Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Sol Tranås

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Victor ThörnkvistH17-20 Kort (251)45:24+6:248:30
4Staffan JohanssonMedelsvår 6,0 (126)1:01:32+10:2910:17
8Marica HäroldD50 Motion (443)49:54+7:2114:25
8Axel JohanssonMedelsvår 6,0 (126)1:10:31+19:2811:47
11Lotta FischerströmD55 Motion (257)1:05:08+23:2218:49
21Marie NordD45 Kort-1 (620)46:20+12:1913:16
21Gerd LindholmD70 (186)56:43+21:5518:54
30Liza JohanssonMedelsvår 4,0 (450)1:00:53+29:0015:20
34Mikael ThörnkvistH50 Motion (338)1:02:44+22:0114:05
35Anne SkoglundD45 Motion (572)1:01:13+14:0414:42
38Anders JohanssonH65 (557)47:51+12:5910:48
40Stefan ÅslundH50 Motion (338)1:08:19+27:3615:21
41Vivianne LindstamD60 (303)1:00:51+23:1316:26
42Axel BengtsonH21-2 (626)1:17:45+18:429:14
42Andreas EkbladhH40 (616)1:07:24+20:359:38
50Lovisa NordD18 (646)1:05:42+17:3813:09
51Moa SahlstedtSvår 3,5 (319)1:00:59+39:1517:31
52Hanna SkoglundSvår 3,5 (319)1:01:10+39:2617:34
59Micael HäroldLätt 3,5 (495)56:09+30:3017:19
63Leif JohanssonMedelsvår 4,0 (450)1:22:32+50:3920:47
66Malin ThörnkvistD45 Motion (572)1:13:46+26:3717:43
69Jessica JohanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)45:37+18:5514:04
70Göran NordH50-1 (675)1:01:49+21:5711:14
80Sven KäckEtappstart-Svår 3,5 (790)45:45+22:4713:08
81Kjell LindholmH70 Kort (587)59:17+28:0920:30
84Svea EkbladhMedelsvår 4,0 (450)1:42:08+1:10:1525:43
85Elin EkbladhMedelsvår 4,0 (450)1:42:16+1:10:2325:45
90Erik SkoglundH45 Kort-1 (782)57:11+23:2612:42
98Irene KäckEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:38:37+1:15:1240:55
102Lovisa HäroldEtappstart-Svår 3,5 (790)49:47+26:4914:18
121Sixten EkbladhH16 (942)1:05:47+28:4512:04
126Gustaf HäroldEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:37:09+1:02:0424:28
128Anders SkoglundH14 (1006)46:41+20:5411:50
158Emil ÅslundH13 (879)1:18:00+50:2119:53
160Maxim JohanssonH18 (832)2:26:32+1:38:1824:27
Ulf BengtsonH60 Kort (605)ej godkänd
Kinna ÅslundD45 Motion (572)ej start
Sven KäckEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser