Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Linköpings OK

120 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sofia BorgD17-20 Kort (291)51:25+3:0711:12
3Mia EronnD45 Kort-2 (623)36:53+3:0610:19
3Sigrid LjunggrenD13 (805)32:40+2:098:26
4Fredrika VångellD21 Kort-1 (712)40:12+3:159:03
4Jonathan JylltorpH18 (832)49:17+1:038:13
4Ebba SkullmanD11 (638)24:09+1:168:11
5Inger BergD55 (518)45:51+2:2510:22
6Amanda LindgrenLätt 2,5 (253)34:37+12:5413:50
7Anders BergH55 (886)43:19+6:188:25
9Henrik TostebergH21 Kort-1 (738)53:38+9:438:20
9Albin EronnH16 Kort (201)45:27+6:1811:30
9Lotta GranholmD75 (127)47:28+12:3517:08
10Eva LindgrenD70 Kort (233)45:09+13:0918:30
10Klara LjunggrenD20 (430)59:56+4:1711:03
10Erik SahlmanH16 Kort (201)45:39+6:3011:33
10Edvin ÅttingH11 (707)23:09+2:467:55
10Jonas LundgrenH21-2 (626)1:05:53+6:507:50
11Malin BorgD16 Kort (228)57:52+17:0114:41
11Peter AronssonH35 (400)57:03+10:387:54
13Arvid RothEtappstart-Lätt 3,5 (710)34:40+7:5810:41
13Maud Göthe-LundgrenD65 Kort (322)45:20+12:2916:21
16Roger DanielssonH70 (565)39:56+6:119:53
16Åke LjunggrenH45-1 (587)52:53+10:008:47
17Anna PaulsonD35 Motion (248)1:02:00+24:5214:54
17Ingela ÅrbrinkLätt 3,5 (495)36:55+11:1611:23
18Mattias Berglund3-dagars-Svår 3,5 (68)1:00:06+29:3217:16
19Inga-Lill PetterssonD70 (186)52:46+17:5817:35
21Per GuståsH50 Kort-2 (653)46:56+11:0810:38
25Alva OlssonD21 Elit (369)1:31:15+14:309:02
26Pedro LundquistH55 (886)50:01+13:009:43
27Sofia SalomonssonD21-2 (487)1:06:07+10:1810:21
27Erik SköldH21-2 (626)1:14:21+15:188:50
27Per ErikssonH65 (557)44:54+10:0210:08
28Inger GuståsD50 Kort (780)48:06+8:2314:11
28Kajsa HammarströmD21 Lång (218)1:34:40+26:5711:58
28Erik MartinssonH21 Lång-1 (772)1:27:04+16:398:08
29Annika IvarssonD45 (800)47:22+10:2810:13
29Christian ErikssonH45 Kort-2 (775)44:35+11:339:36
30Tove EkströmD18 Elit (582)1:01:32+15:1610:18
30Hanna RothD16 (772)47:42+12:4410:31
33Ole PedersenMedelsvår 5,0 (260)1:25:50+41:5117:28
33Frida SahlmanD18 (646)59:56+11:5212:00
33Sara GertssonD21 Motion (309)1:21:36+29:4116:37
33Therese KlintbergD21 Kort-2 (706)51:33+17:4211:24
35Kristin HerberthsonD15 (881)48:27+13:5910:54
35Johan ÅttingH50 Kort-2 (653)49:46+13:5811:17
37Maria JarelandEtappstart-Lätt 2,5 (652)37:25+17:3814:58
37Elisabeth AhlgrenD21 Lång (218)1:49:20+41:3713:49
39Sara SöderqvistD35 Kort (503)55:44+19:3414:21
39Pelle SkullmanH65 Kort (549)51:27+12:1615:16
45Sarah TibellD21-2 (487)1:12:28+16:3911:21
45Martin JarelandH45-1 (587)1:03:19+20:2610:31
45Josefine CederholmEtappstart-U2 (376)32:29+15:5814:26
46Sixten ElehedH20 (549)1:10:47+23:0210:59
47Lotta BorgD50 Kort (780)53:16+13:3315:42
49Frida KarlssonD21 Kort-1 (712)55:06+18:0912:24
49Gitte EngströmD50 Kort (780)53:23+13:4015:44
49Stina SöderqvistD12 (801)28:56+6:359:36
49Frida SöderqvistD10 (904)25:42+8:5810:34
50Emanuel HerberthsonH18 Elit (589)57:14+13:348:09
51Peter ErikssonH21-2 (626)1:20:02+20:599:30
51Stefan EngströmH50-2 (701)1:01:03+21:1810:47
52Rikard BorgH55 (886)55:37+18:3610:49
53Ida KjellmanU1 (982)14:35+4:097:38
54Ann LarssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)52:43+29:1821:52
55Hanna Modig TjärnströmD21-2 (487)1:20:03+24:1412:32
55Yngve PetterssonH65 (557)52:36+17:4411:52
57Johan JylltorpH50 Kort-2 (653)57:41+21:5313:04
60Johan ÅrbrinkH14 (1006)37:14+11:279:27
64Olof LjunggrenH18 Elit (589)59:55+16:158:32
66Christer LindellEtappstart-Svår 3,5 (790)43:18+20:2012:26
66Jan LundgrenH60 Kort (605)1:05:51+24:1916:42
67Jonas RothH50 Kort-2 (653)1:00:38+24:5013:44
70Robert SöderbergH40 Kort-1 (560)1:11:21+32:3614:07
72Stina GuståsD21 Kort-2 (706)1:01:39+27:4813:38
72Madeleine ÖlfvingssonEtappstart-Svår 5,0 (791)52:55+20:3110:45
72Niklas OlssonH21 Lång-1 (772)1:38:11+27:469:10
73Gunnar EngströmH18 (832)1:08:07+19:5311:22
74Marcus HanssonH21-2 (626)1:30:33+31:3010:46
75Anders HaglundEtappstart-Svår 7,5 (412)1:56:30+1:03:3915:29
75Hans JoelssonH65 Kort (549)1:03:54+24:4318:57
76Anna JohanssonD21-2 (487)1:25:59+30:1013:28
76Fredrik JohanssonH21 Kort-2 (703)1:17:32+37:1211:52
77Marie RubérD35 Kort (503)1:14:53+38:4319:17
79Julia TjärnströmD21-2 (487)1:27:44+31:5513:45
80Maxime BonneauH21 Lång-1 (772)1:41:56+31:319:31
82Elin KjellmanD15 (881)57:24+22:5612:55
83Emma LindellEtappstart-Svår 3,5 (790)46:03+23:0513:13
83Linus SöderbergH11 (707)38:30+18:0713:11
84Thomas RimhagenH50 Kort-2 (653)1:04:52+29:0414:42
84Stina SternerD35 Kort (503)1:24:31+48:2121:46
85Sven EngströmH21 Lång-1 (772)1:45:55+35:309:53
89Leif LindgrenH45 Kort-2 (775)57:01+23:5912:17
91Johanna GuståsD20 Elit (516)1:58:01+55:5715:37
92Emmy LindgrenD16 (772)59:50+24:5213:12
94Hanna LundgrenD16 (772)1:00:08+25:1013:16
96Ludvig EronnH13 (879)48:19+20:4012:19
97Urban PeterssonH50 Kort-2 (653)1:12:35+36:4716:27
102Tina LindgrenD45 Kort-2 (623)1:14:26+40:3920:50
106Victor BergstrandH21 Lång-1 (772)1:55:02+44:3710:45
106Henrik SöderqvistH40 (616)1:50:12+1:03:2315:45
107Ulf JonareH40 Kort-1 (560)1:59:29+1:20:4423:39
110Oscar KjellmanH12 (891)32:15+13:2410:30
118Maria KjellmanD50 Kort (780)1:10:46+31:0320:52
119Karin MidestadD21 Kort-1 (712)1:21:20+44:2318:19
119Karin OlofssonD50 Kort (780)1:11:10+31:2720:59
120Niclas HägglundH21 Kort-2 (703)1:56:36+1:16:1617:51
125Theo ÅrbrinkH12 (891)35:07+16:1611:26
128Magnus SahlmanH50-2 (701)1:41:04+1:01:1917:51
130Olle MalmströmH13 (879)55:32+27:5314:10
130Siri BerglundD16 (772)1:16:01+41:0316:46
147Maria SarbergD40 Kort (957)1:11:36+36:5519:14
155Anna KullbergD50 (891)1:25:44+48:4318:53
155Tilde SöderbergD10 (904)43:40+26:5617:58
160Andreas MidestadEtappstart-Svår 5,0 (791)1:59:54+1:27:3024:22
163Lena StrömbäckD50 (891)1:34:39+57:3820:50
179Greta BerglundD14 (949)1:45:03+1:12:2226:19
Simon ÅttingEtappstart-Inskolning (507)18:019:28
Susanna LindellEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Åsa WidarssonD21 Motion (309)ej godkänd
Sarah MagnussonD20 (430)ej start
Julia ÅttingD13 (805)ej start
Christer JohanssonH60 Kort (605)ej start
Carolina MagnussonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start
Monica LindgrenEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser