Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Maika MoriyaD21-1 (456)1:57:22+1:01:3218:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Filip SalénH21-2 (626)1:20:39+21:369:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
104Takashi YamadaH21-2 (626)1:44:17+45:1412:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
117Love LindströmH21-2 (626)2:13:10+1:14:0715:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Lone MalmgrenD21 Kort-2 (706)47:51+14:0010:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Louise NordahlD21 Kort-2 (706)53:48+19:5711:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
128Andrea AuD21 Kort-2 (706)1:27:21+53:3019:19

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ann ForslinD21 Kort-2 (706)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Moa OlssonD21 Kort-2 (706)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Eva BereczD21 Kort-2 (706)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Sebastian AnderssonH21 Kort-1 (738)1:14:49+30:5411:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
115Håkan RichterH21 Kort-1 (738)1:41:17+57:2215:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
125Edvin KellerH21 Kort-1 (738)1:55:11+1:11:1617:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anders HermanssonH21 Kort-1 (738)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
88Robin WesterlundH21 Kort-2 (703)1:27:41+47:2113:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
100Linus TalltjärnH21 Kort-2 (703)1:34:39+54:1914:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
117Albin ElnerudH21 Kort-2 (703)1:48:24+1:08:0416:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Christian MichelsenH20 (549)57:06+9:218:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
175Joshua AuH14 (1006)1:00:29+34:4215:21

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
183Zezhang PengH14 (1006)1:03:57+38:1016:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
139Ilija LyatoshinskyH13 (879)1:00:23+32:4415:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
95Yiang WangD12 (801)34:51+12:3011:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
137Oda Marissa BergersenD12 (801)46:48+24:2715:32

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
69Malte SöderlundH12 (891)27:44+8:539:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
142Marlon VirveH12 (891)38:16+19:2512:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
120Suvi PorriD11 (638)1:06:59+44:0622:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
158Liina LantelaD10 (904)45:03+28:1918:32

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Maija FjällströmD35 Kort (503)1:14:03+37:5319:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Tuomas FjällströmH40 (616)59:19+12:308:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Matti HokkanenH40 (616)1:37:09+50:2013:53

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anneli SalomonssonD40 Kort (957)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Olle TyrlandH40 Kort-1 (560)58:42+19:5711:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
95Mikael SöderlundH40 Kort-2 (554)1:15:51+39:0214:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
148Polina LyatoshinskayaD45 (800)1:33:02+56:0820:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Ossi PorriH45-1 (587)1:10:31+27:3811:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
116Anna SöderlundD45 Kort-1 (620)1:30:01+56:0025:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Tarja TurkulainenD45 Kort-2 (623)1:02:16+28:2917:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
110Katarina ErikssonD45 Kort-2 (623)1:27:14+53:2724:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Jaani LantelaH45 Kort-2 (775)38:18+5:168:15

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Joakim ThornellH50 Kort-2 (653)53:14+17:2612:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
127Ruqian LiH50 Kort-2 (653)2:11:13+1:35:2529:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
97Magnus AxelssonH55 (886)1:05:38+28:3712:46

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vital PeetersH55 (886)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gro EllegaardD55 Kort (497)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Mikael KarlssonH55 Kort (868)56:12+20:2513:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
159Annes NaanH55 Kort (868)1:44:36+1:08:4925:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Fredrik SalénH60 (560)49:30+15:4910:14

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Beiming LiangH60 Kort (605)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Grethe Lill RyengD65 (235)59:48+21:4217:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bob BarnbyH65 (557)ej godkänd

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
John FranklinH65 (557)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Henry LåglandH70 (565)57:34+23:4914:14

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
109Chris HirtH70 (565)1:57:09+1:23:2428:59

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Kurt BergstrandH75 (316)1:09:20+33:1019:58

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Aya TsukiyamaD21 Motion (309)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Gustav AnderssonH21 Motion (248)1:06:39+13:1011:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Erik HallgrenH21 Motion (248)1:28:27+34:5814:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Mårten EkströmH21 Motion (248)1:28:28+34:5914:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Fredric SunessonH21 Motion (248)2:10:04+1:16:3521:45

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Maja ElnerudD35 Motion (248)1:18:10+41:0218:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Marja EjdenwikD35 Motion (248)1:41:17+1:04:0924:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Stefan SandbergH40 Motion (333)1:07:21+23:5711:15

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Thomas HegardtH40 Motion (333)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
83In-Anna KnutsdotterD45 Motion (572)1:20:20+33:1119:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Andreas MårtenssonH45 Motion (397)49:12+9:4211:03

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Tommi TikkanenH50 Motion (338)1:17:25+36:4217:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
63Jörgen KarlssonH50 Motion (338)1:48:31+1:07:4824:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunilla SalénD55 Motion (257)41:54+0:0812:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tage KoverbergH60 Motion (149)52:23+2:5314:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Johan KockH65 Motion (161)54:06+4:2414:30

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Aron SöderlundInskolning (742)22:4211:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hedvig RudsanderInskolning (742)24:2512:51

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Zitong XuU1 (982)14:46+4:207:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Axel BjuggstamU2 (1059)20:47+6:339:14

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Vera NykvistU2 (1059)22:54+8:4010:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Linn OlofssonLätt 3,5 (495)34:21+8:4210:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Karin BjörkqvistLätt 3,5 (495)43:23+17:4413:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Nina EmtedalLätt 3,5 (495)46:18+20:3914:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Bengt-Erik LjungkvistLätt 3,5 (495)49:02+23:2315:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Karl BjörkqvistLätt 3,5 (495)52:13+26:3416:06

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Anders LarssonLätt 3,5 (495)1:01:49+36:1019:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Inger LarssonLätt 3,5 (495)1:02:41+37:0219:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Liselott AnderssonLätt 3,5 (495)1:02:54+37:1519:24

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Thomas WastesonLätt 3,5 (495)ej start

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Charlotta RiberdahlLätt 3,5 (495)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Axel BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)36:28+9:5911:19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Joakim HöögMedelsvår 3,3 (500)47:55+21:2614:52

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Anton BjörkqvistMedelsvår 3,3 (500)1:02:09+35:4019:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Janne SuittioMedelsvår 4,0 (450)38:14+6:219:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Cecilia AlmbladMedelsvår 4,0 (450)50:34+18:4112:44

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Malin AnderssonMedelsvår 4,0 (450)51:48+19:5513:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Daniel JönssonMedelsvår 4,0 (450)52:43+20:5013:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Annika HolgerssonMedelsvår 4,0 (450)1:08:53+37:0017:21

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Mari VirtanenMedelsvår 4,0 (450)1:09:02+37:0917:23

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jörg PliquettMedelsvår 4,0 (450)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Lars HallbergMedelsvår 5,0 (260)2:01:10+1:17:1124:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Stefan Mandergrehn HallbergMedelsvår 5,0 (260)2:01:21+1:17:2224:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Markus OttossonSvår 3,5 (319)29:13+7:298:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Christer RognellSvår 3,5 (319)53:14+31:3015:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Juha VirtanenSvår 5,0 (281)1:00:41+27:1712:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Johan ForslinSvår 5,0 (281)1:01:45+28:2112:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Jonas UllerSvår 7,5 (159)1:20:41+33:2010:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erik EdeboEtappstart-Inskolning (507)37:4119:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Isak BerglundEtappstart-Inskolning (507)21:1411:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kristina EdeboEtappstart-Inskolning (507)22:0411:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Valda GrönrosEtappstart-Inskolning (507)22:3511:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Ebba JensenEtappstart-U1 (397)14:20+3:207:30

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Liv ClefbergEtappstart-U1 (397)14:43+3:437:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Aron BerglundEtappstart-U2 (376)25:57+9:2611:32

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Viktoria EdeboEtappstart-U2 (376)31:36+15:0514:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Emma VuorinenEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)21:37+2:139:33

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Yinghong YangEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)43:59+24:3519:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marina Westman LönneEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)43:2311:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Elisabeth KarlssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:53:49+1:10:2631:21

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ville ClefbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)28:05+8:1811:14

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
114Jennie HanssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:16:05+56:1830:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Sara JernbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)33:50+7:0810:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Christian BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:44+14:0212:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Marie ClefbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)45:14+18:3213:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
87Linnea BlomEtappstart-Lätt 3,5 (710)49:09+22:2715:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46John MattssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:18:41+39:4716:13

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Miranda JiglundEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:21:55+43:0116:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
65Fredrik BorgelinEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:53:27+1:14:3323:23

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Jan SöderkvistEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:53:54+49:5311:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Markus WistrandEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)28:24+4:5911:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Pernilla KlevebackEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Petter ÅdahlEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)57:26+22:2114:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Gustav MöllbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)59:16+24:1114:55

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Frida LundagårdsEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:07:03+31:5816:53

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Susanna GraucobEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:08:09+33:0417:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
122Lars RenbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:33:43+58:3823:36

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bengt-Göran FrantzEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Emma ThelanderEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)56:06+17:3111:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Johan SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:17:06+38:3115:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Lea OttEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:33:58+55:2319:08

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
80Elliot LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:47:06+1:08:3121:48

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Pontus LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:48:28+1:09:5322:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
83Alva SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:53:52+1:15:1723:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ebba SundströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Felix LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Lina DahlbergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:32:39+48:2515:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Annamaria BerglundEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anna EdeboEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Linnea TalltjärnEtappstart-Svår 2,5 (301)35:35+20:1314:20

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Eva GrenmyrEtappstart-Svår 2,5 (301)1:03:30+48:0825:36

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Jakob LarruyEtappstart-Svår 3,5 (790)44:19+21:2112:44

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
156Markku RehbergerEtappstart-Svår 3,5 (790)1:20:23+57:2523:05

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
132Robert LindEtappstart-Svår 5,0 (791)1:15:01+42:3715:14

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Karl BlomEtappstart-Svår 7,5 (412)1:25:31+32:4011:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Emil EdeboEtappstart-Svår 7,5 (412)1:40:15+47:2413:19

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kristib JonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Monica Lidberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)48:20+18:2015:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Gösta Forsén3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)56:08+10:5911:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Anton Alverbäck3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:05:18+20:0913:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Simon Öberg3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:18:55+33:4616:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Eduard Pucherna3-dagars-Svår 5,0 (123)42:39+12:388:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Mattias Lundin3-dagars-Svår 5,0 (123)1:02:21+32:2012:40

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Christian Jonsson Sahlin3-dagars-Svår 5,0 (123)1:24:37+54:3617:11

Aalborg OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Poul BobachH70 (565)47:13+13:2811:41
41Kirsten BobachD65 (235)1:13:13+35:0720:51
47Benjamin Birk NielsenU1 (982)14:12+3:467:26
55Jonathan Birk NielsenH13 (879)40:35+12:5610:21
61Claus BobachH40 (616)1:16:41+29:5210:58
101Bo Birk NielsenH40 (616)1:40:26+53:3714:22
108Marko Birk NielsenH18 (832)1:16:33+28:1912:46

ADFA Portugal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
119Manuel Pereira LopesH21-2 (626)2:18:46+1:19:4316:30

Aivan Sama

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
68Anne SorsaD55 Kort (497)1:09:06+30:1121:35

Aivan Sama

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Heikki SorsaH55 Kort (868)ej start

Akilles OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
79Hans EkholmH70 Kort (587)58:10+27:0220:07

Akin

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25CHI Ming ChungSvår 7,5 (159)2:01:56+1:14:3516:12

Alatornion Pirkat

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Venla TaulavuoriD18 Elit (582)55:24+9:089:16
39Tero TaulavuoriH45-2 (579)1:03:18+24:2410:22
86Tarja TaulavuoriD50 (891)1:02:34+25:3313:46
121Risto LuodonpääH55 (886)1:12:57+35:5614:11
134Anni TaulavuoriD15 (881)1:14:27+39:5916:46

Alewalds

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Malin DahlströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)49:08+10:3310:00

Alfa Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Christina ErikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)49:48+26:2320:39

Alfta-Ösa OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bror FureskogH70 Kort (587)34:26+3:1811:54
8Jonas NilssonH60 Motion (149)58:32+9:0215:41
10Karin DelinD70 (186)42:52+8:0414:17
12John BerglundH80 (150)1:04:11+27:5621:41
12Barbro CarlssonD70 Kort (233)46:49+14:4919:11
16Elin LadängesD14 (949)37:28+4:479:23
17Eva WoxlinD60 (303)47:34+9:5612:51
19Olov EricsonH21-1 (667)1:08:48+9:228:12
23Sören WoxlinH65 Kort (549)47:50+8:3914:11
32Helena BångaD45 Motion (572)59:53+12:4414:23
34Sven Eric CarlssonH70 Kort (587)45:17+14:0915:40
34Sara EskilssonD21 Elit (369)1:37:26+20:419:39
48Monika ÖstbergD45 Kort-1 (620)54:02+20:0115:28
50Birger ByströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)41:23+14:4112:46
54Rolf JakobssonH75 (316)1:27:08+50:5825:06
80Märith ÖstbergMedelsvår 4,0 (450)1:35:43+1:03:5024:06
83Bengt-Olof SandbergMedelsvår 3,3 (500)1:24:53+58:2426:21
112Robert LadängesH45 Kort-1 (782)1:05:01+31:1614:26
120Viktor LadängesH18 (832)1:21:52+33:3813:40
120Elis SandbergH16 (942)1:05:46+28:4412:04
130Irma ÖstbergD14 (949)54:23+21:4213:37
141Ella SandbergD14 (949)57:46+25:0514:28
166Göran SvenssonH55 (886)1:49:50+1:12:4921:22
171Adrian Hansson BångaH15 (905)1:34:57+58:2117:33
Elin WoxlinD35 (231)ej start
Leija MagnussonD14 Kort (229)ej start

Allerød OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Emil Olander LorenzH20 (549)1:00:14+12:299:21
62Rasmus NielsenH20 (549)1:17:58+30:1312:06
86Lars MunktvedH45-2 (579)1:21:08+42:1413:18
119Theis MunktvedH16 (942)1:05:21+28:1911:59
136Dorthe MunktvedD45 (800)1:23:21+46:2718:00
Mikkel Lau PetersenH18 (832)ej start

Almby IK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann-Britt GöranssonD65 (235)38:0610:51
2Bruno GöranssonH14 Kort (256)21:57+0:267:16
7Anne BodinD50 Kort (780)41:49+2:0612:20
11Åke StridH55 Motion (216)54:01+12:4812:59
12Per Åke HullH65 Kort (549)44:03+4:5213:04
15Mona HullD65 Kort (322)46:16+13:2516:42
19Sixten WidmarkH10 (928)19:58+5:198:13
22Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)50:59+24:3015:50
22Nils-Olof BodinH60 Kort (605)49:55+8:2312:40
24Emil AlpbergH17-20 Kort (251)1:13:08+34:0813:41
24Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)42:34+9:329:10
26Astrid KraftD10 (904)22:43+5:599:20
34Emma LindkvistD10 (904)23:49+7:059:48
37Karl KylbornH14 (1006)34:24+8:378:43
37Axel KylbornH12 (891)24:47+5:568:04
40Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)45:42+11:5710:09
40Helen LindkvistD40 Motion (515)57:59+17:3813:56
42Maria KylbornD45 Kort-1 (620)52:22+18:2115:00
45Erik KylbornU2 (1059)23:15+9:0110:20
46Henrik FranzénH15 (905)49:51+13:159:12
53Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)48:04+14:1910:40
54Sofie BodinD15 (881)52:26+17:5811:48
61Måns DahlbergU2 (1059)24:37+10:2310:56
62Petra MartinssonD40 Motion (515)1:09:36+29:1516:43
66Sofie FranzénD16 (772)53:15+18:1711:45
76Gunilla SandströmD55 Kort (497)1:15:13+36:1823:30
77Annie LindkvistU2 (1059)26:06+11:5211:36
87Karl-Göran WahlströmH65 (557)1:05:23+30:3114:45
87Annica KristofferssonD35 Kort (503)1:29:51+53:4123:09
89Johannes GreenH18 (832)1:11:20+23:0611:54
92Alvin IsenströmH12 (891)29:48+10:579:42
99Yvonne FranzénD50 (891)1:05:14+28:1314:22
105Anders LarssonH50 Kort-2 (653)1:17:13+41:2517:30
117Oscar KristofferssonH10 (928)29:19+14:4012:03
119Karin KraftD40 Kort (957)1:02:50+28:0916:53
131Nils KylbornH18 (832)1:29:15+41:0114:53
142Fredrik CampbellEtappstart-Svår 5,0 (791)1:20:59+48:3516:27
143Jonatan KraftH15 (905)1:15:20+38:4413:55
145Björn AlpbergH55 (886)1:23:04+46:0316:09
146Johan AlpbergH18 (832)1:44:02+55:4817:22
147Sofia GreenD15 (881)1:23:26+48:5818:47
148Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)1:27:06+53:2119:21
154Stefan GreenH55 Kort (868)1:35:49+1:00:0223:12
159Jonatan GreenH14 (1006)54:48+29:0113:54
162Klara IsenströmD10 (904)46:53+30:0919:17
175Tuwe WidmarkU1 (982)29:20+18:5415:21
194Noomi GreenU2 (1059)49:22+35:0821:56
Freja IsenströmInskolning (742)43:4523:01
Magnus WidmarkH45 Motion (397)ej godkänd
Daniel KraftH13 (879)ej start
Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)ej start

Alta OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Eirik FrostH14 (1006)32:00+6:138:07
23Preben Nikolai FrischknechtH21 Motion (248)1:10:21+16:5211:45
28Thomas FrostH45-2 (579)58:05+19:119:31
34Helle J. FrischknechtMedelsvår 2,5 (191)1:11:45+41:1029:46
36Eskil FrischknechtH16 (942)49:50+12:489:08
57Martin FrischknechtSvår 3,5 (319)1:10:13+48:2920:10
108Gard FrostH16 (942)1:03:23+26:2111:37
Erle FrostD14 Kort (229)ej start

Alvesta SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åke KarlssonH65 Kort (549)39:1111:37
6Liam KarlssonH14 Kort (256)24:22+2:518:04
11Emma NilsssonD17-20 Kort (291)1:01:06+12:4813:18
22Bernt PeterssonH80 (150)1:17:50+41:3526:17
23Anders WestströmH45 Motion (397)53:46+14:1612:04
28Åsa WestströmD40 Motion (515)54:24+14:0313:04
35Kenneth ArvidssonH75 Kort (235)1:04:09+29:4724:06
45Kurt JakobssonH70 Kort (587)47:05+15:5716:17
63Eva ArvidssonD65 Kort (322)1:21:59+49:0829:35
68Wilhelm WestströmH10 (928)24:41+10:0210:09
88Linda NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:08:50+43:2821:22
92Hans SjögrenH70 Kort (587)1:04:08+33:0022:11
97Stephan ÖstergrenH50 Kort-1 (664)1:10:09+33:4915:54
119Gustav NilssonH11 (707)55:30+35:0719:00
123Ola NilssonH45 Kort-1 (782)1:08:00+34:1515:06
124Birgitta PeterssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:47:06+1:27:1942:50
163Karin WestströmU2 (1059)37:58+23:4416:52
168Ossian ÖstergrenH12 (891)53:22+34:3117:22
174Alfred ÖstergrenH16 (942)1:39:45+1:02:4318:18
191Moltas ÖstergrenH14 (1006)1:26:13+1:00:2621:52
Oscar NilssonH18 (832)ej start
Gunilla Svensk ÖstergrenD45 Motion (572)ej start
Barbro NilssonD70 Motion (153)ej start

ANCO

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6André TissotSvår 7,5 (159)1:13:47+26:269:48
9Alain BergerH45-1 (587)49:00+6:078:08
10Inès BergerD15 (881)42:38+8:109:36
11Glauser TristanH18 (832)51:53+3:398:39
16Paul TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)50:45+15:4012:47
28Guillaume WyrschH20 (549)1:00:47+13:029:26
29Antonin StampbachH20 (549)1:01:20+13:359:31
33Maxime WyrschH20 (549)1:03:02+15:179:47
35Gilles RenaudH45-1 (587)59:36+16:439:54
39Sophie WältiD21 Lång (218)2:00:57+53:1415:17
44Marjorie Cosandey TissotEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:16:10+37:1615:42
52Margaux TissotEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:00:39+25:3415:16
83Romain WältiH20 (549)1:28:27+40:4213:44
84Paul FluckigerH21 Lång-1 (772)1:45:54+35:299:53
105Rémi RenaudH10 (928)28:03+13:2411:32
124Dominique Rytz RenaudEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:32:36+1:07:1428:45
141Archibald SoguelH21 Lång-1 (772)2:58:11+1:47:4616:39
Jeanne RenuadInskolning (742)20:1810:41
Julianne BarbenD20 Elit (516)ej godkänd
Margaux TissotD12 Kort (128)ej start
Julien SchluchterH18 (832)ej start
Paul TissotLätt 3,5 (495)ej start
Dominique Rytz RenardEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

ANCO / Tampereen Pyrintö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Pascal BuchsH21 Elit (378)1:31:34+19:047:42

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Lennart AnderssonMedelsvår 4,0 (450)1:12:04+40:1118:09

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Åsa BergMedelsvår 4,0 (450)1:32:56+1:01:0323:24

Anderssons

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Fabian AnderssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)50:38+15:3312:45

Anderstorps OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Maria HörnquistD40 Motion (515)45:39+5:1810:58
5Pär GustafssonLätt 3,5 (495)32:40+7:0110:04
5Majken Folkestad3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)36:35+6:3511:21
5Edvin FritzellLätt 10,0 (224)1:13:55+15:427:36
14Emma FritzellMedelsvår 3,3 (500)45:53+19:2414:14
15Hjalmar FolkestadH12 (891)22:08+3:177:12
30Jenny AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)37:40+10:5811:37
32Charlotta TreptowMedelsvår 3,3 (500)54:16+27:4716:51
32Vera FolkestadD10 (904)23:39+6:559:43
40Victor HörnquistH13 (879)37:46+10:079:38
42Patrik AnderssonH45 Motion (397)59:54+20:2413:27
52Edit TreptowD11 (638)36:01+13:0812:12
56Johan BerköLätt 5,0 (310)1:38:08+1:02:1320:14
62Ella AnderssonEtappstart-U1 (397)23:39+12:3912:22
63Stina AnderssonD14 (949)43:32+10:5110:54
67Niclas HörnquistH40 Kort-2 (554)1:02:24+25:3512:04
72Veronica AdolfssonD45 (800)58:52+21:5812:42
78Maria FolkestadD45 (800)1:00:51+23:5713:08
80John-Patrik TreptowH45 Kort-1 (782)55:07+21:2212:14
81Hjalmar HörnquistU1 (982)16:35+6:098:40
95Geir Inge FolkestadH50-1 (675)1:10:10+30:1812:45
99Clara AdolfssonD13 (805)58:33+28:0215:07
148Astrid TreptowU1 (982)22:50+12:2411:57
Elof TreptowInskolning (742)19:0810:04
Arvid TreptowInskolning (742)16:498:51

Andrarums IF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Michael NilssonLätt 2,5 (253)28:09+6:2611:15
9Lena ErikssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)31:13+11:4913:48
13Marielle NilssonD21 Motion (309)1:03:41+11:4612:58
18Barbro NilssonD65 Motion (190)1:11:20+33:0124:40
31Emma NilssonD21 Motion (309)1:20:42+28:4716:26
54CONNY ThoressonEtappstart-Svår 2,5 (301)1:13:15+57:5329:32
62Elin NilssonD16 (772)52:23+17:2511:33
70Kent NilssonH65 (557)57:30+22:3812:58
90Jesper KolmodinH35 Kort (762)1:11:59+31:1512:27
99Elias NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:01:15+41:2824:30
100Sam ErikssonH21 Kort-1 (738)1:32:22+48:2714:21
103Christian GlantzH35 Kort (762)1:17:50+37:0613:27
121Carina PerssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:27:02+1:07:1534:48
155Hugo ThoressonH12 (891)42:02+23:1113:41
164Erik ThoressonH16 (942)1:31:43+54:4116:49

Angelniemen Ankkuri

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Pekka HyvönenH21 Kort-1 (738)44:56+1:016:59
6Tapio HalmeH65 (557)38:23+3:318:39
7Arttu LaaksonenH20 (549)53:14+5:298:15
8Tuomo MäkeläH21 Kort-1 (738)53:30+9:358:19
10Selja KaartinenD21-1 (456)1:03:32+7:429:54
15Riina SuntioinenD21 Kort-2 (706)46:49+12:5810:21
24Helena SaarrimäkiD60 (303)51:48+14:1014:00
27Harri NiinistöH60 (560)45:37+11:569:26
33Henna YliluikkiD21-1 (456)1:17:09+21:1912:02
52Kimmo VirtanenH50 Kort-1 (664)55:58+19:3812:41
62Ilkka SaarimäkiH60 (560)54:42+21:0111:19
100Noora HyvönenD21 Kort-2 (706)1:10:31+36:4015:36
113Jasmiina LeppäläD11 (638)1:00:01+37:0820:20
118Joosefiina MäkeläD21 Kort-2 (706)1:22:12+48:2118:11
142Aino VirtanenD14 (949)58:13+25:3214:35

Ankara GSM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
150Nermin FenmenEtappstart-Svår 3,5 (790)1:10:15+47:1720:11

Ankarsrums OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lina LiljeholmD45 Kort-1 (620)ej start

Annebergs GIF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Jan-Olof ErikssonH60 (560)45:42+12:019:27
30Carina Rosén ErikssonD55 (518)59:41+16:1513:30
31Camilla RosénD55 (518)1:01:22+17:5613:53
43Håkan HammarinH50 Kort-1 (664)53:25+17:0512:06
124Martin ErikssonH13 (879)54:12+26:3313:49

Anttolan Urheilijat

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Juha HyyryläinenH21 Lång-1 (772)1:33:13+22:488:42
91Laura HyyryläinenD21 Kort-2 (706)1:06:54+33:0314:48

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Julia Kucharska3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)55:01+25:0117:05

Araneriders

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Barbara Kucharska3-dagars-Svår 3,5 (68)50:54+20:2014:37

Arboga OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Per-Ivar MöllbergH70 Kort (587)31:42+0:3410:58
9Håkan SöderqvistH70 Kort (587)35:16+4:0812:12
15Anders GöranssonH60 Motion (149)1:10:58+21:2819:01
26Roland NotstamH60 (560)45:29+11:489:25
34Hanna WigforssD45 Motion (572)1:00:59+13:5014:39
51Christian PayerlEtappstart-Svår 2,5 (301)1:09:29+54:0728:01
55Ann-Louise Notstam HjorthD55 Kort (497)1:02:30+23:3519:31
60OVE PetterssonH70 Kort (587)50:40+19:3217:31
61Michael WickströmH35 (400)1:23:46+37:2111:37
68Anders PayerlEtappstart-Svår 3,5 (790)43:49+20:5112:35
68Kristina BäckD50 Motion (443)1:23:49+41:1624:13
72Per JacobssonH70 Kort (587)54:26+23:1818:50
78Peter BäckH50 Kort-2 (653)1:04:08+28:2014:32
78Selma WickströmD10 (904)28:57+12:1311:54
78Katrin HolmstrandEtappstart-Lätt 2,5 (652)52:20+32:3320:56
87Per HolmstrandH45 Kort-2 (775)56:25+23:2312:09
90Peder WickströmH65 Kort (549)1:16:10+36:5922:36
111Gustav GöranssonH16 (942)1:03:40+26:3811:40
116Alva WickströmD13 (805)1:04:25+33:5416:38
116Tilda WigforssD16 (772)1:06:48+31:5014:44
123Filip BäckH16 (942)1:06:07+29:0512:07
123Ture HolmstrandH11 (707)58:24+38:0120:00
139Amanda BäckD12 (801)47:26+25:0515:45
176Tova HolmstrandU2 (1059)42:23+28:0918:50
192Eric BäckH14 (1006)1:27:24+1:01:3722:10
Oliver WickströmInskolning (742)ej start

Arvidsjaurs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Albin Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)52:13+7:0410:38
14Tom Hägglund3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:10:16+25:0714:18
23Conny LagerskogH70 (565)44:03+10:1810:54
24Andreas LindbergMedelsvår 3,3 (500)51:45+25:1616:04
36Elisabeth Åman-NorénD60 Kort (384)52:30+16:0018:17
43Malin LindströmD40 Motion (515)59:48+19:2714:22
102Linda NorénD21 Kort-2 (706)1:10:50+36:5915:40
Johan LundbergH50-2 (701)ej start
Albin LundbergH15 (905)ej start

ASD Agorosso S. Alessandro

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
76Moritz EtterH50-2 (701)1:09:42+29:5712:18
88Roberto Di BaccoH60 (560)1:05:30+31:4913:33
90Gianbattista RavasioH45-1 (587)1:24:59+42:0614:07
100Stella Di BaccoD13 (805)58:40+28:0915:09
Marcello BaroniH50-2 (701)ej start

Asker SK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sander ArntzenH18 Elit (589)47:26+3:466:45
7Sondre YtterbøH16 (942)40:39+3:377:27
10Lotte Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (582)55:16+9:009:15
24Sigrun Hernes YtterbøD50 (891)49:59+12:5811:00
29Felix FinsrudH16 (942)48:43+11:418:56
32Ann Katrin Olsen3-dagars-Svår 5,0 (123)1:13:25+43:2414:55
32Synne StrandD20 Elit (516)1:15:49+13:4510:02
33Reidar FossumH60 (560)48:17+14:369:59
36Bjørn Gulbrandsen3-dagars-Svår 5,0 (123)1:20:53+50:5216:26
38Marianne ArnesenD50 Kort (780)51:15+11:3215:07
38Margrethe WisløffD20 Elit (516)1:17:52+15:4810:18
39Tommy JauhojärviH45-1 (587)1:00:28+17:3510:02
39Vegard GulbrandsenH20 Elit (583)1:08:33+14:487:33
41Anette Jauhojärvi MarkussenD14 Kort (229)42:29+19:2815:00
44Astrid Juli YtterbøD12 (801)28:31+6:109:28
54Anna Øfsthus GravirD18 Elit (582)1:07:31+21:1511:18
59Fanni MarkussenD20 (430)1:28:58+33:1916:24
66Edel Sofie NilsenD55 (518)1:17:00+33:3417:25
66Gjermund GravirH50-2 (701)1:05:41+25:5611:36
73Bjørnar LøvliH20 (549)1:23:43+35:5812:59
74Bjørn-Willy ArntzenH50-2 (701)1:08:45+29:0012:08
80Øyvind HoveidH65 (557)1:02:00+27:0813:59
82Nora Synnøve WoxholthD20 Elit (516)1:41:34+39:3013:27
90Gravir Ragnhild ØfsthusD13 (805)57:23+26:5214:49
105Henrik Fredriksen AasH18 Elit (589)1:14:54+31:1410:41
110Magne AasH50 Kort-2 (653)1:21:09+45:2118:24
114Maria PerssonD50 Kort (780)1:09:21+29:3820:27
148Petra HoveidD16 (772)1:35:07+1:00:0920:59
154Per Anders YtterbøEtappstart-Svår 5,0 (791)1:40:17+1:07:5320:22
Kristian Fredriksen AasH15 (905)ej godkänd
Tilla Farnes HennumD20 Elit (516)ej godkänd
Johan Teodor WestlyH20 (549)ej start
Axel HoveidH20 (549)ej start

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Emma RothauerD12 Kort (128)27:30+9:0311:33

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lucie RothauerD40 (369)45:48+4:319:18

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
85Martin BöhmH40 Kort-1 (560)1:19:43+40:5815:47

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Thomas RothauerH40 Kort-1 (560)1:35:35+56:5018:55

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Niklas BöhmEtappstart-Inskolning (507)15:228:05

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Tim RothauerEtappstart-Inskolning (507)15:308:09

ASKÖ Henndorf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Petr BöhmEtappstart-Lätt 3,5 (710)47:23+20:4114:37

ASS Raisu Lumous

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
135Kasperi LaunisH50-2 (701)2:03:09+1:23:2421:45
161Teija LaunisD50 (891)1:32:01+55:0020:16

ASUB Orientation

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
98Philippe ClapuytH60 (560)1:13:51+40:1015:17
176Nicole RevencuD50 (891)2:20:25+1:43:2430:55

Attunda OK

110 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marcus SteneboH14 (1006)26:50+1:036:48
2Olle Pettersson Gradin3-dagars-Svår 3,5 (68)31:10+0:368:57
2Lars Håkan SandvikH50-1 (675)39:58+0:067:16
4Edvin Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)30:25+3:4112:10
6Kristina Nygren FriskD70 Kort (233)41:37+9:3717:03
6Joel Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)37:44+7:4411:43
6Anders NilssonH45 Motion (397)45:40+6:1010:15
6Björn-Ove PetterssonH60 (560)37:07+3:267:41
6Malte HallmanEtappstart-U2 (376)18:33+2:028:14
8Daniel Wallner3-dagars-Lätt 2,5 (64)31:35+4:5112:38
8Mia LagerströmEtappstart-U1 (397)13:51+2:517:15
8Fredrik SoneH50-1 (675)46:31+6:398:27
11Ulla KarnebäckD65 Motion (190)1:03:02+24:4321:48
11Viktor SoneH14 (1006)30:05+4:187:38
14Martin GelinderEtappstart-Svår 5,0 (791)40:34+8:108:14
15Stefan Norell3-dagars-Svår 3,5 (68)55:01+24:2715:48
15Maria von SchmalenséeD45 (800)43:52+6:589:28
16Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)40:58+8:348:19
16PER KnutasH50 Motion (338)52:07+11:2411:42
18Ted LagerströmH11 (707)24:58+4:358:33
21Erica BlythD35 Kort (503)47:41+11:3112:17
21Tomas HenrikssonH40 (616)59:07+12:188:27
22Gustav WirénH16 (942)46:20+9:188:30
24Laura D'angeloD21 Kort-1 (712)48:31+11:3410:55
25Karl-Gunnar KarnebäckH60 Kort (605)51:40+10:0813:06
25Jenny Wallner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)55:05+25:0517:06
25Daniel RoosH21 Elit (378)1:25:35+13:057:12
26Göran FriskH70 Kort (587)42:26+11:1814:40
26Thomas PetterssonH21-2 (626)1:14:06+15:038:48
27Sofia IversD16 (772)46:39+11:4110:17
28Simon MarteliusH21-2 (626)1:14:27+15:248:51
29Torbjörn PetterssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:15:51+31:3712:41
29Anders HallménH65 (557)45:46+10:5410:19
31Maria GelinderD55 Kort (497)54:15+15:2016:57
31Johannes KnutasH21 Kort-1 (738)1:04:06+20:119:58
32Margaretha HallménD65 (235)1:03:22+25:1618:03
33Vilma NilssonD13 (805)43:58+13:2711:21
34Stefan RedtzerH50 Kort-1 (664)50:52+14:3211:32
35Fredrik SteneboH50-1 (675)52:49+12:579:36
36Monica RoosD50 Kort (780)50:46+11:0314:58
37Lena NilssonD45 (800)48:50+11:5610:32
39Maria MartinaEtappstart-Svår 2,5 (301)46:50+31:2818:53
40Anders BrunanderLätt 10,0 (224)2:01:21+1:03:0812:29
40Kajsa GradinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)53:27+28:0516:35
41Karl EngesH21 Lång-1 (772)1:29:03+18:388:19
42Anna Lindskoog PetterssonD55 Kort (497)56:34+17:3917:40
44Anders CarlheimH40 (616)1:07:27+20:389:38
45Leif NordinH70 (565)51:26+17:4112:43
46Felicia  HökarsEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:55+14:1312:37
48Samuel LindénH16 (942)51:38+14:369:28
48Nina IversD45 (800)53:11+16:1711:29
49Svante SandvikH12 (891)25:46+6:558:23
51Emil SoneH16 (942)52:11+15:099:34
54Anette BrunanderD50 Kort (780)54:27+14:4416:03
56Greta SandvikD10 (904)26:45+10:0111:00
58Sofie RedtzerD21 Kort-1 (712)57:05+20:0812:51
60Anna StrandD45 (800)55:14+18:2011:55
63Roger LindénH45-2 (579)1:13:08+34:1411:59
64Oskar DanielsH21 Elit (378)1:42:14+29:448:36
65Christian RedtzerH20 (549)1:19:09+31:2412:17
66Esbjörn Eriksson LångströmH55 (886)59:25+22:2411:33
67Ulrik IversH45-2 (579)1:14:16+35:2212:10
68Filip SoneEtappstart-U1 (397)26:24+15:2413:49
68Göran LarboH70 (565)59:21+25:3614:41
69Andrew BlythH45 Motion (397)1:23:23+43:5318:44
72Elis IversH14 (1006)38:30+12:439:46
76Björn CarlheimH40 (616)1:23:21+36:3211:55
76Karin SteneboD50 (891)1:00:32+23:3113:20
81Erik DanielsH50 Kort-2 (653)1:04:20+28:3214:35
82Oskar EngesH20 (549)1:26:47+39:0213:28
82Maria SandbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)53:51+34:0421:32
83Mikael WirénH55 (886)1:02:36+25:3512:10
86Elisabeth LångströmD50 Motion (443)2:01:40+1:19:0735:09
87Pernilla Knutas LundbladD50 Motion (443)2:04:58+1:22:2536:07
95Anton DanielsH21 Kort-2 (703)1:30:00+49:4013:46
95Kristina MarteliusD50 (891)1:04:47+27:4614:16
96Magnus ForshällenH60 (560)1:10:32+36:5114:36
98Magnus StrömqvistH40 Kort-1 (560)1:34:48+56:0318:46
98Marcus BarbozaH13 (879)48:29+20:5012:22
101Emil RoosH20 (549)2:08:12+1:20:2719:54
101Malin StrömqvistD13 (805)59:09+28:3815:17
105Marie ForshällenD50 Kort (780)1:06:37+26:5419:39
107Jakob RedtzerH21 Kort-2 (703)1:38:23+58:0315:03
108Lovisa NilssonD16 (772)1:04:48+29:5014:18
109Johan SandbergH40 Kort-1 (560)2:16:53+1:38:0827:06
110Veronica RedtzerD18 (646)1:32:23+44:1918:30
112Christopher WilestedtH20 Elit (583)1:36:20+42:3510:37
112Linda StrömqvistD11 (638)58:39+35:4619:52
113Åsa WilestedtD45 (800)1:10:41+33:4715:15
114Sara StrömqvistD11 (638)1:01:42+38:4920:54
115Håkan RedtzerH55 (886)1:11:13+34:1213:51
116Thomas NybergH55 (886)1:11:22+34:2113:53
118Fredrik JonssonH45 Kort-1 (782)1:06:24+32:3914:45
119Marianne DanielsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:23:51+58:2926:02
123Stefan MarteliusH55 (886)1:13:30+36:2914:17
126Lukas HenrikssonU2 (1059)31:37+17:2314:03
128Josefin KarlssonD21 Kort-1 (712)1:30:54+53:5720:28
128Madelene BarbozaD45 (800)1:17:03+40:0916:38
135Oliver JonssonH10 (928)32:09+17:3013:13
136Maja SandvikD16 (772)1:18:48+43:5017:23
139Elliot JonssonH12 (891)37:56+19:0512:21
142Charlotte EngesD50 Kort (780)1:25:50+46:0725:19
148Fabian TörnqvistH12 (891)39:40+20:4912:55
150Lars GerhardssonH55 (886)1:25:00+47:5916:32
151Emily BlythD10 (904)41:46+25:0217:11
159Jessica StrömqvistD40 Kort (957)1:15:28+40:4720:17
169Tage RudsanderU2 (1059)40:47+26:3318:07
Alvin SandbergInskolning (742)22:0311:36
Joshua BlythInskolning (742)25:5113:36
Axel WrådheH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Lisa TörnqvistD45 Kort-2 (623)ej start
Marianne DanielsD50 Kort (780)ej start
Ann-Kristin LindahlD60 Motion (226)ej start
Wiktor EngesLätt 2,5 (253)ej start
Sara HellströmEtappstart-U2 (376)ej start
Ola LagerströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej start
Johan PerssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Ida Hellström3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Märta Sandvik3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Ulrika Hellström3-dagars-Svår 3,5 (68)ej start
Alma Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start
Jonas Hellström3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

Auckland OC

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Karen Woods3-dagars-Svår 3,5 (68)1:31:48+1:01:1426:22
64Jonty OramH21 Kort-2 (703)1:13:34+33:1411:15
112Kieran WoodsH21 Kort-2 (703)1:43:05+1:02:4515:47
142Martin CrosbyH55 (886)1:20:42+43:4115:42
Hayley SmithD20 (430)ej godkänd
Dwayne SmithH50-2 (701)ej start

Australia

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Aislinn PrendergastD21 Elit (369)2:11:27+54:4213:01
72Tara MelhuishD20 Elit (516)1:31:27+29:2312:06
100Michael WarltersH50-2 (701)1:17:10+37:2513:38

Australien

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Laurie QuayleEtappstart-Lätt 3,5 (710)31:30+4:489:43

Avdankad OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Hanna WesterbergD21 Kort-2 (706)55:17+21:2612:13

Avesta OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ola JernströmSvår 5,0 (281)35:17+1:537:10
4Fredrik BorgströmH40 Motion (333)58:04+14:409:42
6Lennart VessbergH70 Motion (175)58:12+13:5316:52
13Stefan NybergH55 (886)45:35+8:348:52
17Johan WannerEtappstart-Lätt 5,0 (384)59:24+20:3012:14
19Inger ThörnqvistD70 Motion (153)1:27:05+42:3230:07
20Linus JernströmMedelsvår 3,3 (500)50:38+24:0915:43
20Ritva KärkkäinenD60 Kort (384)46:17+9:4716:07
20Klara SöderlundD16 Kort (228)1:08:04+27:1317:16
26Elisabeth AssarssonD50 Motion (443)57:45+15:1216:41
34Ellinor HellrupMedelsvår 4,0 (450)1:03:05+31:1215:53
36Ragnar MellbinLätt 10,0 (224)1:46:03+47:5010:54
40Solweig PalmD65 Kort (322)54:43+21:5219:45
46Charlotta BorgströmLätt 5,0 (310)1:16:56+41:0115:51
58Lennart LundgrenH65 (557)53:07+18:1511:59
71Niklas SöderlundH45 Kort-2 (775)52:55+19:5311:24
72Titti RudhD55 Kort (497)1:12:58+34:0322:48
84Aino LeijonD21 Kort-2 (706)1:04:25+30:3414:15
85Tindra JernströmD18 Elit (582)1:16:04+29:4812:44
89Svea BorgströmD10 (904)29:50+13:0612:16
90Sara RudhD21 Kort-2 (706)1:06:48+32:5714:46
92Lars LundénEtappstart-Svår 3,5 (790)47:48+24:5013:44
108Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (620)1:12:38+38:3720:48
118Lucas WannerH14 (1006)44:52+19:0511:23
118Hedda BorgströmD13 (805)1:05:59+35:2817:02
124Liv NorbergD14 (949)52:50+20:0913:14
173Malte BorgströmU1 (982)27:45+17:1914:31
Tilda BorgströmD15 (881)ej start

Avon OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Jon-Markus DelaumeH45-1 (587)59:55+17:029:57
85Sophie Antoine-DelaumeD45 (800)1:02:20+25:2613:27
93Charlotte DelaumeD11 (638)47:21+24:2816:03

Azimut, SPB

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Olga PozhidaevaD60 (303)51:25+13:4713:53

Azimuth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71Olga GavrilovaD60 Kort (384)1:20:54+44:2428:11

Azimuth-SPb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Stanislav LesnikovH65 Kort (549)50:04+10:5314:51

B&OI Orientering (bodø)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Torkel IrgensH50 Motion (338)45:54+5:1110:18

Bækkelagets SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Kine GulliksenD21 Kort-2 (706)44:48+10:579:54
16Mariann UlvestadD21-2 (487)1:02:22+6:339:46
17Vetle ChristiansenH21-2 (626)1:08:14+9:118:06
46Simen Hjalmar WästlundH21 Lång-1 (772)1:29:50+19:258:23
57Marthe GløersenD21 Elit (369)1:46:12+29:2710:31
120Yngvar ChristiansenH55 (886)1:12:52+35:5114:10
Mathias GløersenH20 Elit (583)ej godkänd
Lennart BrunbergH60 Kort (605)ej start

Ballerup OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Asbjørn Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)35:54+14:1114:21
10Eskild Gemmer HanghøjLätt 2,5 (253)35:57+14:1414:22
26Carsten GemmerH45 Kort-2 (775)42:50+9:489:13
41Frank Rasmussen3-dagars-Svår 5,0 (123)1:50:21+1:20:2022:25
53Alvilde Gemmer HanghøjU2 (1059)23:56+9:4210:38
77Signe HanghøjD40 Motion (515)1:18:55+38:3418:58
141Torben SchorlemmerEtappstart-Svår 5,0 (791)1:20:42+48:1816:24
Mette Rasmussen3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej godkänd

Bardu IL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Tonje MidttunSvår 2,5 (128)38:46+17:0915:37
36Isak Jacobsen-GaskiH16 Kort (201)1:29:54+50:4522:45
37Merethe JenssenLätt 3,5 (495)47:06+21:2714:32
37Anna Jacobsen-GaskiD16 (772)49:05+14:0710:50
53Fred Arne JacobsenH50 Kort-2 (653)56:27+20:3912:48
75Helge MidttunH40 Kort-2 (554)1:05:01+28:1212:34
100Margrete GaskiD50 (891)1:05:18+28:1714:22
128Håvar ØstvikH21 Kort-2 (703)2:13:09+1:32:4920:23
134Knut Øyvind JohansenH35 Kort (762)1:33:50+53:0616:14
Peder Jostein MidttunEtappstart-Inskolning (507)29:1915:25

Bay Area Orienteering Club

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
70Tapio KarrasH55 (886)59:54+22:5311:39
87Chuck SpaldingH70 (565)1:08:56+35:1117:03

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Alison RadfordD65 (235)59:31+21:2516:57

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Antony RadfordH70 (565)1:00:54+27:0915:04

Bendigo Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Christopher NauntonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:15:39+22:4810:03

Berga SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Stellan HäggbrinkH65 Kort (549)ej start

Berger Og Svelvik O-Lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Joar GjerdahlH20 (549)1:23:38+35:5312:59

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Marlene BergerD21-2 (487)1:24:30+28:4113:14

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
74Marlies BergerD21-2 (487)1:25:14+29:2513:21

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Anni BergerD20 (430)1:12:32+16:5313:22

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
118Peter BergerH16 (942)1:05:07+28:0511:56

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Hedi BergerD50 (891)50:29+13:2811:07

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
92Anna-Sofie BarkD50 (891)1:04:04+27:0314:06

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
164Gislind BergerD50 (891)1:34:51+57:5020:53

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
78Wolfgang SchüllerH45 Motion (397)1:55:41+1:16:1125:59

Berger-Clan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Katja BergerInskolning (742)26:1313:47

Bergnäsets AIK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rasmus WickbomH20 (549)47:457:24
7Ove Renberg3-dagars-Lätt 2,5 (64)31:19+4:3512:31
8Joar SvartholmH21-2 (626)1:05:24+6:217:46
16Agneta HolmgrenD60 (303)47:12+9:3412:45
18Per Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)51:00+20:5910:21
23Fredrik Ögren3-dagars-Svår 5,0 (123)56:47+26:4611:32
38Robin SalénH20 Elit (583)1:08:32+14:477:33
39Elin Djurberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:12:11+42:1122:25
39Nils HenrikssonH21-2 (626)1:17:16+18:139:11
45Maria ÖqvistLätt 2,5 (253)1:19:22+57:3931:44
49Oskar ÖqvistH21-2 (626)1:19:12+20:099:25
50Fredrik LarssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:00:27+25:2215:13
54Harald LarssonH20 (549)1:13:46+26:0111:27
65Albert AskengrenH21 Lång-1 (772)1:35:54+25:298:57
67Tova HolmbergD11 (638)38:28+15:3513:02
79Fredrik HolmgrenH60 Kort (605)1:12:07+30:3518:18
79Simon ErikssonH20 (549)1:25:49+38:0413:19
80Carl HolmgrenEtappstart-Svår 5,0 (791)54:45+22:2111:07
84Christer SvärdH70 Kort (587)59:49+28:4120:41
86Martin HolmbergH40 Kort-1 (560)1:20:11+41:2615:52
153Maria HolmbergD40 Kort (957)1:13:07+38:2619:39
168Knut HolmbergU2 (1059)40:45+26:3118:06

Berliner TSC

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Krystian PetersburskiH18 (832)1:01:49+13:3510:19
78Carl Wolfgang DistlerH35 (400)2:12:38+1:26:1318:23
80Tobias SchwartzH35 (400)2:29:26+1:43:0120:43
108Bernd WollenbergH70 (565)1:40:19+1:06:3424:49
112Milosz CzynskiH14 (1006)43:29+17:4211:02
134Karsten BlumeH21 Lång-1 (772)2:26:06+1:15:4113:39
137Sebastian FleissH21 Lång-1 (772)2:38:15+1:27:5014:47

Bielefelder TG

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Annkathrin KnollD12 (801)26:46+4:258:53
59Anton KnollH14 (1006)36:59+11:129:23
70Thies KnollH40 (616)1:20:52+34:0311:34
92Caroline KnollD45 Kort-2 (623)1:09:55+36:0819:35

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Jamie MarshEtappstart-Lätt 2,5 (652)26:29+6:4210:35

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
85Tiia MarshEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:09:14+45:4928:43

Big Foot Australia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
126Paul MarshEtappstart-Svår 5,0 (791)1:08:27+36:0313:54

Big Foot Orienteers

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Patrik GunnarssonH40 (616)1:22:38+35:4911:49
kari marshEtappstart-Inskolning (507)17:529:24

Bjursås OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Britt BjörklundD60 Motion (226)53:57+2:2315:38
9Tommy LundqvistH70 (565)38:26+4:419:30
11Siv HasselgrundD75 (127)48:15+13:2217:25
13Jan-Olof BjörklundH60 (560)40:06+6:258:18
17Rikard AnderssonH21 Motion (248)1:06:34+13:0511:07
18Johan HallgrenH50-1 (675)48:52+9:008:53
25Margareta LöfkvistD70 (186)57:41+22:5319:13
25Bernt LöfkvistH70 (565)44:43+10:5811:04
29Kristin AnderssonD17-20 Kort (291)1:22:56+34:3818:04
37Ingvar SvenssonH70 (565)48:29+14:4412:00
48Gunnar LöfkvistH70 (565)52:11+18:2612:55
92Leif AnderssonH55 Kort (868)1:02:27+26:4015:07
121Malin HallgrenD45 (800)1:13:10+36:1615:48
136Anna BjörklundD21 Kort-2 (706)1:35:48+1:01:5721:11
Herman AnderssonH11 (707)ej godkänd
Birgitta Stenberg Andersson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Björkfors GoIF

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)34:06+3:329:47
16Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)22:25+5:549:57
17Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)48:49+18:4915:09
21Stig JonssonH75 Kort (235)46:56+12:3417:38
22Pia Stålhandske3-dagars-Svår 3,5 (68)1:24:56+54:2224:24
26Kerstin ErikssonD65 Kort (322)50:28+17:3718:13
31Inger PetterssonD70 Kort (233)1:04:41+32:4126:30
31Anna KullbergD45 Kort-2 (623)49:52+16:0513:58
35Kjell HolmströmH75 (316)58:30+22:2016:51
38Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)1:32:26+1:02:2518:47
40Ellen LindforsD13 (805)45:13+14:4211:41
52Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)1:04:35+25:5012:47
61Arvid SvenssonH13 (879)41:43+14:0410:38
63Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)59:52+34:3018:35
66Maria LindforsD35 Kort (503)1:10:15+34:0518:06
67Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:57:27+1:18:3324:12
71Torgny JohanssonH65 (557)57:37+22:4513:00
73Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)59:14+25:3312:15
76Sven-Olof SvenssonH65 (557)58:49+23:5713:16
81Martin LindforsH40 Kort-1 (560)1:17:49+39:0415:24
83Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)1:19:05+40:2015:39
85Karl KullbergH10 (928)26:34+11:5510:55
93Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)1:10:37+36:5019:46
103Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)1:45:33+1:06:4820:54
109Alva LindforsD11 (638)56:35+33:4219:10
116Markus KleinH40 (616)2:30:17+1:43:2821:29
120Hugo BjörkhammerH13 (879)53:20+25:4113:36
122Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)1:36:11+1:00:2321:48
127Filippa BjörkhammerD16 (772)1:12:17+37:1915:57
145Albin KjellbergH14 (1006)50:31+24:4412:49
175Gustaf KullbergH15 (905)1:52:54+1:16:1820:52
185Samuel KleinH14 (1006)1:08:50+43:0317:28
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)35:1218:31
Moa KjellbergD20 (430)ej start
Åsa KjellbergD40 Motion (515)ej start
Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)ej start

Björsby Bollsparkeri

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Rickard Häggström3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)ej start

BK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Frida KjellssonLätt 5,0 (310)1:06:51+30:5613:47

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Cesar EdhagerEtappstart-Inskolning (507)16:138:32

Bladbagge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lilja EdhagerEtappstart-Inskolning (507)16:248:37

Bodens Bandyklubb OS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Clas-Göran LundH70 Motion (175)56:22+12:0316:20
31Kjell SandströmH65 (557)46:26+11:3410:28
59Kjell MörtbergH70 (565)55:02+21:1713:37
80Matts EngvallH70 (565)1:04:14+30:2915:53

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
93Espen Samuelsen SkiriH20 Elit (583)1:23:39+29:549:13

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
104Kaja Samuelsen SkiriD18 Elit (582)1:25:00+38:4414:14

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Amund Bø KongsbakkH20 (549)1:00:13+12:289:21

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Trygve Bø KongsbakkH18 (832)1:13:38+25:2412:17

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
142Øyvind Johan OlsenH15 (905)1:14:59+38:2313:51

Bodø Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elisabet KongsbakkD50 (891)ej start

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Irene Mathilde SkiriD55 (518)1:51:25+1:07:5925:12

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
118Håkon Brinchmann BøH55 (886)1:11:57+34:5613:59

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
160Steve SamuelsenH55 (886)1:36:06+59:0518:41

Bodø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Janne Anita NilsenLätt 5,0 (310)1:30:11+54:1618:35

BOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Carol SandsD65 (235)59:46+21:4017:01
75Tim SandsH65 (557)58:48+23:5613:16
84Bryony BrennanEtappstart-Svår 7,5 (412)2:35:40+1:42:4920:42
87Damian BrennanEtappstart-Svår 7,5 (412)3:25:17+2:32:2627:17

Bolidens SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Bo JonssonH75 (316)1:29:55+53:4525:54
103Hans NygrenH70 (565)1:32:51+59:0622:58

Bollsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Catrin SundsténEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)56:06+32:4123:16

Borås GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
106Göran SvahnH70 Kort (587)1:18:37+47:2927:12
147Thomas AlmgrenH55 Kort (868)1:29:35+53:4821:41

Bos Elite

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Ole ArenthH20 (549)1:26:07+38:2213:22

Bottnaryds IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Lars FranssonH75 (316)46:06+9:5613:17
29Ella IngströmD16 Kort (228)1:26:57+46:0622:04
72Elin EdströmMedelsvår 4,0 (450)1:28:56+57:0322:24
79Axel EdströmMedelsvår 4,0 (450)1:34:48+1:02:5523:52
120Ulf PerssonH50 Kort-1 (664)1:27:49+51:2919:54
155Johan EdströmH45 Kort-1 (782)2:02:49+1:29:0427:17

Boxholm-Mjölby OL

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Lotta FrisellD40 Kort (957)44:15+9:3411:53
32Patrik KleistH45 Kort-2 (775)45:58+12:569:54
33Albin TengvallH40 Kort-1 (560)57:19+18:3411:20
36Moa KleistD14 Kort (229)40:31+17:3014:19
39Irma FrisellD11 (638)32:41+9:4811:04
40Emil LagnetegH12 (891)25:11+6:208:12
41Patrik JutterströmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:13:15+34:4014:55
41Helen AnderssonD50 Motion (443)1:05:11+22:3818:50
41Anders LindholmH45 Motion (397)59:08+19:3813:17
62Lena MolinD50 (891)57:35+20:3412:41
64Johan FrisellMedelsvår 4,0 (450)1:22:49+50:5620:51
64Erika LindholmD10 (904)27:23+10:3911:16
68Märta LagnetegD10 (904)27:43+10:5911:24
69Henrik TengvallH21-2 (626)1:27:10+28:0710:21
83Patric MolinH50 Kort-2 (653)1:04:43+28:5514:40
85Jakob LindholmH11 (707)38:38+18:1513:13
86Ivar FrisellU2 (1059)26:58+12:4411:59
97Johanna KleistD11 (638)48:41+25:4816:30
107Louise CarlssonD21 Kort-2 (706)1:12:14+38:2315:58
115Jan-Erik CarlssonH55 Kort (868)1:11:36+35:4917:20
133Jennie KleistD40 Kort (957)1:04:22+29:4117:18
136Conny BruhnH55 (886)1:16:50+39:4914:56
137Viktoria Petré LindholmD40 Kort (957)1:05:50+31:0917:41
139Emil BruhnH21 Kort-1 (738)2:26:17+1:42:2222:45
162Anna-Lena LagnetegD40 Kort (957)1:16:13+41:3220:29
Gustav LagnetegInskolning (742)17:239:08
Karl-Johan NorénH60 Kort (605)ej godkänd
Oscar MolinH20 (549)ej start
Jens FasthEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

Brattås CK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ulrik OlssonH50-1 (675)42:18+2:267:41
8Malva ArvidssonD12 (801)23:15+0:547:43
13Magnus ArvidssonH45-2 (579)50:40+11:468:18
14Mona OlssonD55 Kort (497)49:15+10:2015:23
34Anton ArvidssonH10 (928)20:43+6:048:31
51Maria PetterssonD40 Motion (515)1:02:36+22:1515:02
103Olle NyströmH45 Kort-2 (775)1:02:05+29:0313:22
123Nils NyströmU2 (1059)31:28+17:1413:59
Tim OlssonH21 Kort-1 (738)ej start

Bredareds IF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Reimar LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)27:52+4:2711:33
5Julius LichtenbergEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)27:56+4:3111:35
6Gunilla LarssonD60 (303)40:21+2:4310:54
11Marianne HanssonD55 (518)51:06+7:4011:33
22Bosse HaglundH55 Kort (868)44:59+9:1210:53
36Linda AppelkvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)37:05+17:1814:50
41Louise BlomqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)39:07+19:2015:38
45Ing-Marie AronengD50 (891)54:20+17:1911:58
51Marita HaglundEtappstart-Svår 3,5 (790)41:03+18:0511:47
53Erik HanssonH21-1 (667)1:20:46+21:209:37
54Måns ThörnqvistH35 (400)1:16:16+29:5110:34
63Birgit LichtenbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)48:38+28:5119:27
66Börje HanssonMedelsvår 3,3 (500)1:12:47+46:1822:36
125Rasmus LarssonH13 (879)54:47+27:0813:58
126Joar BlomqvistH11 (707)1:02:53+42:3021:32
129Alice LarssonD10 (904)36:39+19:5515:04
130Bengt LarssonH45 Kort-1 (782)1:09:27+35:4215:26
139Johannes BlomqvistU2 (1059)33:26+19:1214:51
139Leonie LichtenbergD10 (904)38:41+21:5715:55
152Leif BlomqvistH45 Kort-1 (782)1:33:56+1:00:1120:52
Oliver JohanssonH14 (1006)ej start

Bredaryds SOK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan SvenssonH55 (886)37:017:12
1Axel ElmbladH16 (942)37:026:47
3Carina SvenssonD50 (891)38:51+1:508:33
4Emil AuseliusEtappstart-Svår 5,0 (791)35:19+2:557:10
8Tuva NylundD14 (949)35:47+3:068:58
9Sanna SigvardsonD12 (801)23:28+1:077:47
14Henrik AnderssonH21 Kort-1 (738)55:37+11:428:38
16Sofia SkördeD40 Motion (515)50:14+9:5312:04
16Ina SkalbergD50 Kort (780)45:46+6:0313:30
18Anton GunnarssonH16 (942)45:02+8:008:15
19Håkan AuseliusH45 Motion (397)52:36+13:0611:49
19Micael ElmbladH50 Motion (338)53:16+12:3311:58
22Hugo AuseliusH16 Kort (201)1:03:29+24:2016:04
24Maria AuseliusSvår 2,5 (128)1:07:13+45:3627:06
24Filip TrofastH20 Elit (583)1:05:03+11:187:10
25Jonas NilssonH40 Motion (333)1:12:01+28:3712:02
26Katarina ÖstbergD21 Kort-2 (706)50:08+16:1711:05
26Linnea SkalbergD18 Elit (582)1:00:29+14:1310:07
27Per SigvardsonH50-1 (675)50:40+10:489:12
32Mattias GunnarssonH45-1 (587)58:08+15:159:39
34Stina AlbinssonD35 Kort (503)53:49+17:3913:52
34Maria AnderssonD60 (303)55:10+17:3214:54
38Elsa AnderssonD20 (430)1:16:53+21:1414:11
45Fredrik JohanssonH21-2 (626)1:18:27+19:249:19
54Mats NylundH50-1 (675)58:26+18:3410:37
73Filip BrolingH14 (1006)38:33+12:469:47
80Moa HanssonD20 Elit (516)1:37:22+35:1812:53
97Ellen SigvardsonD16 (772)1:01:02+26:0413:28
99Magnus TrofastH45-1 (587)1:29:40+46:4714:53
101Fredrik ErikssonH35 Kort (762)1:17:02+36:1813:19
Astrid NilssonInskolning (742)22:0211:35
Amelia SkalbergD20 Elit (516)ej godkänd
Susanne De BourgD21 Motion (309)ej start

Brittatorp TK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Patrik G Björkqvist Etappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:10:05+31:3014:16

Bromma-Vällingby SOK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunvor SandbergD70 Kort (233)32:0013:06
1Anders NilssonLätt 2,5 (253)21:438:41
2Sara Danielson DamneEtappstart-Lätt 2,5 (652)25:09+5:2210:03
5Sandra NilssonLätt 2,5 (253)34:02+12:1913:36
14Tage SandbergH70 Kort (587)36:34+5:2612:39
20Tova SandgrenD11 (638)29:39+6:4610:03
22Agnes ModinD50 Motion (443)57:13+14:4016:32
27Nils BabtistH17-20 Kort (251)1:15:17+36:1714:05
28Kristin Åberg NilssonD45 (800)46:51+9:5710:07
29Signe Danielson DamneEtappstart-U2 (376)26:30+9:5911:46
33Ola CarlénH45 Kort-1 (782)44:01+10:169:46
37Elin BjessmoD18 (646)1:00:52+12:4812:11
42Åsa DamneEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:14:09+35:1515:17
51Lena BjessmoD50 (891)55:18+18:1712:10
53Anders StenbackH70 Kort (587)48:48+17:4016:53
53Simon SandgrenH45-2 (579)1:09:53+30:5911:27
54Johan RosénMedelsvår 3,3 (500)1:04:21+37:5219:59
62Thomas DanielsonH50 Motion (338)1:46:18+1:05:3523:53
62Monica SandgrenD45 Motion (572)1:11:53+24:4417:16
64Joakim BergH21-2 (626)1:23:41+24:389:57
71Karin ModinD18 Elit (582)1:11:32+25:1611:58
95Patrik NilssonH45-2 (579)1:32:05+53:1115:05
100Thomas BabtistH50-1 (675)1:12:50+32:5813:14
102Mattias BerglundH50-1 (675)1:14:17+34:2513:30
113Sofia Danielson DamneD18 (646)1:41:36+53:3220:21
116Göran ModinH50-1 (675)1:25:11+45:1915:29
122Staffan BjessmoH50-1 (675)1:36:46+56:5417:35
Tim SandgrenH18 (832)ej godkänd

Brunflo IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Maria AndersdotterD60 Kort (384)53:27+16:5718:37
65Helena OlssonD21-2 (487)1:22:46+26:5712:58

BUL Tromsø Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
99Ola BratlieH45 Kort-1 (782)59:30+25:4513:13

Bul-Tromsø IL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Mia UrsetD14 Kort (229)32:05+9:0411:20
30Hans UrsetH15 (905)47:05+10:298:42
47Anne UrsetD45 (800)52:50+15:5611:24
76Bengt HaugenH55 Kort (868)55:23+19:3613:24
Jonny I HansenH50-2 (701)ej start
Gjermund UrsetH50-2 (701)ej start
Anne Birgitte JensenD40 Motion (515)ej start

Bussola OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
95Csaba GerberH20 Elit (583)1:26:10+32:259:30
110Othmar MüllerH70 (565)2:21:18+1:47:3334:58

Byåsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Gunn Tove LeirenEtappstart-Lätt 3,5 (710)39:10+12:2812:05

Byåsen IL

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arild NomelandH40 Kort-1 (560)38:457:40
2Børge LeirenMedelsvår 6,0 (126)58:50+7:479:50
5Stina ElfvingD65 Kort (322)41:08+8:1714:50
13Marte Lien JohnsenD20 (430)1:02:17+6:3811:29
17Torgeir AuneH45-1 (587)53:19+10:268:51
18Turid ArnesenD55 Kort (497)50:15+11:2015:42
19Randi HegstadEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)47:20+21:5814:41
22Jenny PerssonD35 (231)1:04:45+13:1210:52
26Kari Solem AuneD40 (369)1:00:20+19:0312:15
34Otto Richard EideH50-2 (701)54:04+14:199:33
35Gøril EideD45 (800)48:38+11:4410:30
41Maja BergerD21 Kort-2 (706)54:15+20:2412:00
49Rine HanssenD50 (891)55:12+18:1112:09
53Vegard HansenH40 Kort-1 (560)1:04:55+26:1012:51
59Ragnhild EideD20 Elit (516)1:25:39+23:3511:20
64Bjørn BergerH65 (557)55:53+21:0112:36
67Morten SkoglundH60 (560)57:10+23:2911:50
69Lene Berg HanssenD18 Elit (582)1:10:07+23:5111:44
77Ingrid Lien JohnsenD55 Kort (497)1:16:24+37:2923:52
78Øystein WiggenH50-2 (701)1:10:04+30:1912:22
80Vebjørn Bergh-HansenH12 (891)28:34+9:439:18
93Hans Helmer SæternesH45 Kort-2 (775)58:12+25:1012:32
97Einar EideH16 (942)1:01:03+24:0111:12
109Petter Liabakk EriksenH18 Elit (589)1:17:40+34:0011:04
113Håkon SæternesH16 (942)1:04:13+27:1111:46
125Øyvind WiggenH21 Lång-1 (772)2:07:36+57:1111:55
128Haakon ArnesenH55 (886)1:15:08+38:0714:37
131Vilde LeirenD10 (904)36:43+19:5915:06
134Malin Nordgård LeirenD13 (805)1:12:41+42:1018:46
134Erlend AuneH15 (905)1:11:19+34:4313:10
137Nina-Beate LiabakkD50 (891)1:16:05+39:0416:45
164Bjørn Erik JohnsenH55 Kort (868)1:54:20+1:18:3327:41
Anton NomelandInskolning (742)24:4012:58
Una NomelandInskolning (742)24:3512:56
Helge EriksenH60 (560)ej godkänd
Emma ArnesenD21-1 (456)ej start
Gro RypdalD60 Kort (384)ej start
Kjell-Arne HenninenH60 Kort (605)ej start

Bålsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Oliver SundsténEtappstart-U2 (376)54:14+37:4324:06

Bålsta SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Albin LuningEtappstart-Lätt 3,5 (710)35:24+8:4210:55

Bäkkelagets SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Håvard MyhreH21-2 (626)1:04:37+5:347:40

CA Rosé

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Mathias BlaiseH20 Elit (583)1:03:40+9:557:01
37Thatsani KhampanyaD17-20 Kort (291)1:31:13+42:5519:52

Cambridge Sports Union

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Tor WebbU1 (982)11:34+1:086:03
13Lukas WebbU2 (1059)18:49+4:358:21
54Pia WebbD21 Kort-2 (706)56:38+22:4712:31

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Kilian ZapfEtappstart-Lätt 2,5 (652)33:55+14:0813:34

CC Fuerstenfeld

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Michaela EgarterEtappstart-Lätt 2,5 (652)34:33+14:4613:49

Centrum OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrik WallinH40 Kort-1 (560)42:30+3:458:24
4Helena PerssonD35 Motion (248)51:21+14:1312:20
5Jorrit BoekelSvår 3,5 (319)30:53+9:098:52
7Moa KjellstrandD21-1 (456)1:01:37+5:479:36
10Cristina MagnussonSvår 3,5 (319)34:51+13:0710:00
12Örjan AhnoffH21 Motion (248)1:03:12+9:4310:34
19Marie Niska Thörnvik3-dagars-Svår 3,5 (68)1:00:11+29:3717:17
24Anni FritzellD35 Motion (248)1:07:28+30:2016:13
25Nicklas TorlegårdH55 Motion (216)1:09:32+28:1916:42
25Emma WilhelmssonMedelsvår 3,3 (500)52:06+25:3716:10
27Stig Thörnvik3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:29:38+44:2918:15
27Tomas HolmbergH35 (400)1:03:04+16:398:44
28Sanna GustavssonD21 Kort-1 (712)50:05+13:0811:16
29Maria CarlströmSvår 5,0 (281)1:01:57+28:3312:35
33Sara JonassonD35 (231)1:17:10+25:3712:58
34Eva Bühlmann LerjenD35 (231)1:20:11+28:3813:28
35Linnea BörjarsD21-1 (456)1:19:03+23:1312:19
35Marie NilssonD35 (231)1:22:43+31:1013:54
36Karin FägerlindD21-1 (456)1:19:22+23:3212:22
40Johan GothH21 Kort-2 (703)1:07:26+27:0610:19
40Franziska GrossenbacherD35 Kort (503)55:45+19:3514:22
40Daniel Holmström WikellH21 Motion (248)1:29:10+35:4114:54
42Lukas GustavssonH21 Kort-2 (703)1:07:52+27:3210:23
47Gaudenz SteinlinH40 (616)1:09:35+22:469:57
48Anna Holmström WikellD21 Motion (309)1:50:31+58:3622:30
49Oskar HermanssonH21 Kort-2 (703)1:09:12+28:5210:35
49Kristoffer EdshageH35 (400)1:13:22+26:5710:10
58Henrik LundgrenH35 (400)1:20:18+33:5311:08
59Mattias ÅgrenH35 (400)1:20:59+34:3411:13
60Anna NilssonLätt 3,5 (495)56:38+30:5917:28
60Arvid RudbergH35 (400)1:22:52+36:2711:29
61Sofia AnderssonD21 Kort-1 (712)58:33+21:3613:11
63Martin KarlssonH35 (400)1:25:13+38:4811:49
67Daniel EleniusH35 (400)1:31:54+45:2912:44
74Emil TallhageH35 (400)1:37:58+51:3313:35
77Katarina TallhageD21 Kort-1 (712)1:02:39+25:4214:06
77Mattias HenrikssonH35 (400)1:56:17+1:09:5216:07
81Anna Weglin EleniusD35 Kort (503)1:17:55+41:4520:04
85Mette BrolinsonD21 Kort-1 (712)1:04:48+27:5114:35
92Mats JohnssonH21 Kort-2 (703)1:28:42+48:2213:35
97Magdalena LerjenD10 (904)31:22+14:3812:54
100Martin LerjenH40 (616)1:39:23+52:3414:13
105Camilla JakobssonD45 Kort-2 (623)1:16:49+43:0221:31
112Mattias RobertsonH50-1 (675)1:22:59+43:0715:05
118Elin ThyrD21 Kort-1 (712)1:20:55+43:5818:13
123Elin GustavssonD21 Kort-1 (712)1:25:33+48:3619:16
124Jan BrolinsonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:07:53+35:2913:47
Henrik HellborgH40 (616)ej start
Blenda LenasD14 Kort (229)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
130SUN YIH21 Kort-2 (703)2:23:19+1:42:5921:56

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
132Fang RongrongH21 Kort-2 (703)2:37:42+1:57:2224:09

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
154Shao ShiyaD14 (949)1:03:24+30:4315:53

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
188Wang MingdaH14 (1006)1:12:35+46:4818:25

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
GU QingranH14 (1006)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
149Wang ZhifanD12 (801)54:21+32:0018:03

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
MA YanbingD12 (801)ej godkänd

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
150Feng WEIH12 (891)39:51+21:0012:58

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
152GUO YinghaoH12 (891)40:39+21:4813:14

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
165ZHU FeimoH12 (891)49:23+30:3216:05

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
169Xiang SiyuH12 (891)53:28+34:3717:24

China DEER-O

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jiang ChengyouH12 (891)ej start

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Yang WenpingD35 Motion (248)1:44:45+1:07:3725:10

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45GUO JIED35 Motion (248)1:58:50+1:21:4228:33

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46HSU Hsiang-TingD35 Motion (248)2:00:27+1:23:1928:57

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Zhang ZhongyuanD35 Motion (248)2:42:39+2:05:3139:05

China DEER-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Wang XINEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:22:04+38:4122:36

CO Ambérieu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Pauline LassalleD14 Kort (229)39:38+16:3714:00
51Léna LassalleD17-20 Kort (291)2:04:51+1:16:3327:12
82Béatrice FinoD50 Motion (443)1:43:35+1:01:0229:56
Pascal LassalleH50-2 (701)ej start

CO Colmar

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
63Lucie LatasteD16 (772)52:32+17:3411:35
74Mathias LatasteH14 (1006)38:36+12:499:47
104Pierre LatasteH50-2 (701)1:18:46+39:0113:54
168Jana LatasteD50 (891)1:41:41+1:04:4022:23

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
175Najla NaceurD50 (891)2:07:51+1:30:5028:09

CO Lausanne-Jorat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
152Ibrahim NaceurH55 (886)1:28:15+51:1417:10

COC

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Cátia OlaioLätt 2,5 (253)36:00+14:1714:24
45Tânia OlaioSvår 3,5 (319)53:32+31:4815:22
46Paulo OlaioSvår 3,5 (319)54:09+32:2515:33

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
130Anthony CoxH55 (886)1:15:24+38:2314:40

COLE

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
177Freya EveleighU2 (1059)42:38+28:2418:56

Colombia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Esteban GuerreroH40 Motion (333)ej godkänd

CPOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Beatriz SanguinoD20 (430)1:23:04+27:2515:19

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
133Yuxuan ZhaoH21 Kort-2 (703)3:08:44+2:28:2428:54

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
134Zhenyang QiuH21 Kort-2 (703)3:44:16+3:03:5634:20

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Yuehao LiuD17-20 Kort (291)1:50:48+1:02:3024:08

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
50Yuman LiD17-20 Kort (291)1:59:39+1:11:2126:04

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Lujia WangD17-20 Kort (291)3:28:51+2:40:3345:30

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Zijie NingH17-20 Kort (251)1:43:08+1:04:0819:18

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Hengyue LiSvår 5,0 (281)1:57:00+1:23:3623:46

Crazy Young

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Xuelin ZhangSvår 5,0 (281)3:03:52+2:30:2837:22

Crimea

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Alica LeonidovaEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)48:41+5:1813:24

CS Pertuis

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Elena CoulierD17-20 Kort (291)1:25:35+37:1718:38
98Catherine CoulierD55 (518)1:47:11+1:03:4524:14
134Adrien CoulierH21 Kort-1 (738)2:11:34+1:27:3920:27
174Coulier FrançoisH55 (886)2:21:22+1:44:2127:30

Dalaportens OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Leif BjörkmanH65 Motion (161)1:07:09+17:2718:00
14Per StinessenH45 Motion (397)51:00+11:3011:27
31Ann-Sofie EliassonLätt 10,0 (224)1:39:13+41:0010:12
39Karolina AnderssonD14 (949)41:02+8:2110:17
67Felicia EliassonD13 (805)50:22+19:5113:00
80Linda StinessenD40 Kort (957)53:58+19:1714:30
81Thomas AnderssonH50 Kort-1 (664)1:05:16+28:5614:47
96Isak StinessenH10 (928)27:10+12:3111:10
109Erik NilssonH16 (942)1:03:30+26:2811:39
119Saga MattssonD14 (949)51:54+19:1313:00
138Nellie EliassonD12 (801)46:56+24:3515:35
145Charlie EliassonH18 (832)1:43:36+55:2217:17
Olle StinessenInskolning (742)21:5911:34

Dalsjöfors GoIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erland OlssonH80 Motion (12)1:06:0427:24
18Daniel OlssonH40 Kort-2 (554)44:59+8:108:42

Deer-O

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Weishan LuD35 Motion (248)2:41:00+2:03:5238:42

Degerfors OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Håkan BeijarH70 Motion (175)1:11:02+26:4320:35
18Hans BlomqvistH65 Motion (161)1:15:30+25:4820:14
21Maria LarssonD45 Kort-2 (623)47:32+13:4513:18
22Larseric LarssonH70 Kort (587)40:56+9:4814:09
23Lars JacobssonH50 Kort-1 (664)47:14+10:5410:42
25Annelie BlomqvistSvår 2,5 (128)1:19:12+57:3531:56
31Erik GustafssonH14 Kort (256)34:20+12:4911:22
46Jonas LarssonMedelsvår 3,3 (500)1:01:25+34:5619:04
67Jessica BlomqvistD35 Kort (503)1:10:26+34:1618:09
84Kristina TinglöfD55 Kort (497)1:20:05+41:1025:01
87Anna-Lena JacobssonD50 Kort (780)1:01:46+22:0318:13
111Axel GustafssonU1 (982)18:13+7:479:32
121Lars BroströmEtappstart-Svår 3,5 (790)56:18+33:2016:10
135Rebecka NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:53:24+1:18:1928:33
137Håkan AlmqvistH55 (886)1:17:45+40:4415:07
153Patrik NylénH45 Kort-1 (782)1:34:36+1:00:5121:01
Bengt PerssonH70 Motion (175)ej godkänd
Marcus NylénH20 (549)ej godkänd
Amanda NylénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

DFOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
87Julie CollinsD55 Kort (497)1:27:12+48:1727:15
87Rachel CollinsD21 Kort-2 (706)1:05:58+32:0714:35
162Mark CollinsH55 (886)1:37:36+1:00:3518:59

Dgolf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
116Alma Andersson Etappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:25:17+50:1221:28

DIsneyklubben

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Robin  HoodEtappstart-Svår 5,0 (791)51:48+19:2410:31

DJK Adler 07 Bottrop

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Rainer StephanMedelsvår 3,3 (500)48:02+21:3314:55
Ulrich Frank RüdelMedelsvår 3,3 (500)ej start

Domnarvets GoIF

75 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jessica ErikssonD40 Motion (515)40:219:41
1Tony BjörlingH40 Motion (333)43:247:15
1Elsa BrandtD13 (805)30:317:53
1Annika ÖstmanD35 (231)51:338:39
2Maria BergfältD55 (518)44:40+1:1410:06
3Erik NordahlU1 (982)10:59+0:335:45
5Moa HjorthD18 (646)50:52+2:4810:11
6Jan DelbomH65 Motion (161)57:05+7:2315:18
6Thomas PetterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)48:01+9:269:46
6Elin DahlinD35 (231)56:32+4:599:30
7Emma JohanssonD21 Elit (369)1:21:29+4:448:04
8Emil BybergH18 (832)51:36+3:228:36
10Thea SandbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)33:48+7:0610:25
10Eva ElfvingD35 (231)58:44+7:119:52
11Andreas ElgesjöH40 Kort-2 (554)42:31+5:428:13
11Sara HelanderD35 (231)58:59+7:269:54
12Lisbeth HörnellD65 (235)46:51+8:4513:20
12Jenny WåhlinD45 Kort-1 (620)42:17+8:1612:06
15Maria EmanuelssonD55 Kort (497)49:31+10:3615:28
16Jiri ProchazkaSvår 3,5 (319)38:02+16:1810:55
16Anna ElgesjöD45 Kort-1 (620)44:34+10:3312:46
17Elsa AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)32:27+9:299:19
17Sven LundbäckH40 Kort-2 (554)44:25+7:368:35
18Ola AnderssonH50 Motion (338)52:45+12:0211:51
19Stina NordahlD45 Kort-1 (620)45:31+11:3013:02
21Jessica HallidayD21 Elit (369)1:30:09+13:248:56
21Signe Eriksson-BjörlingD11 (638)29:40+6:4710:03
22Tilde SvederD11 (638)29:54+7:0110:08
24Maria NilssonD35 (231)1:05:16+13:4310:58
25Peter LöfåsH35 Kort (762)54:46+14:029:28
26Maria HjorthD40 Motion (515)54:09+13:4813:01
26Karin ElfvingD35 Kort (503)50:19+14:0912:58
32Sara JohanssonD35 (231)1:12:57+21:2412:15
34Karin BrandtEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)50:21+24:5915:38
35Eric Öst3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:04:38+34:3820:04
35Tyra ElgesjöD11 (638)31:53+9:0010:48
36Maja SvederD10 (904)23:52+7:089:49
38Elsa NilssonD16 (772)49:15+14:1710:52
39Ville ElgesjöH10 (928)21:46+7:078:57
42Klara AnderssonD16 (772)49:58+15:0011:01
44Håkan NilssonEtappstart-Svår 5,0 (791)49:28+17:0410:03
45Samuel StålnäbbH18 (832)1:02:16+14:0210:23
50Per BrandtH45 Kort-2 (775)49:24+16:2210:38Ladda ner rutt i gpx-format
50Magnus HjorthH45 Kort-2 (775)49:24+16:2210:38
51Stefan SvederH40 Motion (333)1:28:06+44:4214:43
52Mikael BlessbornH40 (616)1:11:18+24:2910:12
52Albin BergerH18 (832)1:04:13+15:5910:43
55Sofia PerssonLätt 5,0 (310)1:36:30+1:00:3519:53
57Maja EliassonD12 (801)29:34+7:139:49
60Agnes NilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)56:54+33:2923:36
60Mats HörnellH40 Kort-2 (554)59:30+22:4111:30
62Matilda PetterssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)56:58+33:3323:38
67Erik BrandtH16 (942)56:32+19:3010:22
67Andreas PerssonH35 Kort (762)1:05:19+24:3511:18
71Olga LundbäckD21 Kort-2 (706)1:01:38+27:4713:38
71Magnus BergerH50 Kort-1 (664)1:01:10+24:5013:52
72Elias HörnellH12 (891)27:55+9:049:05
73Annica BergerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:08:46+33:4117:19
79Anja NilssonD14 (949)45:29+12:4811:23
81Bengt SimonssonH65 Kort (549)1:08:18+29:0720:16
85Johan Bjernhed NordahlH18 (832)1:10:29+22:1511:46
90Alice Eriksson-BjörlingD14 (949)47:14+14:3311:50
90Emma EliassonD15 (881)58:32+24:0413:10
92Helena BybergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:10:28+45:0621:53
100Lovisa PerssonU2 (1059)29:33+15:1913:08
112Sannna HörnellD13 (805)1:01:27+30:5615:52
125Bosse WiggeH55 (886)1:14:08+37:0714:25
131Fredrik PerssonH21 Lång-1 (772)2:22:34+1:12:0913:19
141Anja BergerD13 (805)1:17:34+47:0320:02
Eskil LöfåsInskolning (742)38:2120:11
Charlie SvederEtappstart-Inskolning (507)25:3213:26
Elsa BybergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Per NordahlH45 Kort-2 (775)ej godkänd
Sofia StenbergD35 Kort (503)ej godkänd
Hilda ElfvingEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Carina JarlD60 Motion (226)ej start
Freja PerssonU1 (982)ej start

Domnarvets Golf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Joacim LindstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)1:17:59+25:0810:22

Domsjöpajka

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Magnus Gidlund Etappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej godkänd

Don't Get Lost

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Graeme FarrandH18 (832)1:05:38+17:2410:57

Dornyay Salgótarján HUN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
144Gábor BereczH21 Lång-1 (772)3:28:48+2:18:2319:30

Drongo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
85Miranda LeafD21 Kort-2 (706)1:05:17+31:2614:26

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sara KurzenD12 Kort (128)18:39+0:127:50

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
140Christine KurzenD45 (800)1:26:12+49:1818:37

Duerrenroth

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
114Theo KurzenH50 Kort-2 (653)1:26:54+51:0619:42

Duveds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Anne AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)49:42+24:2015:26

Eagle,shenzhen,china

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
186Zhonglai WangH14 (1006)1:11:31+45:4418:09

Eagle,shenzhen,china

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Ruiqi ZhangEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)39:43+20:1917:34

Eborienteers

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Tara Schwarze-ChintapatlaD18 (646)59:01+10:5711:49
39Liz DrewD65 Kort (322)54:36+21:4519:42
113Christopher DrewH70 Kort (587)1:39:48+1:08:4034:31

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Sally LindsayD60 (303)1:04:53+27:1517:32

Edinburgh Southern OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
103Crawford LindsayH60 (560)1:18:08+44:2716:10

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Angela PearsonD60 (303)1:00:19+22:4116:18

Edmonton Overlanders Orienteering Club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
97Robert GilchrisH65 (557)1:13:59+39:0716:42

Eds SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Yvonne GalborgenD65 Motion (190)48:50+10:3116:53
53Maria ErikssonD20 Elit (516)1:24:14+22:1011:09
60Arvid GalborgenH65 Kort (549)57:30+18:1917:03
77Helena ErikssonD50 (891)1:00:40+23:3913:21

Eidskog OL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Jon Ivar BergersenH50 Kort-2 (653)43:41+7:539:54
33Eivind LandeH45-2 (579)1:01:12+22:1810:01
56Asbjørn LandeH11 (707)32:00+11:3710:57
58Marissa Penelope BergersenLätt 3,5 (495)55:36+29:5717:09
65Niklas StolpeH40 Motion (333)2:20:18+1:36:5423:27
101Ida Marianne BergersenD10 (904)32:16+15:3213:16
101Ragnar LandeH13 (879)48:37+20:5812:24
134Lauritz StolpeH11 (707)1:31:43+1:11:2031:24
Julie Finsrud LandeD40 (369)ej godkänd

Eiker OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ane DyrkornD20 Elit (516)1:05:31+3:278:40
15Hans Roar BakkenH70 (565)39:24+5:399:45
23Eli Rolstad BakkenD70 Kort (233)52:46+20:4621:37
54Helga PeveriD65 Kort (322)1:02:33+29:4222:34
81Anne Marthe PeveriD21 Kort-2 (706)1:03:43+29:5214:05
Mikkel Hveding ErsdalH21 Motion (248)ej start

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Michaela ZurynkovaD20 (430)1:53:21+57:4220:54

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
150Josefina JaneckovaD15 (881)1:29:49+55:2120:13

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
77Dagmar JaneckovaD45 (800)1:00:35+23:4113:05

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
87Jana ZurynkovaD45 (800)1:03:18+26:2413:40

Ekonom Praha

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
153Jiri JanecekEtappstart-Svår 5,0 (791)1:39:08+1:06:4420:08

Eksjö SOK

66 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lars HagelbergH50 Motion (338)44:41+3:5810:02
5Linnéa GolsäterD21-2 (487)59:31+3:429:19
5Susanna DjurstedtD45 Kort-1 (620)38:58+4:5711:09
8Johan KastenssonH21 Motion (248)1:00:36+7:0710:08
8Linnea EdvardssonD11 (638)25:16+2:238:33
10Sarina ZülligD18 (646)52:52+4:4810:35
10Linda NordinD40 (369)52:35+11:1810:41
10Simon FreylandH18 (832)51:42+3:288:37
13Jonas SoldiniH18 Elit (589)50:31+6:517:12
14Siri SuterD18 Elit (582)55:56+9:409:22
15Klara AxelssonD20 Elit (516)1:11:52+9:489:31
16Måns PerssonU2 (1059)18:55+4:418:24
16Emma ErikssonD16 (772)44:55+9:579:54
16Arne KlintbergH60 Kort (605)48:26+6:5412:17
17Viktor AntonssonH21 Kort-1 (738)56:35+12:408:47
18Wilma BerganderD18 (646)55:41+7:3711:09
21Lucas SundbladH21 Lång-1 (772)1:25:18+14:537:58
24Fanny SundbladD20 Elit (516)1:13:34+11:309:44
25Oskar LindH21-2 (626)1:13:15+14:128:42
26Hans PausellEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)39:36+16:1116:25
26Christer Johansson Etappstart-Svår 3,5 (790)36:06+13:0810:22
29Emil GunnarssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:12:53+20:029:41
30August KollbergH21 Kort-1 (738)1:03:35+19:409:53
34Stefan DjurstedtH45 Kort-1 (782)44:11+10:269:49
36Timo SuterH20 Elit (583)1:08:23+14:387:32
37Agnes DjurstedtD15 (881)48:40+14:1210:57
38Adam SandstedtEtappstart-Svår 7,5 (412)1:17:37+24:4610:19
39Philip EdvardssonH21 Kort-1 (738)1:06:52+22:5710:23
45Alva HagelbergD12 (801)28:42+6:219:32
47Jari SuterH16 (942)51:29+14:279:26
49Agnes AdolfssonD21-2 (487)1:14:11+18:2211:37
51Gabriella S BerganderD20 Elit (516)1:23:13+21:0911:01
54Rickard JakobssonH45 Kort-1 (782)48:21+14:3610:44
55Tino PolsiniH20 Elit (583)1:13:07+19:228:03
59Lina LudvigssonD35 Kort (503)1:07:10+31:0017:18
60Thea Nordin AbajiD15 (881)53:47+19:1912:06
65Clemens WolframH20 Elit (583)1:15:43+21:588:20
67Andreas BerganderH21 Elit (378)1:43:12+30:428:41
70Åsa PerssonMedelsvår 4,0 (450)1:25:53+54:0021:37
70Tove JakobssonEtappstart-U2 (376)50:39+34:0822:30
72Mattis PerssonH18 Elit (589)1:01:29+17:498:46
73Hugo DjurstedtH18 Elit (589)1:01:33+17:538:46
73Cecilia BerganderD21-2 (487)1:25:10+29:2113:20
75Julia AbajiD12 (801)32:26+10:0510:46
76Josefin DahlstenD21 Kort-2 (706)1:02:03+28:1213:43
79Anette OlssonD50 Motion (443)1:30:57+48:2426:17
86Hanna Pansell EdvardssonD40 Motion (515)1:27:15+46:5420:58
86Vera ChiusoleD18 Elit (582)1:16:12+29:5612:45
86Björn GolsäterEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:08:08+42:4621:09
87Pelle JakobssonH10 (928)26:40+12:0110:58
87Elisabeth HagelbergD40 Kort (957)56:23+21:4215:09
89Carina BerganderD50 Kort (780)1:01:52+22:0918:14
89Hugo JakobssonH18 Elit (589)1:05:23+21:439:19
89Tilda HagelbergD14 (949)47:10+14:2911:49
90Jonas HåkanssonH40 Kort-2 (554)1:11:56+35:0713:54
97Lotta SundbladEtappstart-Svår 5,0 (791)58:56+26:3211:58
100Simon NilssonH21-2 (626)1:42:32+43:2912:11
106Jenny JakobssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:19:05+44:0019:55
111Peter SvahnH50 Kort-1 (664)1:19:58+43:3818:07
115Georg GröllH20 Elit (583)1:49:38+55:5312:05
116Ella PerssonD15 (881)1:04:50+30:2214:36
127Simon SvahnH18 (832)1:24:22+36:0814:05
142Ingela KlintbergEtappstart-Svår 3,5 (790)1:03:08+40:1018:08
153Vilmer HagelbergH10 (928)35:37+20:5814:39
158Oskar SvahnH18 (832)2:14:15+1:26:0122:24
Alfred JanssonEtappstart-Inskolning (507)26:5414:09
Sanna FasthD20 Elit (516)ej start

Elfsborg SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Sina SeipelD21 Motion (309)1:18:29+26:3415:59
111Berit EdlundEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:10:28+50:4128:11

Elinorspelen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42David SkälegårdEtappstart-Svår 3,5 (790)39:15+16:1711:16

Elverum OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ottar EvensenH75 Kort (235)40:18+5:5615:09
31Gaute LindaasH16 Kort (201)1:15:32+36:2319:07
149Mats LindaasH15 (905)1:17:23+40:4714:18

Emblem IL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Marit Sylte LundanesD55 (518)57:27+14:0112:59
45Lars Roger LundanesH55 (886)54:30+17:2910:36
95Kristin LundanesD15 (881)1:00:02+25:3413:31

Enebybergs IF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann SjöbergD80 (50)41:0616:54
7Märta WidenbrantD70 Motion (153)1:06:08+21:3522:53
8Marianne HamiltonD75 (127)41:43+6:5015:03
10Ann-Marie Rees-AnderssonD65 Kort (322)44:26+11:3516:02
10Doris LjungdellD65 Motion (190)1:02:33+24:1421:38
15Henning HamiltonH85 (91)1:32:14+56:0940:27
26Sölve WidenbrantH70 Motion (175)1:29:15+44:5625:52
27Leif LundquistH75 (316)53:19+17:0915:21
28Kurt AnderssonH75 (316)53:24+17:1415:23
63CG BoströmH65 Kort (549)59:35+20:2417:40
64Lukas GottåsEtappstart-U2 (376)40:58+24:2718:12
Göran AnderssonH70 (565)ej start
Kjell SjöbergH80 Motion (12)ej start

Enköpings AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Agneta Pihl SkoogD70 (186)55:55+21:0718:38
89Sven PihlH70 (565)1:09:53+36:0817:17

EONTOURS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
116Mehmet Emin AvcilH20 Elit (583)2:01:16+1:07:3113:22
126Abdulkadir KöseoğluH21 Kort-2 (703)2:08:34+1:28:1419:41

Epilän Esa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sari MaijalaD55 Kort (497)38:5512:09

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Maria Manzano MohedanoD21 Motion (309)3:09:32+2:17:3738:36

Escondite Madrid

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Juan Trías MartinezH21 Motion (248)1:12:59+19:3012:12

Eskilstuna OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Stig LundinH85 (91)53:37+17:3223:30
7Agneta NilssonD65 (235)41:47+3:4111:54
11Inger OnsbringD65 (235)44:20+6:1412:37
46Håkan GustafsonH60 (560)50:14+16:3310:24
92Marie BjörklundD55 Kort (497)1:36:48+57:5330:15

Eslövs FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Thomas NilssonH45 Kort-2 (775)43:56+10:549:28
43Moa NilssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:20+13:3812:26
100Bo-Arne OlssonH45 Kort-2 (775)1:00:31+27:2913:02

ESOC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Alison CunninghamD55 (518)1:05:55+22:2914:54

Espoon Akilles

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Tuomas HakkarainenH40 (616)ej start

Espoon Suunta

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Fanni MäättäläD14 Kort (229)23:56+0:558:27
5Maria MäättänenD18 Elit (582)52:28+6:128:47
11Laura MatilainenMedelsvår 5,0 (260)1:02:57+18:5812:49
12Elsi Pöllänen3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:08:24+23:1513:55
13Aarni LantelaEtappstart-U1 (397)14:35+3:357:38
16Mark FeyU1 (982)12:20+1:546:27
17Heidi PlitD20 Elit (516)1:12:18+10:149:34
19Marko MäättäläEtappstart-Svår 3,5 (790)33:15+10:179:33
20Iida LaineEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:00:36+21:4212:29
30Emilia StåhlbergD21-1 (456)1:15:23+19:3311:45
30Marita VirtanenSvår 7,5 (159)2:54:06+2:06:4523:09
31Johanna MäättäläD45 Kort-1 (620)48:21+14:2013:51
31Martti VirtanenSvår 7,5 (159)4:07:48+3:20:2732:57
32Antti SorsaH16 (942)48:52+11:508:57
32Siana SennD18 Elit (582)1:01:47+15:3110:20
35Alvar PalménH20 Elit (583)1:08:22+14:377:32
36Outi MarttilaD40 (369)1:07:15+25:5813:40
40Virpi PalménD45 (800)49:49+12:5510:45
44Juha MatilainenH35 Kort (762)58:48+18:0410:10
46Henrik PalménH50-2 (701)58:18+18:3310:18
49Natalia FeyD40 (369)1:15:52+34:3515:25
49Elina Mäki-SimolaD60 Kort (384)1:00:22+23:5221:02
53Emil LaaksonenH16 (942)52:26+15:249:37
70Terhi Koivu-TikkanenD45 (800)58:43+21:4912:40
71Roosa LaineD18 (646)1:11:19+23:1514:17
79Arttu LaineH45 Kort-2 (775)54:41+21:3911:47
83Joni VirtanenH45-1 (587)1:21:36+38:4313:33
93Erik FeyH10 (928)27:08+12:2911:09
94Kati LaineEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:02+25:2016:03
99Josh BeechH21 Lång-1 (772)1:51:35+41:1010:25
108Pertti SimolaH60 Kort (605)1:46:19+1:04:4726:59
109Carl FeyH45-1 (587)1:46:26+1:03:3317:40
114Anni KivilaaksoD21 Kort-2 (706)1:16:49+42:5816:59
117Senni MäättäläD11 (638)1:03:36+40:4321:33
138Mikko MäättäläH16 (942)1:10:37+33:3512:57
140Olli TiainenH16 (942)1:11:28+34:2613:06
157Elias TikkanenH18 (832)2:10:37+1:22:2321:48
167Sakari MatilainenU1 (982)25:19+14:5313:15
172Tuomas MatilainenU2 (1059)41:21+27:0718:22

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vita LosevaEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd

ETG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
134Andrey LosevEtappstart-Svår 5,0 (791)1:15:51+43:2715:25

Evok

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Niklas KallerbäckEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:08:51+30:1614:01

Faaborg OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johnny RosenkjærH35 Kort (762)ej start

Fagersta OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Monica BäckmanD70 Motion (153)1:15:36+31:0326:09
16Elof BackH85 (91)1:33:16+57:1140:54
18Vanda KuthanovaD21 Motion (309)1:09:01+17:0614:03
32Christina EnglöfD55 Motion (257)1:29:20+47:3425:49
60Marianne EinarssonD65 Kort (322)1:09:05+36:1424:56
75Niklas OlssonH45-2 (579)1:17:47+38:5312:45
89Fredrik EricsonH10 (928)26:52+12:1311:03
94Mats ThunwallH45-2 (579)1:31:57+53:0315:04
98Lars WisellH65 Kort (549)1:23:44+44:3324:50
130Johan EricsonH45 Kort-2 (775)1:10:10+37:0815:07
139Mats BackH45 Kort-2 (775)1:17:23+44:2116:40
Per-Olof EinarssonH65 Kort (549)ej start
Gurli BackD75 Kort (76)ej start

Falkenbergs OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Peter BadenfeltH40 Motion (333)1:03:39+20:1510:38
13Frida AnderssonD21-1 (456)1:06:29+10:3910:22
25Matilda MartinssonD21 Kort-1 (712)48:58+12:0111:01
25Martin WiklundH60 Motion (149)1:39:41+50:1126:43
39Sofie SöderblomD21-1 (456)1:19:36+23:4612:25
41Anneli OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:04+13:2212:21
48Rune EliassonH70 Kort (587)48:09+17:0116:39
50Ingmar ErikssonH75 (316)1:21:10+45:0023:23
54Marcus ÅhlénH35 Kort (762)1:01:12+20:2810:35
57Claes AnderssonH40 Kort-2 (554)58:44+21:5511:21
58Camilla StengrenD40 Motion (515)1:04:30+24:0915:30
61Jonatan AnderssonH21-1 (667)1:22:49+23:239:52
69Johan HagströmH21 Kort-1 (738)1:20:42+36:4712:33
69Karolina OlssonD35 Kort (503)1:10:27+34:1718:09
69Henning GustafssonEtappstart-Svår 5,0 (791)52:24+20:0010:39
83Ingvor JohanssonD55 (518)1:23:42+40:1618:56
86Rasmus BlockgrenH21-1 (667)1:35:25+35:5911:22
122Sandra AnderssonD21 Kort-1 (712)1:25:01+48:0419:08
123Lennart BengtssonH21 Lång-1 (772)2:07:22+56:5711:54
128Johan EliassonH35 Kort (762)1:29:00+48:1615:23

Falköping AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Roland NilssonEtappstart-Svår 2,5 (301)1:31:46+1:16:2437:00

Falköpings AIK OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Stig JohanssonH70 (565)38:17+4:329:28
8Lukas MagnerfeltH16 Kort (201)43:04+3:5510:54
11Elsa SonessonD15 (881)42:52+8:249:39
13Johanna HagströmD20 Elit (516)1:09:49+7:459:14
14Elin HerrmannLätt 10,0 (224)1:25:06+26:538:45
20Ida WillénD21 Lång (218)1:24:13+16:3010:38
23Hugo SamuelssonU2 (1059)20:00+5:468:53
23Karin GabrielssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:39+24:4513:07
23Moa SkoogD15 (881)46:02+11:3410:22
24Ellen BlennowD18 Elit (582)1:00:00+13:4410:03
24Amanda BlennowD21-2 (487)1:05:08+9:1910:12
29Charles MolinH55 Motion (216)1:12:16+31:0317:22
33Vilma BlennowD20 Elit (516)1:16:15+14:1110:05
39Elise JohanssonD60 Kort (384)53:00+16:3018:28
41Jonas NiklassonH45 Kort-1 (782)46:08+12:2310:15
41Julius WiklundH12 (891)25:13+6:228:12
43Vera PetterssonD15 (881)50:12+15:4411:18
47Jonas HagströmH50-1 (675)56:48+16:5610:19
53Emia HjortD14 (949)42:15+9:3410:35
54Henrik BalaguéH21 Kort-1 (738)1:14:17+30:2211:33
57Tindra HjortD18 Elit (582)1:07:56+21:4011:22
59Magnus BlennowH50 Kort-1 (664)56:53+20:3312:53
64Anna-Carin MolinD60 Kort (384)1:08:26+31:5623:50
69Hanna SamuelssonD40 Motion (515)1:13:10+32:4917:35
70Anki BlennowD45 Kort-1 (620)1:00:32+26:3117:20
73Jan HjortH40 (616)1:22:42+35:5311:49
76Adam FredénH21 Kort-1 (738)1:23:39+39:4413:00
77Bo AnderssonH65 (557)58:52+24:0013:17
83Tommy RoosH60 Kort (605)1:14:17+32:4518:51
89Tilda WiklundD16 (772)59:12+24:1413:04
91Anna HammarD35 Kort (503)1:42:57+1:06:4726:32
92Oliver HammarH11 (707)40:12+19:4913:46
98Sören WilhelmssonH55 Kort (868)1:03:11+27:2415:17
107Tim ZetterbergH21 Kort-1 (738)1:36:31+52:3615:00
110Sofia HjortD40 Kort (957)1:01:15+26:3416:27
124Magnus NiklassonH45 Kort-1 (782)1:08:07+34:2215:08
129Adam SamuelssonH12 (891)36:06+17:1511:45
132Berit JanssonD50 Kort (780)1:20:08+40:2523:38
138Håkan SonessonH45 Kort-1 (782)1:13:52+40:0716:24
144Caroline HagströmD50 (891)1:19:17+42:1617:27
187Esperanza BalaguéU1 (982)38:09+27:4319:58
Rocío BalaguéD21 Motion (309)ej godkänd
Helena SonessonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej godkänd
Pia SvenssonD60 (303)ej godkänd
Alva SonessonD18 Elit (582)ej start
Tindra MolinD13 (805)ej start
Alma WilhelmssonD18 (646)ej start
Lisa GabrielssonD21 Kort-1 (712)ej start
Jan SamuelssonH45 Kort-1 (782)ej start
Karin TorstenssonD50 Kort (780)ej start
Jan WiklundH50 Kort-1 (664)ej start
Rolf GabrielssonH70 Kort (587)ej start
Camilla Molina MugaLätt 3,5 (495)ej start

Falsterbo Orientering Och Skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Ludwig LiepeMedelsvår 4,0 (450)1:08:10+36:1717:10

Falun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
123Urban GrenmyrEtappstart-Svår 3,5 (790)57:24+34:2616:29

Fana IL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Ole TørnqvistH50-2 (701)1:04:47+25:0211:26
70Marie Roll-TørnqvistD15 (881)55:25+20:5712:28
92Rannveig NordhagenD50 (891)1:04:04+27:0314:06
113Erik VikaneH50-2 (701)1:27:42+47:5715:29
132Kristine Bog VikaneD15 (881)1:13:43+39:1516:36

Farmaceut Bratislava

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Simon MizurEtappstart-Svår 7,5 (412)1:17:52+25:0110:21

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Malte Kjær HemmingsenH18 Elit (589)57:32+13:528:12

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Lasse Falck WeberH18 Elit (589)1:00:15+16:358:35

Farum Tisvilde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Lasse Fugmann ThamdrupH20 (549)1:19:02+31:1712:16

Farum Tisvilde OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mikkel LyskjærH20 (549)ej start

Farum Tisvilde OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lasse August HelwegH20 (549)ej start

Fellingsbro GoIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Mats HastadH65 (557)49:41+14:4911:12
80Wilma WikströmD11 (638)41:33+18:4014:05
102Åsa WikströmD50 Kort (780)1:06:27+26:4419:36

Filipstads OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Emma DahlgrenLätt 5,0 (310)49:25+13:3010:11
30Sven-Åke SvenssonH70 Motion (175)1:38:47+54:2828:37
39Malin LundinD35 Motion (248)1:39:26+1:02:1823:54
58Lennart DahlgrenH55 Kort (868)52:39+16:5212:44
148Markus SvenssonH35 Kort (762)1:59:37+1:18:5320:41
183Albin LarssonU2 (1059)43:39+29:2519:24
Maria LarssonD35 Kort (503)ej start

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Johan SärnbrattSvår 5,0 (281)1:08:21+34:5713:53

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Jessica FredbyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)29:09+5:4412:05

Finform

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
144Simon JohanssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:25:59+53:3517:28

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
82Nicoline von FrenckellEtappstart-Svår 5,0 (791)55:28+23:0411:16

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
73Stuart FellH21 Kort-1 (738)1:22:14+38:1912:47

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
95Don FellH65 Kort (549)1:21:13+42:0224:05

Finnfemfell

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Fiona FellD60 Motion (226)1:12:11+20:3720:55

Finnskogarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36david larssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)56:55+21:5014:20

Finspångs AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maja ÖstbergEtappstart-Inskolning (507)20:2510:44

Finspångs AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Carl ÖstbergEtappstart-U2 (376)19:57+3:268:52

Finspångs SOK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon LundinH21-2 (626)59:037:01
1Johan LindmanEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)25:227:52
7Linda WänströmMedelsvår 2,5 (191)34:45+4:1014:25
9Berit MartinssonD65 Kort (322)44:22+11:3116:01
11Jenni SimolaD21 Kort-1 (712)45:30+8:3310:14Ladda ner rutt i gpx-format
12Eva GöhlD40 Kort (957)39:01+4:2010:29
12Anders SvenssonH50 Motion (338)49:13+8:3011:03
13Oskar SvenssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:04:47+11:568:36
14Henrik GöhlH40 Kort-2 (554)44:05+7:168:31
15Therese EkmanD17-20 Kort (291)1:08:06+19:4814:50
16Alicia GummessonD17-20 Kort (291)1:08:08+19:5014:50
18Emma EngströmD11 (638)28:56+6:039:48
19Carin RosanderD21 Kort-1 (712)47:06+10:0910:36
25Axel JohanssonH17-20 Kort (251)1:14:59+35:5914:02
26Joakim GustafssonH21 Kort-1 (738)1:01:14+17:199:31
31Sofie VindD15 (881)47:32+13:0410:42
32Edvin WaldfeltH17-20 Kort (251)1:17:23+38:2314:29
35Martin ÖstemarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)44:52+21:2718:37
38Karin SvenssonD21-2 (487)1:09:43+13:5410:55
43Ella JohanssonEtappstart-U2 (376)31:44+15:1314:06
47Jensine SvenssonD15 (881)50:51+16:2311:27
49Alice JohanssonD14 (949)41:54+9:1310:30
49Johan WänströmH45-1 (587)1:04:39+21:4610:44
56Bertil SenestadH70 (565)54:01+20:1613:22
60Hans GummessonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)59:07+33:4518:21
62Anders JohanssonH45 Motion (397)1:13:29+33:5916:30
68Mats EkmanH45 Kort-2 (775)52:22+19:2011:17
70Malin AxD21 Kort-1 (712)59:57+23:0013:30
73Lena RosanderD55 (518)1:19:28+36:0217:58
76Claes MartinssonH70 Kort (587)55:42+24:3419:16
84Elmer WaldfeltH14 (1006)40:07+14:2010:10
86Jesper WaldfeltH45 Kort-2 (775)56:14+23:1212:07
93Matilda KohtamäkiEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:10:42+45:2021:57
97Jennifer NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:11:21+45:5922:09
99Olof EkmanH15 (905)1:00:17+23:4111:08
101Mats RosanderH60 (560)1:15:20+41:3915:35
106Pontus ÖstemarH14 (1006)42:53+17:0610:53
108Melker WaldfeltH12 (891)31:54+13:0310:23
110Anneli WiklundD50 (891)1:07:33+30:3214:52
113Josefine NilssonD13 (805)1:01:28+30:5715:52
114Emil ÖstemarH11 (707)52:34+32:1118:00
121Sara WänströmD15 (881)1:06:11+31:4314:54
122Moa GöhlD12 (801)40:44+18:2313:31
124Mats NilssonH45 Kort-2 (775)1:07:29+34:2714:32
129Lise-Lott GummessonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:59:26+1:34:0437:05
134Malin GöhlD10 (904)37:14+20:3015:19
147Holger WänströmU1 (982)22:45+12:1911:54
Ammy ÖstemarInskolning (742)20:0610:34
Evelin GummessonD14 (949)ej godkänd
Per LindmanH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Johan FridströmH45 Kort-2 (775)ej start
Annemarie VindMedelsvår 3,3 (500)ej start
Thorsten SvenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Fjärås AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Anna HagmanD50 Motion (443)54:35+12:0215:46
16Inger LindholmD65 (235)51:44+13:3814:44
32Torbjörn HalvarssonH60 (560)47:25+13:449:49
59Susanne JohanssonD50 Kort (780)55:35+15:5216:23
65Magnus HagmanH50 Motion (338)2:01:14+1:20:3127:14
99Erik KöllerströmH40 Kort-2 (554)1:20:54+44:0515:38
Bo MelinH65 Motion (161)ej start

FK Boken

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Jonas NilssonEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:04:50+1:00:4912:50
28Frida PalmD40 Kort (957)43:16+8:3511:37
30Evy ÖsterbladMedelsvår 2,5 (191)1:01:33+30:5825:32
37Alice JohanssonD12 (801)27:29+5:089:07
40Håkan PalmH45-1 (587)1:01:30+18:3710:12
53Magnus LarsenH50-2 (701)1:01:40+21:5510:53
55Sofia PalmD16 (772)51:25+16:2711:21
60Peter HussH50 Motion (338)1:31:43+51:0020:36
60Catarina HardenD45 Kort-1 (620)57:51+23:5016:34
66Maria Elmquist-NygrenD50 Motion (443)1:22:42+40:0923:54
67Adrian HardenMedelsvår 4,0 (450)1:24:19+52:2621:14
68Cecilia WidénD21-1 (456)1:46:28+50:3816:36
72Evamarie AnderssonD50 Motion (443)1:27:34+45:0125:18
72Martin CarlströmH45 Motion (397)1:31:51+52:2120:38
73Emmy PalmD14 (949)44:31+11:5011:09
79Klara PalmD10 (904)29:00+12:1611:56
92Marie CarlströmLätt 3,5 (495)1:36:51+1:11:1229:53
92Simon HardenH18 Elit (589)1:07:43+24:039:39
97Erik JohanssonH15 (905)1:00:08+23:3211:06
104Mikael WidénH35 Kort (762)1:17:53+37:0913:28
106Malin NilssonD21 Kort-1 (712)1:15:05+38:0816:54
110Peter LarssonH55 Kort (868)1:09:10+33:2316:44
113Josefina BerglundD45 Kort-1 (620)1:16:53+42:5222:01
115Dan JohanssonH45 Kort-2 (775)1:04:47+31:4513:57
144Sören AnderssonH55 Kort (868)1:27:07+51:2021:05
145Emelia CarlströmD13 (805)1:18:55+48:2420:23
148Jan-Ingvar NygrenH55 Kort (868)1:29:56+54:0921:46
156Krister ÖsterbladH55 Kort (868)1:40:07+1:04:2024:14
178Anton CarlströmU2 (1059)42:39+28:2518:57

FK Finn

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
54Mikaela JohnssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)42:28+15:4613:06
57Christian JohnssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)55:25+32:0022:59
72Håkan KarlssonH50-1 (675)1:01:53+22:0111:15
83Martin GummessonH40 Kort-2 (554)1:09:32+32:4313:26
117Anneli KarlssonD50 (891)1:09:31+32:3015:18
134Hugo MartinssonH13 (879)56:17+28:3814:21
158Philip MartinssonH15 (905)1:21:59+45:2315:09
159Anton KarlssonH13 (879)1:25:06+57:2721:42
173Lisa JohnssonD10 (904)1:01:02+44:1825:06
Janola MartinssonH35 Kort (762)ej godkänd

FK Friskus-Varberg

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bernice AntonssonD85 (10)1:04:0629:40
3Vilmer AntonssonH10 (928)17:18+2:397:07
10Elvira KarmstigD10 (904)19:16+2:327:55
15Hjalmar AntonssonU2 (1059)18:50+4:368:22
16Sara JosarpD21 Kort-1 (712)46:32+9:3510:28
17Anders IvarssonH45 Motion (397)52:01+12:3111:41
24Emma LindénD40 (369)59:28+18:1112:05
34Jeanette LarssonD50 Kort (780)50:16+10:3314:49
35Tim JohanssonH18 Elit (589)55:25+11:457:54
39Bengt JohanssonH50-1 (675)53:26+13:349:42
41Annika BechtelD45 Kort-1 (620)52:10+18:0914:56
45Lova JohanssonD11 (638)33:52+10:5911:28
48Mikael NilssonH45 Motion (397)1:04:19+24:4914:27
49Sofia KarmstigD40 Kort (957)47:34+12:5312:47
50Pernilla AntonssonD45 Motion (572)1:07:11+20:0216:08
54Thomas JosarpH45-1 (587)1:06:24+23:3111:01
65Daniel GustafssonH21-1 (667)1:23:50+24:249:59
66Malin JohanssonD45 Kort-1 (620)59:20+25:1917:00
68Lena EliassonD40 Motion (515)1:12:18+31:5717:22
73Alex JohanssonH15 (905)54:48+18:1210:07
74Maja KarmstigD14 (949)44:45+12:0411:12
78Elvira WildheimD18 Elit (582)1:13:25+27:0912:17
81Marta TörnströmD14 (949)45:37+12:5611:25
84Magnus EliassonH40 Kort-2 (554)1:09:55+33:0613:31
85Jimmy HäggH40 Kort-2 (554)1:10:00+33:1113:32
93Lovisa EliassonD12 (801)34:19+11:5811:24
95Axel BechtelH15 (905)59:57+23:2111:04
95Isak TörnströmH12 (891)30:32+11:419:56
121Anders GustafssonH50-1 (675)1:35:14+55:2217:18
126Emma EliassonD15 (881)1:08:49+34:2115:29
Åsa JosarpD45 (800)ej godkänd
Carina AnderssonD50 (891)ej start
Noah BechtelH18 (832)ej start
Henrik BechtelH40 Kort-2 (554)ej start
Anki RundbergD60 Kort (384)ej start

FK Göingarna

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Louise AxelssonD45 Kort-1 (620)42:31+8:3012:10
17Hjalmar AxelssonH12 (891)22:21+3:307:16
17Svante SelinH13 (879)33:41+6:028:35
26Carl-Johan OlvegårdH11 (707)26:43+6:209:08
32Håkan GunnarssonH40 (616)1:03:11+16:229:02
34Niklas EdvardssonEtappstart-Svår 5,0 (791)46:40+14:169:29
35Tuva SelinD13 (805)44:14+13:4311:25
37Magnus LarssonH50-2 (701)55:57+16:129:53
38Kerstin PerssonD55 (518)1:04:40+21:1414:37
38Kerstin OlvegårdD40 Motion (515)57:07+16:4613:43
41Jesper HåkanssonH40 (616)1:07:12+20:239:36
42Pia LarssonEtappstart-Svår 2,5 (301)48:39+33:1719:37
43Wilmer SelinH13 (879)38:29+10:509:49
43Jon MobergH40 Motion (333)1:22:20+38:5613:46
45Anders SelinH45 Kort-2 (775)48:25+15:2310:26
45Wiveka ErnstssonD55 Kort (497)57:33+18:3817:59
47Johanna NilssonD18 (646)1:04:07+16:0312:50
47Robin Van StarkenburgH17-20 Kort (251)2:18:27+1:39:2725:55
51Inger Norling-FrickD60 (303)1:15:24+37:4620:22
54Yngve ErnstssonH60 Kort (605)1:01:44+20:1215:40
57Edvin SelinH15 (905)51:12+14:369:27
61Håkan AxelssonH50-2 (701)1:03:48+24:0311:16
71Fritjof AxelssonH20 Elit (583)1:16:44+22:598:27
74Hilda AxelssonD18 Elit (582)1:12:06+25:5012:04
74Anna MobergD40 Motion (515)1:17:25+37:0418:36
87Ellen MobergU2 (1059)26:59+12:4511:59
87Sven-Erik FrickH65 Kort (549)1:11:03+31:5221:04
96Alice OlvegårdD14 (949)47:51+15:1011:59
116Robin LarssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:03:30+31:0612:54
116Camilla SelinD40 Kort (957)1:02:32+27:5116:48
128Claes OlvegårdH50 Kort-1 (664)2:17:24+1:41:0431:09
172Frida MobergU1 (982)27:44+17:1814:31
Axel Persson-JU2 (1059)ej start

FK Herkules

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Laila B.HöglundD55 (518)43:269:49
16Lowe HammarH14 Kort (256)28:59+7:289:35
17Jane McPheatD60 Motion (226)1:08:09+16:3519:45
30Joakim ÖfverholmH21 Motion (248)1:20:09+26:4013:24
35Hugo KastrupMedelsvår 5,0 (260)1:28:09+44:1017:57
39Emma EkenstråleLätt 3,5 (495)48:59+23:2015:07
40Eija LauriEtappstart-Lätt 3,5 (710)39:49+13:0712:17
41Erik LauriH45-2 (579)1:04:42+25:4810:36
41Nils HammarH17-20 Kort (251)1:32:57+53:5717:24
44Axel ForsmanH20 (549)1:08:20+20:3510:36
50Pontus KastrupH45 Motion (397)1:04:25+24:5514:28
56Ann ChihaniD50 Kort (780)54:57+15:1416:12
96Albin SvenssonH11 (707)41:06+20:4314:04
96Nina KastrupD45 Motion (572)1:30:15+43:0621:41
98Arvid HammarH21 Kort-2 (703)1:32:53+52:3314:13
98Jonas LauriH20 (549)1:51:41+1:03:5617:20
101Marie-Louise PerssonD45 (800)1:07:02+30:0814:28
123Elias LauriH12 (891)34:37+15:4611:16
125Tom EkenstråleH15 (905)1:07:56+31:2012:33
133Fredrik ForsmanH50-2 (701)1:56:27+1:16:4220:34
150Roger LundinH45 Kort-2 (775)1:26:25+53:2318:37
178Mattias LauriH16 (942)1:47:45+1:10:4319:46
Gunnel HammarMedelsvår 2,5 (191)ej start

FK Snapphanarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Kerstin FränkelD55 Motion (257)1:18:35+36:4922:42
109Björn FränkelH55 Kort (868)1:08:52+33:0516:40

FK Åsen

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Oscar Borg3-dagars-Svår 5,0 (123)1:00:46+30:4512:21
26Elena KurashovaD35 Motion (248)1:09:04+31:5616:36
27David SällbergH21 Motion (248)1:17:12+23:4312:54
32Margareta HeldD65 Motion (190)1:53:34+1:15:1539:17
45Sandra SällbergD21 Motion (309)1:43:49+51:5421:08
47Yaroslav PanchenkoEtappstart-U2 (376)33:36+17:0514:56
51Britt-Mari BengtssonD55 (518)1:09:20+25:5415:41
53Roger NilssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)57:04+31:4217:43
59Johanna EdvinssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)58:36+33:1418:11
72Marie SvenssonD35 Kort (503)1:12:48+36:3818:45
89Johnny NimvikH55 (886)1:04:04+27:0312:27
95Josefin RakosEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:20+25:3816:09
96Tommy HeldH70 (565)1:20:52+47:0720:00
113Petra AreskougEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:23:47+48:4221:06
121David BengtssonH35 Kort (762)1:26:19+45:3514:56
135Irene OlofssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:31:43+1:05:0128:18
138Sonia KurashovaU2 (1059)33:25+19:1114:51
140Olivia SvenssonD10 (904)39:01+22:1716:03
153Christel OlssonD50 (891)1:24:30+47:2918:36
153Alva SvenssonD14 (949)1:03:22+30:4115:52
Elin EdvinssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Julia EdvinssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Ola SvenssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Niklas EdvinssonEtappstart-Svår 2,5 (301)ej start

FMTM

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
64Lars KarlssonH60 Kort (605)1:04:02+22:3016:15
66Joakim DahlbergH35 Kort (762)1:05:06+24:2211:15
95Lotta PerssonD35 Kort (503)2:19:21+1:43:1135:54
100Håkan LindbergH35 Kort (762)1:16:57+36:1313:18
102Andreas StenmarkH21 Kort-2 (703)1:36:18+55:5814:44
122Anneli SjöstrandD45 Kort-2 (623)2:08:21+1:34:3435:57
133Germund BrånsgårdH35 Kort (762)1:32:44+52:0016:02
137Patrik GrankvistH35 Kort (762)1:34:58+54:1416:25
142Henrik AnderssonH35 Kort (762)1:43:01+1:02:1717:49
145Mats BernerssonH35 Kort (762)1:49:31+1:08:4718:56
150Robert ErikssonH35 Kort (762)2:15:14+1:34:3023:23

FMTM / Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
92Jonas PålssonH35 Kort (762)1:12:27+31:4312:32

Foothills Wanderers O Club

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Michael SvobodaH20 Elit (583)ej start

Forest OC

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Moon Joung MANH55 Kort (868)52:05+16:1812:36
121HEO SeongbeomH21 Kort-2 (703)1:59:06+1:18:4618:14

Forsa OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Jan-Gunnar SwärdH75 Kort (235)41:27+7:0515:34
15Terese TerentEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)31:34+8:0913:05
15Anki TeikeD60 Kort (384)44:57+8:2715:39
17Karin TrolinD35 Kort (503)45:50+9:4011:48
17Christer Engman3-dagars-Svår 3,5 (68)59:19+28:4517:02
17Agneta ThorsellD65 Kort (322)47:55+15:0417:17
17Åsa ErikssonD45 Kort-1 (620)45:09+11:0812:56
17Ronja HuggD18 Elit (582)57:48+11:329:40
19Erik ForslinLätt 2,5 (253)44:28+22:4517:47
20Marcus Dolk3-dagars-Svår 5,0 (123)51:48+21:4710:31
21Ylva ForslinLätt 2,5 (253)44:59+23:1617:59
32Eva BodellD60 Motion (226)1:37:25+45:5128:14
38Anders LindbergH21-1 (667)1:15:20+15:548:58
38Kristina SandbergD21 Motion (309)1:28:52+36:5718:05
40Alice Sandberg3-dagars-Svår 5,0 (123)1:37:21+1:07:2019:47
41Johan FryxellH21 Motion (248)1:33:30+40:0115:38
52Karin ForsgrenD60 Kort (384)1:01:46+25:1621:31
53Ellen ForsgrenD21-2 (487)1:16:41+20:5212:01
57Anders SvahnEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:03:14+28:0915:55
58Eva EngmanD60 Kort (384)1:04:34+28:0422:29
61Marita SandbergD60 Kort (384)1:06:10+29:4023:03
62Hanna KjellinD20 Elit (516)1:26:42+24:3811:29
63Åsa TerentEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)57:50+34:2523:59
64Simon TeikeH21 Kort-2 (703)1:13:34+33:1411:15
67Jon ÅkessonH21-1 (667)1:24:26+25:0010:03
73Dan ThorsellH65 (557)58:22+23:3013:10
73Malin LindbergD21 Kort-1 (712)1:00:57+24:0013:43
82Per-Åke BladhH55 Kort (868)57:56+22:0914:01
87Gunnar ForsgrenH55 (886)1:03:27+26:2612:20
91Kalle LarssonH21 Kort-2 (703)1:28:13+47:5313:30
99Magnus WilhelmssonH21 Kort-2 (703)1:33:42+53:2214:20
111Sofia HuggD13 (805)1:01:17+30:4615:50
113Johan NymanH21 Kort-2 (703)1:43:15+1:02:5515:48
126Mia ForslinD40 Kort (957)1:03:31+28:5017:04
132Benjamin TerentH18 (832)1:29:32+41:1814:56
170Siri ForslinU2 (1059)40:57+26:4318:12

Forserums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Stellan AhnströmH70 (565)54:31+20:4613:29
Barbro LudvigssonD65 Motion (190)ej godkänd

Fossum IF

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Charles HalaasSvår 7,5 (159)1:04:03+16:428:31
13Marianne HjermstadD55 Kort (497)48:13+9:1815:04
13Erling HjermstadH20 Elit (583)1:02:22+8:376:52
22Signe Naadland HoloD13 (805)41:45+11:1410:47
22Malin MichelsenD12 Kort (128)40:19+21:5216:56
24Johan MichelsenH40 Kort-1 (560)53:49+15:0410:39
31Maria BrodinD21-2 (487)1:07:06+11:1710:31
32Marielle MichelsenD14 Kort (229)37:47+14:4613:21
35Åsne Naadland HoloD18 Elit (582)1:02:11+15:5510:24
37Martin Borge HeirH20 Elit (583)1:08:28+14:437:32
39Kristin Nergaard BergD40 (369)1:09:24+28:0714:06
39Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (560)59:39+20:5411:48
40Tarjei HoloH20 Elit (583)1:08:38+14:537:34
43Gunhild Kvålsgard3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:24:13+54:1326:09
44Øystein HoloH55 (886)54:03+17:0210:30
50Lars HjermstadH60 (560)51:08+17:2710:35
53Marianne MichelsenD40 Motion (515)1:03:30+23:0915:15
54Sven Arne GylterudH50-2 (701)1:01:51+22:0610:55
56Erik RåbergH35 (400)1:18:44+32:1910:55
56Magnhild T. MølnvikD55 (518)1:12:05+28:3916:18
59Tanja AppenzellerMedelsvår 4,0 (450)1:16:01+44:0819:08
60Ivar MølnvikH50-2 (701)1:03:21+23:3611:11
63Ingrid Gylterud KvålsgardD18 Elit (582)1:08:57+22:4111:32
66Knut Jostein SætnanH45-1 (587)1:11:57+29:0411:57
72Richard Zeiner-GundersenH60 (560)58:50+25:0912:10
82Mikkel MichelsenH10 (928)26:14+11:3510:47
84Håkon BörliH45 Kort-2 (775)55:48+22:4612:01
92Åse Marie Halaas AppenzellerU1 (982)17:11+6:458:59
104Ask Felland SætnanH11 (707)45:08+24:4515:27
110Eldri Naadland HoloD50 Kort (780)1:09:02+29:1920:21
112Karen Hoel JomaasD18 Elit (582)1:38:23+52:0716:28
115Birk Felland SætnanH15 (905)1:06:18+29:4212:15
140Elise Nilsen BergD12 (801)48:05+25:4415:58
150Erlend BörliH16 (942)1:16:52+39:5014:06
Silje Nilsen BergInskolning (742)16:448:48
Børge Nilsen BergH14 (1006)ej start
Joanna Ganc-PetersenD40 Motion (515)ej start
Emil Melin Ganc-PetersenLätt 2,5 (253)ej start
Alexander Melin Ganc-PetersenMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jesper Melin Ganc-PetersenSvår 5,0 (281)ej start

Foton-Moscow

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
112Dmitry KorobovH40 (616)1:58:34+1:11:4516:57

Fredlös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52arvid wistrandEtappstart-U2 (376)35:37+19:0615:49

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maj-Lis WahlströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd

Fredriksdal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
72Björn WahlströmEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:02:50+39:2526:04

Fredrikshofs FIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Madeleine LarssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:03:10+18:5610:33

Fredrikshofs IF Skid & OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
90Georg LarssonH60 Kort (605)1:18:15+36:4319:51

Fredrikstad SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Andreas HöyeH21 Kort-1 (738)47:58+4:037:27
21Sivert PoppeH15 (905)44:43+8:078:15
31Morten HelminsenMedelsvår 3,3 (500)53:58+27:2916:45
33Hans Petter MathisenH21 Elit (378)1:27:14+14:447:20
60Rikke Blakkestad IngesenD20 Elit (516)1:26:08+24:0411:24
96Kristoffer HelminsenH16 (942)1:00:57+23:5511:11

Freidig

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan IvarssonH50-2 (701)43:19+3:347:39
2Hanne SandstadD45 (800)38:04+1:108:13
3Torid KvaalD75 (127)37:27+2:3413:31
3Sindre JohannessenH21-2 (626)1:03:15+4:127:31
5Kristoffer Strømdal WikH13 (879)29:42+2:037:34
6Vilde Lereim StorliD16 (772)40:46+5:488:59
6Malin SandstadD20 Elit (516)1:06:23+4:198:47
7Svein Terje KolstadH50 Kort-2 (653)41:56+6:089:30
11Mari Angell-PetersenD40 (369)52:44+11:2710:43
13Tomas EidsmoH45-1 (587)50:57+8:048:27
15Rune M HoltH65 Motion (161)1:09:50+20:0818:43
16Jonas GrønliH18 (832)53:45+5:318:58
17Mari EidsmoD15 (881)44:17+9:499:58
17Una KittilsenD13 (805)40:54+10:2310:34
17Pål KittilsenH45 Kort-2 (775)40:08+7:068:38
17Linus Fossum MalmringU1 (982)12:22+1:566:28
18Mathias VindalH20 (549)57:18+9:338:53
18Vera MelkildD20 Elit (516)1:12:25+10:219:35
19Gunnar ÖsterböH75 (316)49:34+13:2414:17
21Lars Berge OwrenH21-2 (626)1:10:09+11:068:20
22Mattis HoltH21-2 (626)1:10:30+11:278:22
22Gro EidsmoD50 (891)49:42+12:4110:56
25Vegard KittilsenH18 Elit (589)52:47+9:077:31
29Erlend GrønliU2 (1059)21:02+6:489:20
31Marit BrødreskiftD50 Motion (443)1:02:04+19:3117:56
33Anne MelkildLätt 10,0 (224)1:40:37+42:2410:21
34Mathea Spets StorhovD14 (949)40:33+7:5210:09
35Jens Even StorhovH50-2 (701)54:45+15:009:40
36Bjørnar LynumH45-1 (587)59:47+16:549:55
36Olle MalmringH45 Kort-2 (775)46:47+13:4510:04
37Dina ReitanSvår 3,5 (319)49:54+28:1014:20
38Simen Spets StorhovH18 Elit (589)55:48+12:087:57
40Janne Fossum MalmringD35 Motion (248)1:39:57+1:02:4924:01
45Mikkel HoltH16 (942)50:57+13:559:20
53Tale Tannvik SkeiD16 (772)51:11+16:1311:17
54Oscar LyngenH20 Elit (583)1:12:56+19:118:02
56Adrian Stokdal OpheimH20 (549)1:14:19+26:3411:32
57Jon HolstdH45-1 (587)1:07:54+25:0111:16
58Tora KittilsenD13 (805)48:25+17:5412:30
60Oskar Spets StorhovH20 Elit (583)1:14:52+21:078:15
61Håkon HolstadH18 (832)1:04:48+16:3410:49
61Eivind OlsenH40 Kort-1 (560)1:08:38+29:5313:35
62Ane Malene KolstadD15 (881)54:26+19:5812:15
63Sturla SætherH55 (886)58:53+21:5211:27
63Mona Høiås SætherD50 (891)57:37+20:3612:41
64Torunn Spets StorhovD50 (891)58:07+21:0612:48
64Tina Strømdal WikD40 (369)1:25:53+44:3617:27
65Margot LynumD40 (369)1:30:24+49:0718:22
67Lars SandstadH18 Elit (589)1:00:28+16:488:37
82Matias NissenH18 (832)1:09:56+21:4211:40
85Ella SandstadD13 (805)55:31+25:0014:20
89Maria Strømdal WikD13 (805)57:13+26:4214:47
90Jo Even KolstadH18 Elit (589)1:06:11+22:319:26
91Heidi ArnesenD50 (891)1:04:00+26:5914:05
94Beth Paludan CarlsenD35 Kort (503)2:16:16+1:40:0635:07
94Vegard GrønliH45 Kort-2 (775)58:20+25:1812:34
106Nils Ola KvamH21-2 (626)1:46:29+47:2612:39
106Nora HalvorsenD12 (801)37:26+15:0512:26
110Siri LereimEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:16:33+51:1123:46
110Kristian Fredrik LynumH18 Elit (589)1:21:44+38:0411:39
119Tristan HalvorsenH13 (879)52:58+25:1913:30
127Alf Petter LynumH12 (891)35:14+16:2311:28
133Emil GrønliH14 (1006)47:39+21:5212:05
142Vegard Lereim StorliH13 (879)1:01:17+33:3815:38
150Sigrid MelkildD50 (891)1:21:45+44:4418:00
155Maja CarlsenU1 (982)23:17+12:5112:11
Lars HalvorsenEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej godkänd
Mats EidsmoH18 Elit (589)ej godkänd

Friskis & Svettis Örnsköldsvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
53Magdalena ÖsterlundEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:22:03+43:0916:55

Frol IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Jo Forseth IndgaardH21 Elit (378)1:19:58+7:286:44

Frosta OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anders HellrupH60 Motion (149)55:18+5:4814:49
7Anna-Karin BondessonD35 Kort (503)40:05+3:5510:19
9Erik KandersH40 Motion (333)1:04:05+20:4110:42
19Leif SandgrenH70 (565)41:48+8:0310:20
20Alexander BjärbyLätt 2,5 (253)44:49+23:0617:55
23Gustaf SchejaSvår 2,5 (128)1:01:46+40:0924:54
23Stellan KandersEtappstart-U1 (397)16:04+5:048:24
24André BjärbySvår 7,5 (159)1:58:34+1:11:1315:46
31Sven-Erik PerssonH65 Motion (161)1:52:40+1:02:5830:12
36Linda KandersD35 Motion (248)1:29:16+52:0821:27
61Olle WindeliusEtappstart-Svår 7,5 (412)1:34:57+42:0612:37
99Börje ÅkessonH70 (565)1:23:51+50:0620:45
105Pia-Maria BondessonD21 Kort-1 (712)1:14:29+37:3216:46
107Nils-Erik BondessonH70 (565)1:38:26+1:04:4124:21
114Linnéa BjärbyD12 (801)39:14+16:5313:02
Folke KandersEtappstart-Inskolning (507)36:2819:11

Främmestads IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Ida JohanssonD15 (881)54:53+20:2512:21
92Mattihas KjellH21-1 (667)1:41:48+42:2212:08
100Bengt-Åke JanssonH60 (560)1:14:30+40:4915:25
104Henrik SahlströmH40 (616)1:45:57+59:0815:09

Frölunda OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jonas BrånaltEtappstart-Svår 3,5 (790)26:47+3:497:41
3Ally BlomD12 Kort (128)18:45+0:187:52
3Yngve NorellH65 (557)35:23+0:317:59
4Marcus LammH12 (891)20:41+1:506:44
6Jonas MartnerH40 (616)49:35+2:467:05
10Maria NorellD65 (235)44:00+5:5412:32
12Jarvis HanssonH10 (928)18:51+4:127:45
17Ellen RubendahlD12 Kort (128)31:28+13:0113:13Ladda ner rutt i gpx-format
19Audrey HanssonD13 (805)41:29+10:5810:43
20David BergströmH12 Kort (115)43:38+24:4517:39
26Marcus HanssonH40 Kort-2 (554)47:54+11:059:15
27Håkan BerndtssonH50 Kort-2 (653)48:29+12:4110:59
30Malin LammD50 Kort (780)49:38+9:5514:38
30Pontus BergströmH10 (928)20:20+5:418:22
35Annika AndréassonD50 Motion (443)1:03:50+21:1718:26
43Anders ArfwedsonH45-2 (579)1:06:03+27:0910:49
48Richard BlomH50-2 (701)59:07+19:2210:26
55Fredrik NorellH21-2 (626)1:20:46+21:439:36
64Julia BlomEtappstart-Svår 3,5 (790)42:53+19:5512:19
64Erik SameusH11 (707)33:04+12:4111:19
66Sandra HanssonD40 Kort (957)50:41+16:0013:37
67Tim MartnerH13 (879)42:24+14:4510:48
70Ulf AlmehedH50-2 (701)1:06:28+26:4311:44
72Anders LammH50-2 (701)1:07:18+27:3311:53
81Jessica ArfwedsonD45 Motion (572)1:19:20+32:1119:04
84Axel BlomH18 (832)1:10:22+22:0811:44
94Jörgen SameusH50-2 (701)1:14:51+35:0613:13
98Eva Lamm BergströmD45 Kort-2 (623)1:12:40+38:5320:21
100Anna-Maria SameusD45 Motion (572)1:35:13+48:0422:53
118Thomas BorneH50-2 (701)1:29:37+49:5215:50
138Tomas AndréassonH55 Kort (868)1:20:44+44:5719:32
138Fredrik BergströmH45 Kort-2 (775)1:16:12+43:1016:25
143Johan SameusH14 (1006)49:52+24:0512:39
146Katarina AlmehedD50 (891)1:19:32+42:3117:31
148Zebastian ArfwedsonH16 (942)1:16:42+39:4014:04
159Viktor BerndtssonH12 (891)44:46+25:5514:34
161Edvin BorneH16 (942)1:28:28+51:2616:13
165Håkan WåhlanderH55 (886)1:45:48+1:08:4720:35
167Carina JacobsonD40 Kort (957)1:17:33+42:5220:50
167Rickar BerndtssonH14 (1006)57:17+31:3014:32
174Katarina BorneD50 (891)2:00:33+1:23:3226:33
Erland SvensonH70 (565)ej start
Anders LindénH55 (886)ej start
Sofia BorneMedelsvår 4,0 (450)ej start
Marika WirungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Frösö IF

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mattias HallmansEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)47:32+8:579:40
5Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)38:24+2:048:42
14Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)1:04:34+20:3513:09
15Hanna FalkeströmD40 Motion (515)50:05+9:4412:02
15Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)1:06:47+22:4813:36
16Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)46:15+20:5314:21
18Bo LundströmH70 Kort (587)39:54+8:4613:48
19Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)1:09:43+25:4414:11
26David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)58:25+26:3214:42
32Eva RönnestrandD60 Kort (384)50:32+14:0217:36
38Anna-Karin LindebergMedelsvår 3,3 (500)56:27+29:5817:31
40Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)1:36:51+52:5219:43
43Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)1:43:13+59:1421:01
50Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)55:27+18:3012:29
52Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)1:17:36+36:5317:26
61Nils RönnestrandH10 (928)23:58+9:199:51
66Michael BylanderEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:00:49+35:2718:53
71Magnus MattssonH40 (616)1:22:06+35:1711:44
86Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)1:06:43+30:2315:07
101Loa NordströmH10 (928)27:42+13:0311:23
111Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:17:44+52:2224:08
129Simon FalkeströmH11 (707)1:07:47+47:2423:12
145Tor RönnestrandH16 (942)1:15:38+38:3613:52
149Oskar NowénH13 (879)1:04:20+36:4116:24
151Joar BäckmanH13 (879)1:05:07+37:2816:36
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)32:0816:54
Saga SjölundInskolning (742)28:1814:53
Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)ej godkänd
Björn RönnestrandH13 (879)ej godkänd
Ylva NowénD45 Motion (572)ej godkänd
Embla SjölundInskolning (742)ej start
Elias FalkeströmU1 (982)ej start
Robyn LindebergU1 (982)ej start
Andre NordströmMedelsvår 5,0 (260)ej start

FSPV Erste Bank

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
103Georg WittbergerH40 (616)1:45:29+58:4015:05

Fuersten OK Ettingen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Margrit EggliD70 Kort (233)1:10:54+38:5429:03
46Regina NeukomD55 (518)1:08:13+24:4715:26
65Otti BisangH60 (560)56:03+22:2211:36
77Roland EggliH70 (565)1:01:57+28:1215:20

Fältjägarnas IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Jonna KrohnMedelsvår 4,0 (450)50:36+18:4312:44
24Bernt ÅkerlundH65 Kort (549)47:51+8:4014:11
25Anna KrohnD50 Motion (443)57:44+15:1116:41
42Seth PerssonH65 Kort (549)51:49+12:3815:22
44Roger KrohnH50 Kort-2 (653)52:43+16:5511:57
62Agneta SamuelssonD55 Kort (497)1:05:10+26:1520:21

Försvarsmakten

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Magnus JohanssonMedelsvår 3,3 (500)43:51+17:2213:37
11Albin JonssonH21 Motion (248)1:02:30+9:0110:27
21Tom VidmarkEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:08:13+23:5911:24
34Jenny TofténLätt 5,0 (310)1:04:07+28:1213:13

Försvarsmakten Fmtis

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Mats GustafssonH35 Kort (762)1:00:21+19:3710:26

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Roy DawsonH70 (565)44:54+11:0911:06
44Catherine Dawson