Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IF Brahe

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Ester GripenbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)34:40+7:5810:41
18Tilde LindellD12 Kort (128)32:56+14:2913:50
20Ida HöglandD21-1 (456)1:09:50+14:0010:53
30Elin PorthinEtappstart-Lätt 2,5 (652)36:04+16:1714:25
31Gun FinnäsD65 Kort (322)52:58+20:0719:07
40Tomas PorthinH40 (616)1:07:01+20:129:35
40Dan StenlundH55 (886)52:24+15:2310:11
48Tommy ÅbackaH21-2 (626)1:19:08+20:059:24
49Niklas LindellH40 Kort-2 (554)55:43+18:5410:46
50Patrik WärnmanH35 (400)1:13:33+27:0810:12
55Johanna GripenbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:01:56+26:5115:36
68Patrik ForsmanEtappstart-Svår 7,5 (412)1:45:34+52:4314:02
77Mattias GripenbergEtappstart-Svår 7,5 (412)1:57:39+1:04:4815:38
84Otto GripenbergH18 Elit (589)1:04:11+20:319:09
87Boris FinnäsH70 Kort (587)1:00:58+29:5021:05
95Isak PorthinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:10:53+45:3122:00
98Valter JoensuuH15 (905)1:00:11+23:3511:07
110Tommy JoensuuH45 Kort-2 (775)1:03:13+30:1113:37
116Leo HöglandU1 (982)18:51+8:259:52
135Arik PorthinH11 (707)1:36:43+1:16:2033:07
149Viivi FageruddD10 (904)40:51+24:0716:48
Noah LindellInskolning (742)13:106:55
Denis SundkvistH35 Motion (85)ej godkänd
Ida JoensuuD18 (646)ej start
Lena StenlundD55 Kort (497)ej start
Wilma HöglandInskolning (742)ej start
Aaron LindellInskolning (742)ej start
Tina SundkvistEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser