Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Björkfors GoIF

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)34:06+3:329:47
16Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)22:25+5:549:57
17Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)48:49+18:4915:09
21Stig JonssonH75 Kort (235)46:56+12:3417:38
22Pia Stålhandske3-dagars-Svår 3,5 (68)1:24:56+54:2224:24
26Kerstin ErikssonD65 Kort (322)50:28+17:3718:13
31Inger PetterssonD70 Kort (233)1:04:41+32:4126:30
31Anna KullbergD45 Kort-2 (623)49:52+16:0513:58
35Kjell HolmströmH75 (316)58:30+22:2016:51
38Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)1:32:26+1:02:2518:47
40Ellen LindforsD13 (805)45:13+14:4211:41
52Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)1:04:35+25:5012:47
61Arvid SvenssonH13 (879)41:43+14:0410:38
63Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)59:52+34:3018:35
66Maria LindforsD35 Kort (503)1:10:15+34:0518:06
67Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:57:27+1:18:3324:12
71Torgny JohanssonH65 (557)57:37+22:4513:00
73Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)59:14+25:3312:15
76Sven-Olof SvenssonH65 (557)58:49+23:5713:16
81Martin LindforsH40 Kort-1 (560)1:17:49+39:0415:24
83Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)1:19:05+40:2015:39
85Karl KullbergH10 (928)26:34+11:5510:55
93Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)1:10:37+36:5019:46
103Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)1:45:33+1:06:4820:54
109Alva LindforsD11 (638)56:35+33:4219:10
116Markus KleinH40 (616)2:30:17+1:43:2821:29
120Hugo BjörkhammerH13 (879)53:20+25:4113:36
122Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)1:36:11+1:00:2321:48
127Filippa BjörkhammerD16 (772)1:12:17+37:1915:57
145Albin KjellbergH14 (1006)50:31+24:4412:49
175Gustaf KullbergH15 (905)1:52:54+1:16:1820:52
185Samuel KleinH14 (1006)1:08:50+43:0317:28
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)35:1218:31
Moa KjellbergD20 (430)ej start
Åsa KjellbergD40 Motion (515)ej start
Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser