Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Njudung

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Edwin SundlingH12 Kort (115)28:09+9:1611:23
14Amanda KarmetunD16 (772)44:38+9:409:51
16Stefan JennerstrandEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:36:06+32:059:53
20Karl PetersénH16 (942)45:38+8:368:22
22Cecilia ElofssonLätt 3,5 (495)40:59+15:2012:38
25Gustaf JohanssonH16 Kort (201)1:06:50+27:4116:55
26Hans FranssonH45 Kort-1 (782)42:51+9:069:31
32Matti JohanssonH12 (891)23:55+5:047:47
33Oscar HultgrenH15 (905)47:48+11:128:50
38Anders PeterssonH45-1 (587)1:00:07+17:149:59
38Per SundlingMedelsvår 4,0 (450)1:04:43+32:5016:18
41Joakim KarmetunH45-1 (587)1:01:41+18:4810:14
41Ellen TollD14 (949)41:07+8:2610:18
42Tomas PetersénLätt 10,0 (224)2:03:57+1:05:4412:45
43Alvin JohanssonH14 Kort (256)43:05+21:3414:15
47Olga KarlssonLätt 3,5 (495)51:20+25:4115:50
50Martina Axelsson SundlingLätt 5,0 (310)1:19:51+43:5616:27
50Kristina JennerstrandEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:19:21+40:2716:21
52Emma RosénD21 Kort-2 (706)56:29+22:3812:29
54Wilhelm KarmetunH12 (891)26:28+7:378:37
57Bo HultgrenH50 Kort-1 (664)56:26+20:0612:47
57Ebba SundlingU2 (1059)24:05+9:5110:42
59Magnus JohanssonH40 Motion (333)1:39:04+55:4016:33
61Jan-Ola KarlssonH60 (560)54:21+20:4011:15
68Melker ElofssonH18 (832)1:06:33+18:1911:06
71Lia FranssonD11 (638)39:28+16:3513:22
77Maria PetterssonMedelsvår 3,3 (500)1:22:54+56:2525:44
79Rickard RosgrenEtappstart-Svår 5,0 (791)54:43+22:1911:07
79Bengt HesslekransH55 (886)1:01:56+24:5512:02
83Jonny JohanssonH50 Kort-1 (664)1:05:53+29:3314:56
86Ulf SvenssonH65 (557)1:04:13+29:2114:29
88Albin TollH18 Elit (589)1:05:06+21:269:17
96Marianne RosgrenD55 (518)1:46:14+1:02:4824:02
98Thomas ElofssonH40 Kort-2 (554)1:19:59+43:1015:28
103Isak FranssonH15 (905)1:01:41+25:0511:24
112Evanna JohanssonD12 (801)38:53+16:3212:55
116Maria SundbergD45 (800)1:11:37+34:4315:28
119Marina JohanssonD45 (800)1:12:47+35:5315:43
142Daniel KarlssonH10 (928)33:01+18:2213:35
143Theo ElofssonU1 (982)22:20+11:5411:41
146Cecilia KarmetunD40 Kort (957)1:11:10+36:2919:07
170Filip JennerstrandH15 (905)1:33:47+57:1117:20
Dennis TollH50-1 (675)ej godkänd
Olle PetersénH13 (879)ej godkänd
Adria FranssonD45 Motion (572)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser