Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Kovlands IF

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Agnes BoströmEtappstart-U1 (397)11:005:45
2Mattias EdströmH45-2 (579)44:37+5:437:18
3Anna-Karin ÖstlundD50 Motion (443)45:10+2:3713:03
6Alva DahlinD14 Kort (229)24:35+1:348:41
9Gunder BorgH85 (91)1:02:53+26:4827:34
12Andreas DahlinH35 Motion (85)1:19:58+25:4013:22
12Barbro EdströmD65 Kort (322)45:13+12:2216:19
12Owe EdströmH70 (565)39:03+5:189:39
16Johanna EdinEtappstart-Svår 7,5 (412)1:05:18+12:278:41
16Madeleine Tjernberg DahlinD35 (231)1:00:47+9:1410:12
19Linus YtterbomH14 Kort (256)29:24+7:539:44
22Marie DahlinD21 Kort-2 (706)49:37+15:4610:58
30Viktoria KarlssonD35 Kort (503)52:42+16:3213:34
31Viggo ÖstlundH14 (1006)33:43+7:568:33
38Göran TjernbergH55 (886)52:20+15:1910:10
40Inge HultmanH65 Kort (549)51:33+12:2215:17
50Felix DahlinH10 (928)22:51+8:129:24
54Jerker YtterbomH40 Motion (333)1:31:07+47:4315:14
56Ulf NilssonH50 Motion (338)1:24:53+44:1019:04
66Teresia YtterbomD11 (638)38:26+15:3313:01
73Alfred DahlinH11 (707)35:08+14:4512:01
81Jonas KarlssonH40 (616)1:24:13+37:2412:02
89Ann-Christin TjernbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)57:44+37:5723:05
94Elin KarlssonD11 (638)47:35+24:4216:07
136Agnes DahlinU1 (982)21:32+11:0611:16
146Olivia KarlssonD13 (805)1:20:18+49:4720:44
Märta BoströmEtappstart-Inskolning (507)16:158:33
Stina KarlssonInskolning (742)27:2114:23
Fredrik DahlinH40 Motion (333)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser