Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skogsluffarnas OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Magnus FalkenströmH40 Kort-1 (560)43:52+5:078:41
11Henning FalkenströmH11 (707)23:17+2:547:58
11Elias TidevallH18 Elit (589)49:54+6:147:07
22Fredrik Ottosson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)53:02+23:0216:28
22Majken LindqvistU2 (1059)19:58+5:448:52
25Victoria FalkenströmD40 Motion (515)53:33+13:1212:52
28Håkan EnmarkMedelsvår 5,0 (260)1:21:21+37:2216:34
31Karin EdströmD65 (235)1:02:56+24:5017:55
33Marcus WestinH40 Motion (333)1:16:22+32:5812:46
35Alex PruthLätt 2,5 (253)57:10+35:2722:52
44Britt-Marie SkogD70 Kort (233)2:21:52+1:49:5258:08
46Caio PruthH10 (928)22:42+8:039:20
49Sixten LindqvistH13 (879)39:18+11:3910:01
59Linnéa SkogSvår 3,5 (319)1:14:07+52:2321:17
61John LundborgEtappstart-U1 (397)23:10+12:1012:07
63Johan TirenH40 Kort-1 (560)1:09:40+30:5513:47
64Karin Führ LindqvistD40 Kort (957)50:35+15:5413:35
69Alicia ClaessonEtappstart-U2 (376)48:45+32:1421:40
69Janne SynnermarkH10 (928)24:42+10:0310:09
73Tomas BruceEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:02:54+37:3219:32
73Charlotte PruthMedelsvår 4,0 (450)1:30:22+58:2922:45
74Tova LundborgEtappstart-U2 (376)55:52+39:2124:49
74Karl LindqvistH40 Kort-1 (560)1:12:51+34:0614:25
77Fredrik PalmgrenH40 Kort-1 (560)1:14:46+36:0114:48
78Sandro PruthH12 (891)28:30+9:399:17
81Åke FalkenströmH13 (879)45:12+17:3311:31
84Magnus HolmströmEtappstart-Svår 3,5 (790)46:11+23:1313:16
85Olle SynnermarkH13 (879)46:12+18:3311:47
86Simon PalmgrenH12 (891)29:05+10:149:28
88Ruben HårdH12 (891)29:17+10:269:32
90Hans-Christian HöieH40 Kort-1 (560)1:24:21+45:3616:42
90Ulrika NylanderEtappstart-Lätt 2,5 (652)57:49+38:0223:07
91Lars MongårdH65 (557)1:07:51+32:5915:18
94Petter LindH21-2 (626)1:37:03+38:0011:32
94Karin TidevallD50 (891)1:04:44+27:4314:15
98Tommy LjuseniusH70 Kort (587)1:06:02+34:5422:50
111Joel MongårdH35 Kort (762)1:20:43+39:5913:57
112Carl ClaessonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:10:59+51:1228:23
114Karin SkogD21 Kort-1 (712)1:19:19+42:2217:51
117Katarina HolmgrenD21 Kort-1 (712)1:20:50+43:5318:12
124Susanna ÖstD40 Kort (957)1:03:11+28:3016:59
127Arvid HammarbäckH13 (879)55:10+27:3114:04
147Mirja HårdU2 (1059)34:23+20:0915:16
153Tilde CarlingerD16 (772)2:37:12+2:02:1434:42
154Telma PruthU2 (1059)36:00+21:4616:00
155Märta FalkenströmU2 (1059)36:04+21:5016:01
160Hjalmar HolmströmH10 (928)38:38+23:5915:53
173Erika CarlingerD50 (891)1:59:08+1:22:0726:14
173Melker CarlingerH14 (1006)59:04+33:1714:59
Johanna DahlinEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Per WesterlundEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Love PalmgrenH13 (879)ej godkänd
Josefina HårdLätt 3,5 (495)ej start
Olov ÖbergH75 Kort (235)ej start
Katarina SynnermarkLätt 5,0 (310)ej start
Ulrika NylanderEtappstart-U1 (397)ej start
Anna HammarbäckEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser