Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Renen

92 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klas EdinH45 Motion (397)39:308:52
1Hanna LundbergD16 (772)34:587:43
2Inger WennbergD60 Kort (384)36:42+0:1212:47
2Ella TuressonD14 (949)32:48+0:078:13
5Minna TuressonD11 (638)24:28+1:358:17
6Claes TuressonH45-1 (587)47:23+4:307:52
7Lena TuressonD45 (800)41:52+4:589:02
8Ville SundqvistEtappstart-U2 (376)19:22+2:518:36
8Christer LundinH75 (316)45:35+9:2513:08
8Arvid IngvarssonH12 (891)21:23+2:326:57
9Gunnar LindströmH80 (150)52:12+15:5717:38
9Therese Sundqvist3-dagars-Svår 3,5 (68)47:34+17:0013:40
10Anders BennitzH21 Kort-1 (738)53:55+10:008:23
11Mats HedströmMedelsvår 6,0 (126)1:21:17+30:1413:35
14Ylva Timner3-dagars-Svår 3,5 (68)53:18+22:4415:18
15Catrin IngvarssonD40 Kort (957)39:54+5:1310:43
16Emilia lundholmEtappstart-Lätt 3,5 (710)35:22+8:4010:54
19Robert Sundqvist3-dagars-Svår 5,0 (123)51:21+21:2010:26
20Tim LundbergH13 (879)33:54+6:158:38
22Jörgen IngvarssonH40 Kort-1 (560)51:22+12:3710:10
25Henry PilstålH65 Motion (161)1:33:05+43:2324:57
27Magdalena LindvallD45 Motion (572)58:36+11:2714:05
27Simon MarkströmH15 (905)46:44+10:088:38
27Melker PetterssonH40 (616)1:01:31+14:428:48
28Martin lundholmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)54:48+19:4313:48
31Eric HasselströmH12 (891)23:43+4:527:43
35Thomas JohanssonH40 (616)1:03:58+17:099:09
37Klara KivijärviD14 (949)40:49+8:0810:13
37Vilgot KuokkanenH11 (707)28:54+8:319:53
38Astrid LundD10 (904)24:31+7:4710:05
40Åsa FredbyEtappstart-Lätt 2,5 (652)38:38+18:5115:27
42Sara RensgardD21 Kort-2 (706)54:47+20:5612:07
45Mikael HörnqvistH50 Motion (338)1:13:45+33:0216:34
45daniel  lundholmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)55:57+30:3517:22
45Tobias SnellH16 (942)50:57+13:559:20
46Moa TimnerU2 (1059)23:17+9:0310:20
46Daina DagisD65 (235)1:49:16+1:11:1031:07
48Karolina BennitzD40 Motion (515)1:01:01+20:4014:40
50Christine HedströmD40 Motion (515)1:02:03+21:4214:54
51Sofia LundbergD40 Kort (957)48:08+13:2712:56
55Oskar IngvarssonH14 (1006)36:31+10:449:16
57Fredrik PajalaH21 Kort-1 (738)1:14:48+30:5311:37
57Martin HasselströmH45 Kort-1 (782)48:57+15:1210:52
60Lisa SundströmD21 Kort-2 (706)57:37+23:4612:44
62Mirjam EdinD12 (801)30:21+8:0010:04
62Hedda EdinD10 (904)27:20+10:3611:14
63Jonas LundbergH40 (616)1:17:51+31:0211:08
65Marta-Lena AnttiEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:00:38+35:1618:49
66Anna EngströmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:05:33+30:2816:30
74Kati RemesD45 Kort-1 (620)1:03:40+29:3918:14
77Henrik LundH45-1 (587)1:18:03+35:1012:57
79Emma HedlundD18 Elit (582)1:13:29+27:1312:18
79Ella HedströmD11 (638)41:00+18:0713:53
81Johan BergmanEtappstart-Svår 5,0 (791)54:52+22:2811:09
81Emma HasselströmD13 (805)53:44+23:1313:53
82Anders NordinH50 Kort-2 (653)1:04:26+28:3814:36
82Kristina KivijärviD55 Kort (497)1:17:53+38:5824:20
82Linus NordinH13 (879)45:38+17:5911:38
83Axel EngströmH10 (928)26:22+11:4310:51
86Ylva NilssonD50 Kort (780)1:01:31+21:4818:08
86Jan ChristofferssonH50-2 (701)1:13:21+33:3612:57
88Lisa HörnqvistD13 (805)56:56+26:2514:42
98Elsa ChristofferssonD18 Elit (582)1:21:35+35:1913:39
100Anders RensgardH60 Kort (605)1:30:29+48:5722:57
101Linda LundbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:17:56+42:5119:37
101Emmie LindbäckD16 (772)1:02:11+27:1313:43
106Agneta LindbäckD45 Kort-1 (620)1:11:51+37:5020:35
106Jonas HedlundH45-1 (587)1:40:44+57:5116:43
107Ulrika LarssonD45 Motion (572)1:44:04+56:5525:00
107Tova LindbäckD13 (805)59:56+29:2515:29
108Edvin LundH13 (879)50:17+22:3812:49
117Anders JohanssonH50 Kort-2 (653)1:30:10+54:2220:26
118Albin BerggrenH10 (928)29:54+15:1512:18
119Mikael KivijärviH55 Kort (868)1:13:18+37:3117:44
124Alva EngströmD13 (805)1:08:42+38:1117:45
129Vilma KuokkanenD10 (904)36:39+19:5515:04
132Erik HörnqvistU2 (1059)32:25+18:1114:24
133Fredrik LundströmH45 Kort-1 (782)1:10:48+37:0315:44
146Jakob FredbyH16 (942)1:16:04+39:0213:57
151Sven ÖhrnerlingH55 (886)1:27:38+50:3717:02
164Irma IngvarssonD10 (904)47:49+31:0519:40
166Oskar ErikssonH14 (1006)56:32+30:4514:20
168Anton HedströmH14 (1006)57:21+31:3414:33
169Maria SvanbergD50 (891)1:43:00+1:05:5922:41
Nils KorenInskolning (742)25:3913:30
Elsa GranlundEtappstart-Inskolning (507)27:5614:42
Anton LundbergEtappstart-Inskolning (507)32:3817:10
william lundholmEtappstart-Inskolning (507)43:0622:41
Inge SöderkvistH55 (886)ej godkänd
Peter LundbergH50-2 (701)ej godkänd
Sofia Lundström Etappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Jan HäggrothH40 Kort-2 (554)ej godkänd
Max PetterssonH14 Kort (256)ej start
Hanna SvanbergD18 (646)ej start
My PetterssonD12 Kort (128)ej start
Jennie PetterssonMedelsvår 3,3 (500)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser