Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Sundsvalls OK

210 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan NordinH60 (560)33:416:58
1Hanna HugossonD20 Elit (516)1:02:048:13
2David HolmbergEtappstart-Svår 7,5 (412)54:52+2:017:17
2Åke JohanssonH80 Motion (12)1:31:43+25:3938:03
3Pessi LiukkonenH45-2 (579)44:44+5:507:20
4Anders ErlandssonH40 Kort-1 (560)43:27+4:428:36
4Jon JensenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)35:59+10:3711:10
5Ellinor FranssonD35 Kort (503)39:33+3:2310:11
5Marianne BogestedtD70 (186)40:15+5:2713:25
6Tomas EdströmH55 Kort (868)39:56+4:099:40
7Kjell AnderssonH70 Motion (175)59:44+15:2517:18
7Elisabet LundgrenD70 Kort (233)42:49+10:4917:32
7Hugo NordlanderH13 (879)30:05+2:267:40
7Anna-Britt JohanssonD80 (50)1:37:00+55:5439:55
8Gunnar BengtssonH75 Kort (235)40:55+6:3315:22
8Olov VikströmH50-2 (701)44:57+5:127:56
8Frida VikströmD18 Elit (582)54:37+8:219:08
9Annika PalmgrenEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)48:06+13:0112:06
9Kajsa HedinD40 Kort (957)37:36+2:5510:06
10Tomas UnanderEtappstart-Svår 5,0 (791)38:59+6:357:55
10Axel LundgrenH16 (942)42:03+5:017:42
10Simon NordlanderH13 (879)32:19+4:408:14
10Thomas RexH45-2 (579)47:11+8:177:44
10Jesper UnanderH14 Kort (256)26:13+4:428:40
10Lars HolmquistH55 (886)44:04+7:038:34
10Johanna ÖhmanD35 Motion (248)55:57+18:4913:26
10Jenny ErlandssonD40 Kort (957)38:02+3:2110:13
11Charlotte VikströmD45 Kort-2 (623)43:37+9:5012:13
11Gustav FrænellH20 (549)55:43+7:588:39
11Caroline YtterströmMedelsvår 3,3 (500)43:59+17:3013:39
12Rickard AnderssonMedelsvår 5,0 (260)1:03:16+19:1712:53
12Åsa JadeliusD50 Motion (443)52:06+9:3315:03
13Svensson ElinD40 Kort (957)39:22+4:4110:34
14Johanna SjölundD21 Lång (218)1:20:44+13:0110:12
14Tore PalmgrenH15 (905)42:25+5:497:50
14Helena LindholmD45 Motion (572)55:40+8:3113:22
16Tommy FröjdH50 Kort-2 (653)44:56+9:0810:11
16Anders VedinH21-2 (626)1:08:12+9:098:06
16Elisabeth JohnssonEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:04:08+20:4517:40
17Ellen KårénD14 Kort (229)29:12+6:1110:19
18Magnus EdlundH45 Motion (397)52:23+12:5311:46
18Hugo LindströmEtappstart-U2 (376)23:10+6:3910:17
18Tobias EliassonH40 (616)58:05+11:168:18
18Rolf JohanssonH50 Kort-2 (653)46:00+10:1210:25
18Elsa GranholmD14 (949)37:44+5:039:27
19Sofie FröjdD17-20 Kort (291)1:12:21+24:0315:45
20Peter LoréH35 Kort (762)53:00+12:169:10
20Louise RohdénD21 Motion (309)1:11:41+19:4614:35
20Elin VedinD21-2 (487)1:04:34+8:4510:07
20Margareta NobornD70 Kort (233)51:15+19:1521:00
20Wilma LindströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)33:39+13:5213:27
21Irmelie EnströmD15 (881)45:27+10:5910:14
21Ola KårénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)52:17+17:1213:10
21Sara ForsbergD35 Motion (248)1:05:55+28:4715:50
23Kerstin BrunnD70 Motion (153)1:40:44+56:1134:51
23Cecilia EdströmD50 Kort (780)46:24+6:4113:41
23Josef AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)35:29+12:3110:11
25Jonas LindU2 (1059)20:13+5:598:59
25Anncatrin WalfridssonD55 Motion (257)1:20:34+38:4823:17
25Alice LarssonD14 (949)39:21+6:409:51
26Albin KårénH18 (832)57:17+9:039:33
26Inger LorentzsonD70 (186)57:45+22:5719:15
26Klara EdströmD11 (638)30:13+7:2010:14
27Jenny Eriksson PalmgrenEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)54:44+19:3913:47
27Signe FeilD12 (801)26:31+4:108:48
27Albin TuvessonH10 (928)20:14+5:358:19
27Catrin JohanssonD50 Kort (780)47:39+7:5614:03
29Alva EliassonD12 (801)26:40+4:198:51
29Sara TimnerD40 (369)1:00:41+19:2412:20
30Birgitta HammarbergD60 Motion (226)1:31:36+40:0226:33
30Annika CarlbergD21-2 (487)1:06:22+10:3310:24
30Freja LoréD10 (904)23:15+6:319:34
31Karin LindD40 Motion (515)55:32+15:1113:20
33Hedwig HaasD21 Elit (369)1:37:13+20:289:38
34Jill JohanssonD21 Kort-1 (712)51:14+14:1711:32
34Jenny WegebroD20 Elit (516)1:16:51+14:4710:10
34Sara LundstenD21-2 (487)1:07:41+11:5210:36
34Nils LundgrenH18 (832)59:16+11:029:53
35Ruben JensenEtappstart-U1 (397)18:24+7:249:38
35Lars HenrikssonH45-2 (579)1:01:43+22:4910:07
35Ingrid Wiklander NylanderD65 Kort (322)53:50+20:5919:26
36Truls LindholmH20 (549)1:05:08+17:2310:06
37Lisen MobergU2 (1059)22:15+8:019:53
37Peter HanssonH55 Kort (868)49:23+13:3611:57
37Gitte LethD21 Motion (309)1:28:39+36:4418:03
37Malin. UnanderEtappstart-Svår 3,5 (790)38:10+15:1210:58
37Mattias BerglundH40 Motion (333)1:16:52+33:2812:51
38Markus FrödinH40 (616)1:05:31+18:429:22
38Anna KårénD45 Kort-2 (623)51:45+17:5814:29
38Anna WidmanLätt 2,5 (253)58:51+37:0823:32
39Albin ÅlinH40 Motion (333)1:18:20+34:5613:05
40Katharina SandströmD50 Motion (443)1:05:09+22:3618:49
40Maja JakobssonMedelsvår 3,3 (500)57:39+31:1017:54
41Anna HammarbergD35 Kort (503)56:18+20:0814:30
41Gustav KarlssonU2 (1059)22:52+8:3810:09
41Peter LorentzsonH70 Kort (587)46:08+15:0015:57
41Elis LiukkonenH13 (879)37:53+10:149:39
41Arvid SjöblomEtappstart-U1 (397)20:12+9:1210:34
42Torbjörn AnderssonH45 Kort-2 (775)48:05+15:0310:21
42Anders AxlingH21 Lång-1 (772)1:29:34+19:098:22
42Caroline HolmbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)57:48+22:4314:33
43Sara HanssonD21 Motion (309)1:33:05+41:1018:57
43Oskar VikströmH15 (905)49:23+12:479:07
44Ivar GranholmH11 (707)30:43+10:2010:31
44Alice PalmgrenD18 (646)1:03:13+15:0912:40
45Edvin LakeH14 (1006)35:19+9:328:57
46Olov NorinH13 (879)38:37+10:589:51
47Mats JohanssonH50 Motion (338)1:14:46+34:0316:48
48Sandra SjöblomEtappstart-Lätt 2,5 (652)41:33+21:4616:37
49Håkan StoltH45 Kort-2 (775)49:11+16:0910:35
50Erik SjöblomH40 (616)1:10:09+23:2010:02
50Fredrik NordlanderH40 Kort-1 (560)1:03:58+25:1312:40
51Rickard KarlssonH45 Motion (397)1:04:44+25:1414:32
51Ebba AnderssonD14 (949)42:02+9:2110:32
52Tore LundgrenH70 Kort (587)48:47+17:3916:52
52Pia LindholmD50 (891)55:28+18:2712:13
53Kajsa LakeD40 (369)1:18:06+36:4915:52
54Alexander DufvaH10 (928)23:36+8:579:42
54Petter ErlandssonH15 (905)51:01+14:259:25
55Daniel YtterströmH40 Motion (333)1:31:43+48:1915:20
56Jonna JungåkerD20 Elit (516)1:24:53+22:4911:14
56Oskar ErlandssonH13 (879)40:57+13:1810:26
58Herman EliassonH10 (928)23:46+9:079:46
59Irene LarssonD40 Motion (515)1:07:22+27:0116:11
59Wilma LarssonD13 (805)48:39+18:0812:34
61Ida JohanssonD21 Kort-2 (706)57:39+23:4812:45
61Emma JakobssonD11 (638)37:21+14:2812:39
61Anna NordinD50 (891)57:27+20:2612:39
61Kristina NordlanderD40 Kort (957)50:05+15:2413:27
62Alex AnderssonH11 (707)32:49+12:2611:14
63Jonas ÅkerdahlH21 Kort-2 (703)1:13:26+33:0611:14
64Andreas NilssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:05:06+30:0116:23
65Elsa LakeU2 (1059)24:43+10:2910:59
65Ann JohanssonD20 (430)1:37:11+41:3217:55
65Sofie JohanssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:05:29+30:2416:29
67Erik NorinH50-2 (701)1:05:51+26:0611:38
67Amanda SchönfeldtEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:05:41+30:3616:32
68Johan NordinH21 Kort-1 (738)1:18:22+34:2712:11
68Wilmer RexH13 (879)42:37+14:5810:52
69Michael LarssonH45 Kort-2 (775)52:37+19:3511:20
70Eddie EdströmH21 Kort-2 (703)1:16:39+36:1911:44
70Stina NordinD20 Elit (516)1:29:30+27:2611:51
71Roger HugossonH55 (886)1:00:00+22:5911:40
74Hannes LindahlH16 (942)57:25+20:2310:32
75Magnus JonssonH45 Kort-2 (775)53:44+20:4211:34
75Kadri KalvoD21-2 (487)1:25:22+29:3313:22
76Jerry LarssonH45 Kort-2 (775)54:07+21:0511:39
76Agnes VågbergD10 (904)28:53+12:0911:53
77Ella YtterströmD12 (801)32:31+10:1010:48
78Stefan IvarssonH35 Kort (762)1:07:31+26:4711:40
78Ulrik FrödinH45 Kort-2 (775)54:34+21:3211:45
81Ana MatkovicD21-2 (487)1:31:46+35:5714:23
81Tomas JohnssonH21 Kort-2 (703)1:22:11+41:5112:35
82Erik JakobssonH45 Kort-2 (775)55:05+22:0311:52
83Jenny UnanderD40 Kort (957)55:05+20:2414:48
83Björn AbelssonH65 (557)1:03:16+28:2414:16
86Jenny DanielssonD21 Kort-2 (706)1:05:51+32:0014:34
87Tomas KristofferssonH40 (616)1:27:12+40:2312:28
88Ylva SandströmD14 (949)47:08+14:2711:48
90Vidar SjöblomU2 (1059)27:40+13:2612:17
91Mattias LarssonH13 (879)46:55+19:1611:58
91Anna DufvaD40 Motion (515)1:35:47+55:2623:01
92Emma JohanssonD21-2 (487)1:58:17+1:02:2818:32
93Erik ToomingasH21-2 (626)1:36:34+37:3111:28
93Ola TuvessonH40 Kort-1 (560)1:28:13+49:2817:28
94Helena KarlssonD45 Motion (572)1:29:33+42:2421:31
94Björn JohanssonH18 (832)1:12:29+24:1512:06
95Martin ErikssonH40 Kort-1 (560)1:29:27+50:4217:42
95Knut LindholmU1 (982)17:27+7:019:08
98Johan AgåsH45 Kort-2 (775)1:00:14+27:1212:58
99Henrik LundgrenH45 Kort-2 (775)1:00:29+27:2713:02
99Tina JohanssonD45 Motion (572)1:34:33+47:2422:43
99Martin StorkampH20 (549)2:01:26+1:13:4118:51
101Fredrik GranholmH40 Kort-1 (560)1:41:24+1:02:3920:04
102Karin LarssonD40 Kort (957)58:50+24:0915:48
103Elin FrödinU1 (982)17:50+7:249:20
104Petronella EnströmD45 Motion (572)1:40:45+53:3624:13
104Emil LundgrenH12 (891)31:39+12:4810:18
105Moa KarlssonD12 (801)37:16+14:5512:22
107Selma YtterströmD10 (904)33:02+16:1813:35
108Emma JohanssonD14 (949)49:35+16:5412:25
111Malin TuvessonD40 Kort (957)1:01:46+27:0516:36
117Julia NordlanderD16 (772)1:06:52+31:5414:45
117Ebba LindholmD14 (949)51:13+18:3212:50
118Agnes FeilD10 (904)34:44+18:0014:17
120Lisa JakobssonD15 (881)1:05:58+31:3014:51
123Stina LindholmD14 (949)52:35+19:5413:10
124Lukas JohanssonH16 (942)1:06:20+29:1812:10
125Alva LarssonD16 (772)1:11:33+36:3515:47
129Astrid RexD15 (881)1:11:18+36:5016:03
131Lena AnderssonD45 (800)1:18:04+41:1016:51
132Uno JohanssonH55 Kort (868)1:17:28+41:4118:45
134Jennifer FrödinU1 (982)21:02+10:3611:00
143Tyra KarlssonD15 (881)1:21:49+47:2118:25
143Clary RexD45 (800)1:28:50+51:5619:11
157Ida-Marie TuvessonU1 (982)24:05+13:3912:36
157Wilma UnanderU1 (982)24:05+13:3912:36
161Robin EdlundH18 (832)2:58:08+2:09:5429:44
168Ylvalie EnströmD10 (904)51:33+34:4921:12
170Josefin BarckD40 Kort (957)1:19:06+44:2521:15
Calle MobergInskolning (742)24:5513:06
Sofie LindInskolning (742)30:5716:17
Fanny VikströmInskolning (742)31:0716:22
Ove JanssonH60 Kort (605)ej godkänd
Ivar LakeH12 (891)ej godkänd
Elin UnanderD17-20 Kort (291)ej godkänd
Susanne PeterssonD45 (800)ej godkänd
Linnea HellqvistEtappstart-U2 (376)ej godkänd
Jonne LiukkonenH16 (942)ej godkänd
Klara HedinD10 (904)ej godkänd
Soren JanssonH75 (316)ej start
Thomas JohanssonH50-2 (701)ej start
Anna LundgrenD45 (800)ej start
Lovisa DufvaD13 (805)ej start
Klockar Jenny NääsD35 Kort (503)ej start
Jan HammarbergH65 Kort (549)ej start
Ingrid PeterssonD70 Kort (233)ej start
Sofie LindD40 Motion (515)ej start
Robert ÖrjestålH40 Motion (333)ej start
Vivian StorkampD55 Motion (257)ej start
Gunilla RohdénD60 Motion (226)ej start
Jonas LindInskolning (742)ej start
Linnea DufvaU1 (982)ej start
Karin LindU2 (1059)ej start
Olle LoréU2 (1059)ej start
Noomi HolmbergEtappstart-Inskolning (507)ej start
Ronja HolmbergEtappstart-Inskolning (507)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser