Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Strängnäs-Malmby OL

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Stig Johan WiklundH55 Kort (868)40:33+4:469:49
12Gösta WallinU2 (1059)18:39+4:258:17
13Daniel AlnebergH40 Kort-1 (560)47:35+8:509:25
13Anna FolkegårdD50 (891)46:41+9:4010:16
18Magnus SternerH50 Kort-1 (664)45:11+8:5110:14
18Kajsa WallinD12 (801)25:23+3:028:25
19Hanna LundströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)33:36+13:4913:26
22Centh PåledalEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)47:37+22:1514:47
23Marie GreenD55 Kort (497)52:37+13:4216:26
25Kerstin Alneberg StenssonD60 Kort (384)47:31+11:0116:33
32Linda SternerD45 Kort-1 (620)49:20+15:1914:08
33Anton SundinH21-1 (667)1:13:24+13:588:44
34Ingegerd LusenskyD65 Kort (322)53:46+20:5519:24
35Gullan AnderssonD65 (235)1:04:26+26:2018:21
38Ann-Marie JohanssonD70 Kort (233)1:18:08+46:0832:01
40Robert LindelöfH40 Motion (333)1:18:26+35:0213:06
41Pia HammarD45 Motion (572)1:04:01+16:5215:23
44Bo AnderssonH65 Kort (549)52:12+13:0115:29
45Alexander GarinEtappstart-Svår 5,0 (791)49:34+17:1010:04
47Jonathan AlnebergU1 (982)14:12+3:467:26
51Hillevie SvärdD16 (772)50:53+15:5511:13
52Christina AlnebergD35 Kort (503)1:00:44+24:3415:39
56Noah AlnebergU1 (982)14:56+4:307:49
63Dag SundinH60 Kort (605)1:03:32+22:0016:07
69Ove JohanssonH70 Kort (587)53:23+22:1518:28
70Jeremiah Hammar BengtssonU2 (1059)25:19+11:0511:15
93Anette RamströmD55 Kort (497)1:37:01+58:0630:19
101Birgitta PåledalEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:12:01+46:3922:21
105Jan-Erik AnderssonH50 Kort-1 (664)1:12:34+36:1416:27
105Matheus Hammar BengtssonH11 (707)45:34+25:1115:36
106Nathalie AnderssonD21 Kort-2 (706)1:12:11+38:2015:58
108Sixten WallinH10 (928)28:22+13:4311:40
110Petter SundinH21-1 (667)1:55:14+55:4813:44
113Sofie SöderholmD21 Kort-2 (706)1:16:40+42:4916:57
115Erik JonssonH16 (942)1:04:25+27:2311:49
120Johan WallinH45 Kort-2 (775)1:06:44+33:4214:22
123Joel WiklundH18 (832)1:22:24+34:1013:45
125Christofher RamströmH21 Kort-2 (703)2:07:32+1:27:1219:31
125Susanne SöderholmD50 (891)1:11:37+34:3615:46
128 BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:13:04+46:2222:33
140Lotta StenströmD50 (891)1:17:53+40:5217:09
143Per-Arne RamströmH55 Kort (868)1:25:44+49:5720:45
Jakob SternerInskolning (742)18:269:42
Susanne AlmqvistEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Kalle LindelöfH11 (707)ej start
Molly LindelöfU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser