Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Fossum IF

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Charles HalaasSvår 7,5 (159)1:04:03+16:428:31
13Marianne HjermstadD55 Kort (497)48:13+9:1815:04
13Erling HjermstadH20 Elit (583)1:02:22+8:376:52
22Signe Naadland HoloD13 (805)41:45+11:1410:47
22Malin MichelsenD12 Kort (128)40:19+21:5216:56
24Johan MichelsenH40 Kort-1 (560)53:49+15:0410:39
31Maria BrodinD21-2 (487)1:07:06+11:1710:31
32Marielle MichelsenD14 Kort (229)37:47+14:4613:21
35Åsne Naadland HoloD18 Elit (582)1:02:11+15:5510:24
37Martin Borge HeirH20 Elit (583)1:08:28+14:437:32
39Kristin Nergaard BergD40 (369)1:09:24+28:0714:06
39Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (560)59:39+20:5411:48
40Tarjei HoloH20 Elit (583)1:08:38+14:537:34
43Gunhild Kvålsgard3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:24:13+54:1326:09
44Øystein HoloH55 (886)54:03+17:0210:30
50Lars HjermstadH60 (560)51:08+17:2710:35
53Marianne MichelsenD40 Motion (515)1:03:30+23:0915:15
54Sven Arne GylterudH50-2 (701)1:01:51+22:0610:55
56Erik RåbergH35 (400)1:18:44+32:1910:55
56Magnhild T. MølnvikD55 (518)1:12:05+28:3916:18
59Tanja AppenzellerMedelsvår 4,0 (450)1:16:01+44:0819:08
60Ivar MølnvikH50-2 (701)1:03:21+23:3611:11
63Ingrid Gylterud KvålsgardD18 Elit (582)1:08:57+22:4111:32
66Knut Jostein SætnanH45-1 (587)1:11:57+29:0411:57
72Richard Zeiner-GundersenH60 (560)58:50+25:0912:10
82Mikkel MichelsenH10 (928)26:14+11:3510:47
84Håkon BörliH45 Kort-2 (775)55:48+22:4612:01
92Åse Marie Halaas AppenzellerU1 (982)17:11+6:458:59
104Ask Felland SætnanH11 (707)45:08+24:4515:27
110Eldri Naadland HoloD50 Kort (780)1:09:02+29:1920:21
112Karen Hoel JomaasD18 Elit (582)1:38:23+52:0716:28
115Birk Felland SætnanH15 (905)1:06:18+29:4212:15
140Elise Nilsen BergD12 (801)48:05+25:4415:58
150Erlend BörliH16 (942)1:16:52+39:5014:06
Silje Nilsen BergInskolning (742)16:448:48
Børge Nilsen BergH14 (1006)ej start
Joanna Ganc-PetersenD40 Motion (515)ej start
Emil Melin Ganc-PetersenLätt 2,5 (253)ej start
Alexander Melin Ganc-PetersenMedelsvår 4,0 (450)ej start
Jesper Melin Ganc-PetersenSvår 5,0 (281)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser