Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

SOK Viljan

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johan EvebornH45 Motion (397)41:21+1:519:17
4Allan HåkanssonH85 (91)50:26+14:2122:07
7Lars KreutnerMedelsvår 3,3 (500)38:53+12:2412:04
11Ann BrenanderD55 Kort (497)45:47+6:5214:18
13Patrik WahlströmLätt 3,5 (495)35:07+9:2810:50
14Emma BrenanderD21 Motion (309)1:04:41+12:4613:10
17Madelene Oscarsson ErlandssonSvår 2,5 (128)47:09+25:3219:00
18Agneta KarlssonD60 Motion (226)1:09:46+18:1220:13
21Ulla NilssonD75 (127)1:21:31+46:3829:25
23Emil WahlströmH16 Kort (201)1:05:24+26:1516:33
27Kent PeterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:04:57+26:2213:13
28Tony LövdahlH45-1 (587)56:21+13:289:21
40Göran JonssonMedelsvår 4,0 (450)1:06:10+34:1716:40
45Elin RindstigD16 (772)50:30+15:3211:08
48Theo LövdahlH14 (1006)35:46+9:599:04
49Arne ErlandssonH40 Motion (333)1:26:25+43:0114:27
56Göran SvensonH65 (557)52:47+17:5511:54
60Roland NilssonH70 (565)55:15+21:3013:40
64Vendela SturekD14 (949)43:54+11:1311:00
66Peter LindEtappstart-Svår 5,0 (791)52:21+19:5710:38
68Linnéa JonssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:24:03+45:2817:07
73Alexander Shalan OttossonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:29:49+51:1418:17
79Anna SvenssonD45 (800)1:01:35+24:4113:18
82Axel EvebornH15 (905)56:22+19:4610:25
85Wille WahlströmU1 (982)16:47+6:218:47
95Gustav EvebornH14 (1006)41:35+15:4810:33
101Stina LindD15 (881)1:01:43+27:1513:54
107Amalia ErlandssonD11 (638)53:23+30:3018:05
113Emrik EvebornEtappstart-Lätt 3,5 (710)59:37+32:5518:24
114Tuva LövdahlD16 (772)1:06:15+31:1714:37
121Emma RindstigD14 (949)52:02+19:2113:02
122Emil KreutnerH13 (879)53:39+26:0013:41
166Olle ErlandssonH15 (905)1:27:48+51:1216:13
Mia WahlströmLätt 2,5 (253)ej godkänd
Tina EvebornEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser