3Rasmus DalgaardKolding OK16:07+1:53
4Malte AnderssonTrollhättans SOK16:18+2:04
5Zeb MillbournOK Skogsfalken16:47+2:33
6Sebastian GrankullIK Kronan17:07+2:53
7Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb17:23+3:09
8Emil ÖbergOK Hällen17:51+3:37
9Petter SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering18:02+3:48
10Sigge LöfgrenOK Kåre18:13+3:59
11Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF18:34+4:20
12Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL18:39+4:25
13Lukas WebbCambridge Sports Union18:49+4:35
13William MulariOK Vilse 8718:49+4:35
15Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg18:50+4:36
16Måns PerssonEksjö SOK18:55+4:41
17Torunn OtterbjörkUmeå OK18:56+4:42
18Emma BergOK Ravinen19:00+4:46
19Ludvig LjunggrenOK Hammaren19:25+5:11
20Alfons RingdahlNyköpings OK19:37+5:23
21Algot SjöstrandSnättringe SK19:56+5:42
22Majken LindqvistSkogsluffarnas OK19:58+5:44
23Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK20:00+5:46
24Vilda KulstadSkåneslättens OL20:09+5:55
25Jonas LindSundsvalls OK20:13+5:59
26Alexander AnderssonJärfälla OK20:42+6:28
27Axel Bjuggstam20:47+6:33
28Eskil BocciarelliSkogslöparna20:54+6:40
29Erlend GrønliFreidig21:02+6:48
30Filip StåhlSävedalens AIK21:11+6:57
31Maja MattssonSkogslöparna21:40+7:26
32Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK21:43+7:29
33Walter VikmanOK Linné21:51+7:37
33Alva MattssonSkogslöparna21:51+7:37
35Isak StåhlbrandtRasbo IK22:08+7:54
36Gustaf IngelsboOK Tranan22:13+7:59
37Lisen MobergSundsvalls OK22:15+8:01
38Alva NilssonKFUM Örebro OK22:25+8:11
39Kajsa WilénLeksands OK22:35+8:21
40Harry NorellSnättringe SK22:51+8:37
41Gustav KarlssonSundsvalls OK22:52+8:38
42Vera Nykvist22:54+8:40
43Nathalie WerlinSimlångsdalens IF22:57+8:43
44Olle BladlundKarlsbyhedens OK23:13+8:59
45Erik KylbornAlmby IK23:15+9:01
46Moa TimnerOK Renen23:17+9:03
47Jerker RuthströmJärla Orientering23:20+9:06
48Sophia ÖrnebrandJärfälla OK23:25+9:11
49Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK23:35+9:21
50Erik SjölanderTäby OK23:38+9:24
51Alvin JakobssonNybro OK23:43+9:29
52Olle RoosIFK Göteborg23:46+9:32
53Alvilde Gemmer HanghøjBallerup OK23:56+9:42
54David JernbergGävle OK23:58+9:44
55Truls MansénSkarpnäcks OL24:03+9:49
56Tamara JoelsenMo o-klubb24:04+9:50
57Ebba SundlingOK Njudung24:05+9:51
58Joar UmelandOK Älgen24:22+10:08
59Anja HartleyHaninge SOK24:35+10:21
60Anton FaxénVäxjö OK24:36+10:22
61Måns DahlbergAlmby IK24:37+10:23
61Melker BacklundOK Hällen24:37+10:23
63Samanta DegerlundVittjärvs IK24:40+10:26
63Freja KlockarOLG Cordoba24:40+10:26
65Elsa LakeSundsvalls OK24:43+10:29
66Tilde UmelandOK Älgen24:50+10:36
67Sophie KlockarOLG Cordoba25:11+10:57
68Elias VikmanOK Linné25:13+10:59
68Aksel Ferdinand RolsdorphGrue IL25:13+10:59
70Jeremiah Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL25:19+11:05
71David EriksonLunds OK25:28+11:14
72Jonatan SahlénIF Hagen25:30+11:16
73Selma SundbergSundbybergs IK25:32+11:18
74Ingrid NorinGävle OK25:35+11:21
74Eliva PerssonGällstadbygdens SOK25:35+11:21
76Sanna JosefssonOK Kolmården25:42+11:28
77Annie LindkvistAlmby IK26:06+11:52
77Liam de BoussardIFK Enskede26:06+11:52
79Amanda FyhrSOK Aneby26:09+11:55
80Nils EkströmStenungsunds OK26:20+12:06
81Marius HovmöllerSöders-Tyresö26:34+12:20
82Johan SandströmOK Älme26:41+12:27
82Astrid LindgrenLidköpings VSK26:41+12:27
84Ebba MaxénStora Tuna OK26:46+12:32
84Ebba BogeOK Alehof26:46+12:32
86Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL26:58+12:44
87Ellen MobergFK Göingarna26:59+12:45
88Olle HedströmTenhults SOK27:10+12:56
89Thea BerglundVittjärvs IK27:28+13:14
90Vidar SjöblomSundsvalls OK27:40+13:26
91Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL27:41+13:27
92Lovisa NederheimTäby OK28:00+13:46
93Arne LagerqvistGarphyttans IF28:03+13:49
94Tuva Wilkens JernbergNydalens SK28:15+14:01
95Ella LjungdellTäby OK28:22+14:08
96Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK28:34+14:20
97Elin JavehedTäby OK28:51+14:37
98Eimy AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb28:55+14:41
99Alice Slars PaulssonSundbybergs IK29:07+14:53
100Lovisa PerssonDomnarvets GoIF29:33+15:19
101Erik HedströmÖstersunds OK29:37+15:23
101Alfons StenilsOK Hällen29:37+15:23
103Emma WikströmHästveda OK29:42+15:28
104Moa DahlOK Alehof29:43+15:29
105Julia PéclardOK Kåre29:52+15:38
106Ella Carlsson SigstedtOK Ravinen29:54+15:40
107Arvid GustavssonVäxjö OK29:58+15:44
108Leo LarssonKarlskrona SOK29:59+15:45
108Kerstin HårdGagnefs OK29:59+15:45
108Esther AllwoodKarlskrona SOK29:59+15:45
111Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb30:08+15:54
112Märta MannelqvistOK Nolaskogsarna30:15+16:01
113Viktor LindgrenOK Kåre30:24+16:10
114Jon WikströmHästveda OK30:25+16:11
114Dante MeijerIFK Mora OK30:25+16:11
116Sixten BuudIFK Mora OK30:27+16:13
117Oskar GustafssonTrollhättans SOK30:49+16:35
118Valter NelkingSkåneslättens OL30:55+16:41
119Agnes LübckeOK Ravinen30:57+16:43
120John DanielssonIFK Mora OK31:00+16:46
121Emma ByströmOK Nolaskogsarna31:01+16:47
122Tilde FinskasIF Femman31:11+16:57
123Nils NyströmBrattås CK31:28+17:14
124Elvin LundbergOK Kåre31:31+17:17
125Malin NilssonOK Tyr31:33+17:19
126Lukas HenrikssonAttunda OK31:37+17:23
127Märta Gillman WikstrandOK Linné32:03+17:49
128Alma EreltOK Norrvirdarna32:04+17:50
129Amanda BlidefalkOK Södertörn32:09+17:55
130Axel BorellOK Linné32:11+17:57
131Selma LeonTrollhättans SOK32:16+18:02
132Erik HörnqvistOK Renen32:25+18:11
133Agnes BoströmOK Linné32:43+18:29
134Sven TholénOK Skogshjortarna32:54+18:40
135Lowe EkströmOK Tyr33:05+18:51
136Tyra GrahnGöteborgs SK33:10+18:56
137Ulrikke Visted-HansenGjø-Vard OL33:15+19:01
138Sonia KurashovaFK Åsen33:25+19:11
139Johannes BlomqvistBredareds IF33:26+19:12
140Alva KullmanOK Alehof33:27+19:13
141Ella GrahnGöteborgs SK33:35+19:21
142Mathilda GustafssonIF Thor33:41+19:27
143Frans PerssonSkellefteå OK33:44+19:30
144Ditte MolinHärnösands OK33:46+19:32
145Simon SkottÅmåls OK33:47+19:33
145Valdemar LagerwallOK Linné33:47+19:33
147Mirja HårdSkogsluffarnas OK34:23+20:09
148Lucas Bodin-LiliegrenOK Djerf35:18+21:04
149Björn BlomströmIF Thor35:29+21:15
150Lovisa NilssonHögåkers OK35:32+21:18
151Ole Petter Visted-HansenGjø-Vard OL35:34+21:20
152Love NorellSnättringe SK35:45+21:31
153Sophie WiduchKarlskrona SOK35:48+21:34
154Telma PruthSkogsluffarnas OK36:00+21:46
155Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK36:04+21:50
156Selma MartanderTrollhättans SOK36:05+21:51
157Ebba HagstrandLerums SOK36:21+22:07
158Lovisa FischerOK Linné36:32+22:18
159Ingrid AndreassonIFK Göteborg37:17+23:03
160Sally ArvidssonSkogslöparna37:18+23:04
161Elsa WoxlinSkogslöparna37:27+23:13
162Wilmer HästöIF Femman37:28+23:14
163Karin WestströmAlvesta SOK37:58+23:44
164Rebecca SchölinTäby OK38:04+23:50
165Emma PerboSkogslöparna38:08+23:54
166Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK38:25+24:11
167Anton KroksmyrVäxjö OK39:12+24:58
168Knut HolmbergBergnäsets AIK40:45+26:31
169Tage RudsanderAttunda OK40:47+26:33
170Siri ForslinForsa OK40:57+26:43
171Elias LundbladMarkbygdens OK40:58+26:44
172Tuomas MatilainenEspoon Suunta41:21+27:07
173Noel GalinSurahammars SOK41:35+27:21
174Alice Liljecrantz AlsingSurahammars SOK41:59+27:45
175Hannes PellaVittjärvs IK42:00+27:46
176Tova HolmstrandArboga OK42:23+28:09
177Freya EveleighCOLE42:38+28:24
178Anton CarlströmFK Boken42:39+28:25
179Sara HäggquistOK Nolaskogsarna42:52+28:38
180Ida AnderssonTullinge SK42:56+28:42
181Adele Øen SkålandTrøsken IL43:32+29:18
182Agnes CahierIK Uven43:34+29:20
183Albin LarssonFilipstads OK43:39+29:25
184Anna Elizabeth Fontes AarbuVarteig OL43:47+29:33
185Leo BertsOK Alehof43:50+29:36
186Simon OlssonSidensjö IK44:12+29:58
187Vincent RylanderVäsby OK44:31+30:17
188Simon HälldalGävle OK44:42+30:28
189Sandra MortensenMo o-klubb44:46+30:32
190Dante CahierIK Uven44:47+30:33
191Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid O Ol45:20+31:06
192Simon WallmanOK Skogsvargarna46:26+32:12
193Aron De AlmeidaMalmö OK48:05+33:51
194Noomi GreenAlmby IK49:22+35:08
195Ella RundbergTolered-Utby Ol-klubb49:32+35:18
196Petter BergqvistGarphyttans IF50:39+36:25
197Anna PåveIF Thor52:16+38:02
198Aurora LehtonenUlvilan Ura52:24+38:10
199Johannes DahlbergIK Trenne Ullared54:14+40:00
200Ellen BjörklundOK Tyr55:13+40:59
201Robin PerssonOK Djerf55:51+41:37
202Isabella SjögrenOK Ravinen55:53+41:39
203Ossian OláRånäs OK57:59+43:45
204Julie Økern HågårdKonnerud IL1:02:22+48:08
205Linn ThuressonSkåneslättens OL1:25:06+1:10:52
Fabian WästlundOK Tyrej godkänd
Emilie ErikssonÖstersunds OKej godkänd
Robin BernhedRånäs OKej start
Malte DuellHestra IFej start
Sixten EliassonKarlskrona SOKej start
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLej start
Emil HofflanderGöteborg-Majorna OKej start
Filip HälldalGävle OKej start
Karin LindSundsvalls OKej start
Molly LindelöfSträngnäs-Malmby OLej start
Olle LoréSundsvalls OKej start
Ture MannelqvistOK Nolaskogsarnaej start
Agnes OlssonOK Trananej start
Stina PerssonSkogslöparnaej start
Axel Persson-JFK Göingarnaej start
Gabriel SlättOK Alehofej start
Stina SperlingHaninge SOKej start
Märta ThelausUmeå OKej start
Solveig WallentinLerums SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser