Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK PAN-Kristianstad

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andreas NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)22:586:35
2Victor ModigEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)29:49+4:279:15
3Peo BengtssonH85 (91)44:11+8:0619:22
3Emma BergmanD21 Kort-1 (712)38:59+2:028:46
5Nicole LjungdahlD21 Kort-2 (706)41:03+7:129:04
6Marie EngD40 Kort (957)37:02+2:219:57
8Jörgen OlssonH45-1 (587)48:22+5:298:02
9Katarina FastD55 Motion (257)1:03:12+21:2618:15
11Gustav AnderssonMedelsvår 4,0 (450)48:21+16:2812:10
13Richard SjöholmH21-1 (667)1:07:03+7:377:59
14Håkan JönssonH50 Motion (338)51:28+10:4511:33
14Fredrik NilssonH21-1 (667)1:07:06+7:407:59
14Susanne AnderssonD45 Kort-1 (620)44:11+10:1012:39
14Jannie HagårdD21-2 (487)1:02:06+6:179:44
16Elin CarlssonD21 Elit (369)1:27:14+10:298:38
19Simon WikströmH21 Lång-1 (772)1:24:49+14:247:55
19Ola MartnerH21 Elit (378)1:22:44+10:146:58
20Oscar ModigH18 Elit (589)51:47+8:077:23
21Raimo SalminenH75 (316)50:24+14:1414:31
21Joel SjöholmH21 Motion (248)1:09:29+16:0011:37
22Eivor MagnussonD60 Motion (226)1:15:13+23:3921:48
23Göran FastH50 Motion (338)55:41+14:5812:30
25Kajsa JönssonD17-20 Kort (291)1:18:12+29:5417:02
25Erik NilssonH14 Kort (256)32:31+11:0010:46
26Simon SvenssonH21 Kort-2 (703)1:00:00+19:409:11
27Pim HedbergD21-1 (456)1:13:50+18:0011:31
27Ellen AnderssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)35:03+15:1614:01
30Olivia NilssonD20 Elit (516)1:15:16+13:129:58
31Ida FastEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)43:57+20:3218:14
39Henrik ModigH40 Kort-2 (554)51:50+15:0110:01
47Markus SvenssonH21 Kort-2 (703)1:08:27+28:0710:28
59Maria ModigD45 Kort-1 (620)57:28+23:2716:27
61Nelly CarlssonD21 Elit (369)1:50:32+33:4710:57
73Gustaf WennerbergH21 Lång-1 (772)1:38:50+28:259:14
88Thomas NajvikH50-2 (701)1:13:32+33:4712:59
95Mattias JohanssonH35 Kort (762)1:14:49+34:0512:56
96Richard EngH40 Kort-2 (554)1:16:09+39:2014:43
104Algot NajvikH18 Elit (589)1:14:44+31:0410:39
143Isak EngH10 (928)33:07+18:2813:37
159Melker AnderssonH16 (942)1:26:23+49:2115:51
Linda JönssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Frida EmanuelssonD21-1 (456)ej godkänd
Niklas OlofssonH21-1 (667)ej start
Björn HellrupH21 Kort-1 (738)ej start
Ulla EngelbyLätt 3,5 (495)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser