Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Tranan

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hjalmar IngelsboH10 (928)14:396:01
3Sara KindlundD21-2 (487)57:17+1:288:58
5Mats KindlundH45-2 (579)45:33+6:397:28
8Annika JohanssonD45 (800)41:54+5:009:02
9Monica LarssonD70 Kort (233)44:36+12:3618:16
12Malin NilssonLätt 5,0 (310)51:01+15:0610:31
12Lisa JohanssonD20 Elit (516)1:09:39+7:359:13
14Kenneth JohanssonH45-2 (579)51:22+12:288:25
15Lisa ÖstenssonD13 (805)40:00+9:2910:20
15Klas JohanssonH18 (832)53:21+5:078:54
16Ulrika KindlundD45 (800)44:04+7:109:31
18Anette SundqvistSvår 2,5 (128)49:53+28:1620:06
20Monica MartinssonD60 (303)50:37+12:5913:40
21Emma NordbergD20 (430)1:07:15+11:3612:24
22Lars-Åke LarssonH75 Kort (235)47:34+13:1217:52
29Ann-Sophie OhlinD45 Kort-1 (620)47:57+13:5613:44
30Magnus ElverlindH45 Motion (397)55:14+15:4412:24
32Sara NilssonD21 Kort-1 (712)50:54+13:5711:27
35Julia SjöbrinkEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:09:17+30:2314:17
36Gustaf IngelsboU2 (1059)22:13+7:599:52
36Emilia ElverlindD12 (801)27:13+4:529:02
37Peter ÖstenssonH50 Motion (338)1:05:17+24:3414:40
37Gustav ÖstenssonH18 (832)1:00:13+11:5910:03
37Sofia ÖstenssonD45 Kort-1 (620)51:22+17:2114:43
41Maja KindlundD18 Elit (582)1:04:04+17:4810:43
41Gustav OhlinH16 (942)50:26+13:249:15
41Kristina NilssonD50 (891)53:25+16:2411:45
47Marika ElverlindD45 Motion (572)1:05:33+18:2415:45
47Erik KindlundH12 (891)25:38+6:478:20
48Jesper IngelsboH40 Motion (333)1:24:14+40:5014:05
74Kjell MartinssonH65 (557)58:31+23:3913:12
85Peter NilssonH50-1 (675)1:07:29+27:3712:16
92Sara OhlinD13 (805)57:30+26:5914:51
95Per SundqvistH50 Kort-1 (664)1:09:15+32:5515:42
97Sofia ElverlindD15 (881)1:00:44+26:1613:40
116Ida NordbergD21 Kort-1 (712)1:20:45+43:4818:11
118Jan NordbergEtappstart-Svår 3,5 (790)55:26+32:2815:55
Elin SundqvistD21 Kort-1 (712)ej godkänd
Emma NilssonD21-2 (487)ej godkänd
Lars-Gunnar EnströmH85 (91)ej start
Wilma OlssonD14 Kort (229)ej start
Christian OlssonH40 Kort-1 (560)ej start
Agnes OlssonU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser