Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Avesta OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ola JernströmSvår 5,0 (281)35:17+1:537:10
4Fredrik BorgströmH40 Motion (333)58:04+14:409:42
6Lennart VessbergH70 Motion (175)58:12+13:5316:52
13Stefan NybergH55 (886)45:35+8:348:52
17Johan WannerEtappstart-Lätt 5,0 (384)59:24+20:3012:14
19Inger ThörnqvistD70 Motion (153)1:27:05+42:3230:07
20Linus JernströmMedelsvår 3,3 (500)50:38+24:0915:43
20Ritva KärkkäinenD60 Kort (384)46:17+9:4716:07
20Klara SöderlundD16 Kort (228)1:08:04+27:1317:16
26Elisabeth AssarssonD50 Motion (443)57:45+15:1216:41
34Ellinor HellrupMedelsvår 4,0 (450)1:03:05+31:1215:53
36Ragnar MellbinLätt 10,0 (224)1:46:03+47:5010:54
40Solweig PalmD65 Kort (322)54:43+21:5219:45
46Charlotta BorgströmLätt 5,0 (310)1:16:56+41:0115:51
58Lennart LundgrenH65 (557)53:07+18:1511:59
71Niklas SöderlundH45 Kort-2 (775)52:55+19:5311:24
72Titti RudhD55 Kort (497)1:12:58+34:0322:48
84Aino LeijonD21 Kort-2 (706)1:04:25+30:3414:15
85Tindra JernströmD18 Elit (582)1:16:04+29:4812:44
89Svea BorgströmD10 (904)29:50+13:0612:16
90Sara RudhD21 Kort-2 (706)1:06:48+32:5714:46
92Lars LundénEtappstart-Svår 3,5 (790)47:48+24:5013:44
108Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (620)1:12:38+38:3720:48
118Lucas WannerH14 (1006)44:52+19:0511:23
118Hedda BorgströmD13 (805)1:05:59+35:2817:02
124Liv NorbergD14 (949)52:50+20:0913:14
173Malte BorgströmU1 (982)27:45+17:1914:31
Tilda BorgströmD15 (881)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser