Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Inskolning

1 900 m, 105 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Liv DalenstamSnättringe SK25:18
Alva DalenstamSnättringe SK26:46
Elliot JohanssonJärla Orientering35:18
Ellen FällströmSkogslöparna28:15
Aron AntfolkNärpes OK20:56
Elias KoivulaHelsingin Suunnistajat27:50
Tilda NygårdhsBjörkfors GoIF35:12
Märta SunneroVaggeryds SOK24:07
Marcus Brehmer MajasaariOK Sarven37:43
Mille LindgrenOK Tylöskog18:52
Noel MohnOLC Kapreolo19:49
Niklas BöhmASKÖ Henndorf15:22
Elsa GranlundOK Renen27:56
Tim RothauerASKÖ Henndorf15:30
Anton LundbergOK Renen32:38
Nora BringertKatrineholms OK39:18
Nils GundbergOK Kolmården24:13
Rasmus BocciarelliSkogslöparna14:44
Peder Jostein MidttunBardu IL29:19
Edvin ÅhlénOK Österåker22:34
Viktor ÅhlénOK Österåker27:05
Elvin WikströmIK Jarl Rättvik28:42
Signe StenlundSävar IK28:08
Stella BoströmÖstersunds OK16:11
Märta BoströmKovlands IF16:15
Ossian BjuggstamKlubblös41:59
Tove BlombergPiteå IF26:30
Samu HietalaLapuan Virkiä15:06
Svante HallbergSkogslöparna15:56
Wille EnbergVästerbergslagens OL26:59
Elvis Frank-WestinLugnviks IF35:43
Olivia EdlundMälarö SOK39:17
Molly ValleriusGamleby OK19:42
Leana HeinerOLK Piz Hasi14:54
Olivia JohanssonHärnösands OK20:17
Klara Stenmark-RönnestrandFrösö IF32:08
Viktor SunessonOK Alehof32:46
Isak WegmüllerOK Rodhen34:18
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK28:07
Nora DecknerSkarpnäcks OK27:14
Kalle B LindholmOK Hammaren28:32
Frans MagnussonNorbergs OK31:08
Lucas Halvarsson KFUM Örebro 22:08
Hilma ArevångTullinge SK18:36
Elsa HägglundÖstersunds OK22:35
Märta DuellHestra IF23:36
Maja ÖstbergFinspångs AIK20:25
Emelie HalvarssonÖstersunds OK19:41
Isak Berglund21:14
Kristina Edebo22:04
Erik Edebo37:41
Anna ErikssonLunds OK20:16
Lisa LundinVäxjö AIS19:17
Max NordénUmeå OK29:06
Venla LänsiluotoHelsingin Suunnistajat13:44
Minna ZwikerOLG Galgenen27:12
Elis Carlman Västvärmland 32:28
Joel  CarlmanVästvärmlands OK32:27
Wilma AlmTjällmo-Godegårds OK25:41
Elna JohanssonKamrat och IF KIF21:29
Tyra RudälvLångvikens OK21:59
Vera RudälvLångvikens OK31:20
kari marshBig Foot Orienteers17:52
Lovisa PalmKFUM Örebro OK31:54
Tuva SandhOK Roxen21:29
Ture SjölundGöteborg-Majorna OK40:48
Hannah KarlssonSollefteå Skidor IF13:57
Alva AlmTjällmo-Godegårds OK14:27
Olof KohlbergVVOK16:58
Valda Grönros22:35
Moa Moström AhlbergOK Nolaskogsarna22:16
Love LindgrenOK Tylöskog17:50
Folke KandersFrosta OK36:28
Sonja RundströmOK Ravinen21:40
william lundholmOK Renen43:06
Lilja EdhagerBladbagge OK16:24
Cesar EdhagerBladbagge OK16:13
Isak Sandström KNIF17:11
Astrid NäsholmNydalens SK31:01
Edith fogelbergVästvärmlands OK35:25
Simon ÅttingLinköpings OK18:01
Aprilia IsraelssonSunbybergs IK22:47
Käthe IsraelssonSundbybergs IK23:09
Mads Stensland MellbyeVerdal OK17:47
Charlie SvederDomnarvets GoIF25:32
Martine Nubdal FrösethVerdal OK21:27
Leena ZwikerOLG Galgenen20:43
Saga LexellOK Klemmingen31:01
Julian Holzmann SandellOK Roxen21:04
Marcus HolmgrenNässjö OK24:25
Gunnar BodénLitsbygdens SK21:34
Bertil BodénLitsbygdens SK23:25
Konrad WestinOK Nolaskogsarna18:35
Stella WestinOK Nolaskogsarna22:06
Emilia EdvardsenOK Nolaskogsarna18:19
Isak LagerKlubblös19:38
Ivar DomertHärnösands OK28:17
Ingrid JansHagaby GoIF Örebro1:03:41
Ludvig HenningHärnösands OK22:53
Alva AldinStora Tuna OK37:30
Axel SandVästerbergslagens OL22:46
Alfred JanssonEksjö SOK26:54
Maja HöglundKlubblös19:43
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Hilda ElfvingDomnarvets GoIFej godkänd
Oweis AlshammatHagaby GoIF Örebroej start
Linus DahlbergOK Brantenej start
Emilie HalvarssonÖstersunds OKej start
Ronja HolmberSundsvall okej start
Noomi HolmbergSundsvalls OKej start
Ronja HolmbergSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser