Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLG Chur

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Andrin KappenbergerSvår 7,5 (159)1:11:10+23:499:27
9Silvio SauterH60 Kort (605)45:28+3:5611:32
15Ursina AccolaD21 Motion (309)1:06:45+14:5013:35
17Sarah WilhelmD40 Motion (515)50:43+10:2212:11
18Véronique RuppenthalD21 Lång (218)1:21:45+14:0210:20
21Ursi RuppenthalD40 (369)57:05+15:4811:36
24Claudia MeiliD50 Motion (443)57:38+15:0516:39
26Simon RüeggH16 (942)48:10+11:088:50
26Roland AuerSvår 3,5 (319)44:54+23:1012:54
30Luisa GartmannD11 (638)30:56+8:0310:29
30Carmen KappenbergerD35 (231)1:11:02+19:2911:56
34Delia GiezendannerD16 (772)48:46+13:4810:45
35Michelle AbeniD20 (430)1:15:39+20:0013:57
36Annetta WenkD35 (231)1:23:41+32:0814:03
38Gabriela DiethelmD40 (369)1:09:15+27:5814:04
40Bea AuerD40 (369)1:10:48+29:3114:23
40Gina WilhelmD12 (801)27:57+5:369:17
42Christine SauterD60 Kort (384)54:19+17:4918:55
43Martha FederspielD55 Motion (257)1:45:33+1:03:4730:30
55Emmanuel OkoyeLätt 3,5 (495)54:51+29:1216:55
58Florentin MeiliH12 (891)26:49+7:588:44
62Christina WehrliD60 Kort (384)1:06:46+30:1623:15
66Juno KimH21-2 (626)1:25:06+26:0310:07
67Irene BüttikerD55 (518)1:17:09+33:4317:27
68Eliane AuerD12 (801)30:52+8:3110:15
70Annalena SchmidD20 (430)1:46:16+50:3719:36
71Adrian PuntschartH45-1 (587)1:14:02+31:0912:17
71Nicolò InfangerH14 (1006)38:29+12:429:46
76Anja ScherrerD20 (430)2:12:31+1:16:5224:26
77Jan PuntschartH20 (549)1:24:48+37:0313:10
77Elena SchulerD18 (646)1:12:54+24:5014:36
77Elia GartmannH13 (879)44:21+16:4211:18
79Rico NussbaumerH45 Kort-2 (775)54:41+21:3911:47
79Claudio WetzsteinH55 Kort (868)56:29+20:4213:40
80Marcel RuppenthalH35 Kort (762)1:08:14+27:3011:48
82Käthi ScherrerD45 Kort-1 (620)1:06:40+32:3919:06
83Livia GiezendannerD18 (646)1:14:08+26:0414:51
92Werner WehrliH65 (557)1:10:56+36:0416:00
94Martin AttingerH35 Kort (762)1:14:18+33:3412:51
95Lynn WilhelmD14 (949)47:49+15:0811:59
97Hans Jürg BollhalderEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:00:58+41:1124:23
99Käthi AttingerD45 Kort-1 (620)1:10:59+36:5820:20
99Claudio CaluoriH65 (557)1:15:16+40:2416:59
101Chris KimH45-1 (587)1:33:12+50:1915:28
103Gian-Reto SchaadH21-2 (626)1:43:50+44:4712:20
103Madlaina SchaadD21 Kort-2 (706)1:11:07+37:1615:44
109Lisha KimD21 Kort-2 (706)1:12:26+38:3516:01
110Michelle RuppenthalD21 Kort-2 (706)1:12:32+38:4116:02
110Maurin FritzH21 Kort-1 (738)1:38:08+54:1315:15
110Marius RobinsonH18 (832)1:17:42+29:2812:58
110Jérôme TschenettH14 (1006)43:12+17:2510:57
112Claudia WetzsteinD45 Kort-1 (620)1:15:05+41:0421:30
114Linus BuchliH14 (1006)44:23+18:3611:15
114Coni MeiliH21-2 (626)1:57:41+58:3813:59
115Claudio Senn MeiliH50 Kort-2 (653)1:27:14+51:2619:46
116Christian ScherrerH16 (942)1:04:39+27:3711:51
118Muriel SchulerD45 Kort-1 (620)1:40:37+1:06:3628:49
120Angela ZindelD45 (800)1:13:03+36:0915:46
123Livia AuerD10 (904)35:43+18:5914:41
124Linda PuntschartD21 Kort-2 (706)1:25:16+51:2518:51
129Martin HeftiH35 Kort (762)1:29:03+48:1915:24
129Benno ScherrerH45 Kort-2 (775)1:09:50+36:4815:03
133Sunghee KimD45 (800)1:19:47+42:5317:13
138Markus WenkH35 Kort (762)1:35:20+54:3616:29
151Thomas HochuliH55 Kort (868)1:32:38+56:5122:25
151Flurin BrennH12 (891)40:37+21:4613:13
Frank SchulerH50 Kort-2 (653)ej godkänd
Fredi SeilerH65 (557)ej start
Nina SchaadD70 Kort (233)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser