Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Måsen

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Anna-Kia JohnssonD70 Motion (153)1:14:56+30:2325:55
14Niklas KronhelmMedelsvår 6,0 (126)1:25:03+34:0014:13
16Ingemar MagnussonH50-1 (675)48:10+8:188:45
19Tuula ÅhlinD65 Kort (322)48:11+15:2017:23
24Annie WestlinSvår 3,5 (319)44:39+22:5512:49
30Sten ÅhlinH65 (557)46:12+11:2010:25
36Lars JohnssonEtappstart-Svår 2,5 (301)44:36+29:1417:59
39Agneta HuhtaD55 Motion (257)1:37:41+55:5528:13
44Leon ÅmanEtappstart-U2 (376)31:45+15:1414:06
49Pirkko HammarströmD55 Kort (497)59:04+20:0918:27
49Elliot ÅmanEtappstart-U2 (376)34:42+18:1115:25
51Marie HedströmMedelsvår 4,0 (450)1:12:00+40:0718:08
55Stefan WestlinH55 Kort (868)51:51+16:0412:33
55Irene GustafssonD65 Kort (322)1:02:37+29:4622:36
72Linda FredrikssonMedelsvår 3,3 (500)1:17:18+50:4924:00
75Gunnar VibergEtappstart-U2 (376)1:02:05+45:3427:35
77Andreas MagnussonH21-1 (667)1:29:04+29:3810:36
83Emil HammarströmH21 Kort-2 (703)1:22:46+42:2612:40
83Lena KarlssonD50 Kort (780)1:00:21+20:3817:48
84August JacobsenEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:45+22:0315:02
87Tobias Janzon SjöstedtH16 (942)58:58+21:5610:49
92Anna JacobsenD40 Motion (515)1:37:44+57:2323:29
92Sara MagnussonD21 Kort-2 (706)1:07:14+33:2314:52
93Sebastian SjöqvistH13 (879)47:30+19:5112:07
121Margita SjöqvistD45 Kort-1 (620)1:48:47+1:14:4631:10
148Karri LindellH55 (886)1:24:15+47:1416:23
152Sven SjöqvistH15 (905)1:17:52+41:1614:23
155Magnus FreijH55 Kort (868)1:36:05+1:00:1823:15
170Karin KronhelmD50 (891)1:43:06+1:06:0522:42
Johan HammarströmH55 Kort (868)ej godkänd
Thomas KronhelmH50-1 (675)ej godkänd
Gustav HjelmH11 (707)ej godkänd
Beatrice HuhtaD21 Kort-2 (706)ej start
Cecilia JanzonD50 Motion (443)ej start
Robert GustafssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser