Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

FK Göingarna

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Louise AxelssonD45 Kort-1 (620)42:31+8:3012:10
17Hjalmar AxelssonH12 (891)22:21+3:307:16
17Svante SelinH13 (879)33:41+6:028:35
26Carl-Johan OlvegårdH11 (707)26:43+6:209:08
32Håkan GunnarssonH40 (616)1:03:11+16:229:02
34Niklas EdvardssonEtappstart-Svår 5,0 (791)46:40+14:169:29
35Tuva SelinD13 (805)44:14+13:4311:25
37Magnus LarssonH50-2 (701)55:57+16:129:53
38Kerstin PerssonD55 (518)1:04:40+21:1414:37
38Kerstin OlvegårdD40 Motion (515)57:07+16:4613:43
41Jesper HåkanssonH40 (616)1:07:12+20:239:36
42Pia LarssonEtappstart-Svår 2,5 (301)48:39+33:1719:37
43Wilmer SelinH13 (879)38:29+10:509:49
43Jon MobergH40 Motion (333)1:22:20+38:5613:46
45Anders SelinH45 Kort-2 (775)48:25+15:2310:26
45Wiveka ErnstssonD55 Kort (497)57:33+18:3817:59
47Johanna NilssonD18 (646)1:04:07+16:0312:50
47Robin Van StarkenburgH17-20 Kort (251)2:18:27+1:39:2725:55
51Inger Norling-FrickD60 (303)1:15:24+37:4620:22
54Yngve ErnstssonH60 Kort (605)1:01:44+20:1215:40
57Edvin SelinH15 (905)51:12+14:369:27
61Håkan AxelssonH50-2 (701)1:03:48+24:0311:16
71Fritjof AxelssonH20 Elit (583)1:16:44+22:598:27
74Hilda AxelssonD18 Elit (582)1:12:06+25:5012:04
74Anna MobergD40 Motion (515)1:17:25+37:0418:36
87Ellen MobergU2 (1059)26:59+12:4511:59
87Sven-Erik FrickH65 Kort (549)1:11:03+31:5221:04
96Alice OlvegårdD14 (949)47:51+15:1011:59
116Robin LarssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:03:30+31:0612:54
116Camilla SelinD40 Kort (957)1:02:32+27:5116:48
128Claes OlvegårdH50 Kort-1 (664)2:17:24+1:41:0431:09
172Frida MobergU1 (982)27:44+17:1814:31
Axel Persson-JU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser