Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Göteborgs SK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Leif NilssonH70 Motion (175)55:03+10:4415:57
8Arvid MårildEtappstart-Lätt 3,5 (710)32:59+6:1710:10
8Elis GrahnH12 Kort (115)22:13+3:208:59
8Marianne GrahnD80 (50)1:37:07+56:0139:57
10Mattias GrahnH45 Kort-1 (782)38:17+4:328:30
11Filip LemanSvår 3,5 (319)34:59+13:1510:03
11Louise GrahnD45 Motion (572)54:56+7:4713:12
11Niklas GrahnH45 Kort-1 (782)38:49+5:048:37
14Kristina Wall JungbjerD50 Kort (780)45:25+5:4213:23
16Doris NilssonD70 Motion (153)1:17:43+33:1026:53
20Johan EngebrattEtappstart-Svår 7,5 (412)1:07:39+14:488:59
23Agnes MårildEtappstart-Lätt 3,5 (710)36:24+9:4211:14
25Gösta GrahnH80 (150)1:44:07+1:07:5235:10
27Cecilia KarlssonD35 Motion (248)1:09:23+32:1516:40
42Yvonne JungbjerD55 Motion (257)1:45:22+1:03:3630:27
43Lovisa LemanD21-2 (487)1:11:45+15:5611:14
44Martin EmanuelssonLätt 10,0 (224)2:12:10+1:13:5713:35
44Svante MårildEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:35+13:5312:31
45Jessica AugustssonMedelsvår 4,0 (450)1:09:02+37:0917:23
53Magnus Wall JungbjerH50 Kort-1 (664)55:59+19:3912:41
60Peter AugustssonH40 (616)1:15:37+28:4810:49
62Annieke GrahnD40 Kort (957)50:13+15:3213:29
65Märta GrahnEtappstart-U1 (397)25:46+14:4613:29
76Mikael JungbjerH50 Kort-1 (664)1:02:20+26:0014:08
80Marie MårildEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:07:00+43:3527:48
90Emil AugustssonH11 (707)39:17+18:5413:27
109Hilda GrahnD10 (904)33:14+16:3013:40
118Hedvig AugustssonD10 (904)34:44+18:0014:17
133Oscar Wall JungbjerH16 (942)1:09:42+32:4012:47
136Tyra GrahnU2 (1059)33:10+18:5614:44
141Ella GrahnU2 (1059)33:35+19:2114:55
141Johan Wall JungbjerH14 (1006)49:39+23:5212:36
161Susanne AndreassonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:26:15+1:03:1724:47
172Linus AugustssonH12 (891)56:53+38:0218:31
177Wiola MagnussonD14 (949)1:31:58+59:1723:02
Ivar GrahnInskolning (742)18:479:53
Lars TorstenssonEtappstart-Svår 2,5 (301)ej godkänd
Torbjörn AlmgrenH55 (886)ej start
Gunnar MarkinhuhtaH55 (886)ej start
Hilma MarkinhuhtaD17-20 Kort (291)ej start
Katarina Rydén MarkinhuhtaD50 Motion (443)ej start
Rut MårildEtappstart-U2 (376)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser