Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Hammaren

107 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anton PerssonMedelsvår 5,0 (260)43:598:57
3Joacim IngelssonH55 (886)37:52+0:517:22
3Josefin LindströmD16 Kort (228)44:10+3:1911:12
4Rasmus TäckH17-20 Kort (251)50:44+11:449:30
7Björn LjunggrenH40 (616)51:06+4:177:18
8Kia BratbergD55 Kort (497)44:31+5:3613:54
8Åsa SundD40 Kort (957)37:24+2:4310:03
10Anders AhnlénH85 (91)1:05:30+29:2528:43
13Malin PalmbergD45 Kort-2 (623)44:37+10:5012:29
13Elma WikströmD14 Kort (229)28:23+5:2210:01
13Elias DanielssonH14 (1006)30:17+4:307:41
15Maria WikströmLätt 5,0 (310)51:47+15:5210:40
16Selma IvarssonD14 Kort (229)29:04+6:0310:16
16Fredrik AhnlénH21 Kort-1 (738)56:14+12:198:44
17Erik FlodmanH17-20 Kort (251)1:07:58+28:5812:43
18Louise LindströmLätt 10,0 (224)1:30:54+32:419:21
18Ida PalmbergD20 (430)1:05:54+10:1512:09
19Ludvig LjunggrenU2 (1059)19:25+5:118:37
19Mikael PalmbergH45 Kort-2 (775)41:14+8:128:53
20Måns Holmgren Etappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:00:24+21:4912:18
21Evelina Östblom Etappstart-Lätt 5,0 (384)1:03:00+24:0612:59
22Karin JohanssonD45 Kort-2 (623)47:38+13:5113:20
23Fredrik MäkinenH45 Kort-2 (775)42:15+9:139:06
24Anders PerssonH75 (316)51:45+15:3514:54
28Andreas WikströmLätt 5,0 (310)59:44+23:4912:18
28Patrik EureniusH40 Motion (333)1:13:40+30:1612:19
29Laila IngelssonD50 (891)51:22+14:2111:18
32Ebba LindholmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)50:19+24:5715:37
32Carina HolmbergD55 Kort (497)54:16+15:2116:57
33Sven-Erik KempeH70 Kort (587)45:09+14:0115:37
35Lena AhnlénD55 Kort (497)55:27+16:3217:19
37Jonas IvarssonH45 Kort-2 (775)46:52+13:5010:06
38Malin SvenssonEtappstart-Svår 2,5 (301)46:49+31:2718:52
39Åsa SkoogD45 Kort-2 (623)53:02+19:1514:51
39Henrik BjörkH45 Kort-2 (775)47:06+14:0410:09
39Monica LundbergLätt 5,0 (310)1:10:04+34:0914:26
42Vanja JohanssonD17-20 Kort (291)1:37:43+49:2521:17
42Ann-Sofie TäckD45 Kort-2 (623)55:01+21:1415:24
43Daniel JohanssonH45 Kort-2 (775)48:09+15:0710:22
44Louise Jeppsson WulffD45 Kort-2 (623)55:16+21:2915:28
44Janne LindströmH45 Kort-2 (775)48:14+15:1210:23
46Malte JohanssonH15 (905)49:51+13:159:12
47Joline IngelssonD21-1 (456)1:23:47+27:5713:04
50Cornelia IvarssonD16 (772)50:46+15:4811:12
52Camilla NäslundD50 Kort (780)54:03+14:2015:56
53Anders LindholmH55 Kort (868)51:32+15:4512:28
55Erika LindströmD45 Motion (572)1:10:23+23:1416:55
55Petronella IvarssonD45 Kort-2 (623)57:50+24:0316:11
56Mathias DanielssonH45 Kort-2 (775)50:13+17:1110:49
57Emma BlixtD20 Elit (516)1:24:57+22:5311:15
59Gustav LjunggrenH12 (891)26:51+8:008:44
64Melker SundH12 (891)27:23+8:328:55
65Jan AnderssonH50 Kort-2 (653)1:00:08+24:2013:38
65Linus TäckH16 (942)56:22+19:2010:20
72Anders JohanssonH50 Kort-2 (653)1:01:30+25:4213:56
73Cia Sjöberg Etappstart-Lätt 3,5 (710)45:58+19:1614:11
75Magnus FlodmanH45-1 (587)1:17:08+34:1512:48
77Sofia HägglundD21 Kort-2 (706)1:02:21+28:3013:47
78Per Sjöberg Etappstart-Svår 5,0 (791)54:33+22:0911:05
81Oskar BjörkEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:06:03+40:4120:30
83Håkan CarlbergH35 Kort (762)1:09:32+28:4812:01
84Axel SjöbergH21 Kort-1 (738)1:27:12+43:1713:33
84Ulrika PerssonMedelsvår 3,3 (500)1:24:55+58:2626:22
85Christina Pripp IvarssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:07:18+41:5620:54
86Vera JeppssonD10 (904)29:42+12:5812:13
86Camilla FlodmanMedelsvår 3,3 (500)1:26:26+59:5726:50
86Nicklas BjörkEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:08:08+42:4621:09
88Klara SkoogD21 Kort-2 (706)1:06:21+32:3014:40
89Edvin MäkinenH14 (1006)40:38+14:5110:18
92Kevin StåhlH21 Lång-1 (772)1:48:47+38:2210:10
95Emil DanielssonH18 (832)1:12:38+24:2412:07
95Ida JohanssonMedelsvår 3,3 (500)3:02:20+2:35:5156:37
96Elsa PalmbergD13 (805)58:05+27:3415:00
97Erika BlixtD21 Kort-2 (706)1:09:03+35:1215:16
97Magnus JeppssonH45 Kort-2 (775)1:00:09+27:0712:57
97Daniel StåhlH18 (832)1:13:20+25:0612:14
100Jonas NäslundH50 Kort-2 (653)1:13:44+37:5616:43
103Stina B LindholmD11 (638)50:53+28:0017:14
111Iris WikströmD10 (904)33:43+16:5913:52
112Kalle JohanssonH21 Kort-1 (738)1:38:45+54:5015:21
112Daniel SundH45 Kort-2 (775)1:04:03+31:0113:48
116Anna CarlbergD21 Kort-2 (706)1:18:39+44:4817:24
121Anton MäkinenH18 (832)1:21:55+33:4113:40
124Meja VikblomU1 (982)19:48+9:2210:21
128Torbjörn WikblomH45 Kort-2 (775)1:09:06+36:0414:53
128Isak BjörkH12 (891)35:52+17:0111:40
132Samuel JohanssonH21 Kort-1 (738)2:06:03+1:22:0819:36
137Börje AhnlénH55 Kort (868)1:20:20+44:3319:27
138Alicia IvarssonD10 (904)38:39+21:5515:54
138Alfred JeppssonH13 (879)1:00:06+32:2715:19
140Ulf KivisäkkH45 Kort-2 (775)1:17:26+44:2416:41
142Fabian SundH14 (1006)49:44+23:5712:37
146Ebba FlodmanD12 (801)49:43+27:2216:31
146Loke HolmgrenH14 (1006)50:42+24:5512:52
150Hampus KarlssonH13 (879)1:04:52+37:1316:32
154Kajsa LundgrenD10 (904)42:50+26:0617:37
166Leo WikströmH12 (891)50:43+31:5216:31
176Albin BjörkH15 (905)1:57:16+1:20:4021:40
176Oskar EureniusH14 (1006)1:00:36+34:4915:22
Simon BjörkInskolning (742)28:1714:53
Kalle B LindholmEtappstart-Inskolning (507)28:3215:01
Thomas IvarssonH50 Kort-2 (653)ej godkänd
Andreas PerssonH20 (549)ej godkänd
Ellen SkoogD20 Elit (516)ej godkänd
Monica KällstrandEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Marta KällstrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Per-Olov JemthH60 Kort (605)ej godkänd
Elias NäslundH17-20 Kort (251)ej start
Tilde VikblomD10 (904)ej start
Maja IngelssonD21-1 (456)ej start
Julia NäslundD15 (881)ej start
Camilla NöjdD40 Motion (515)ej start
Oskar BjörkEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser