Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Väsby OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Catrine JohanssonD45 Motion (572)52:53+5:4412:42
7Frida JosefssonEtappstart-U1 (397)13:17+2:176:57
8Ingrid JarlebringD70 Motion (153)1:06:17+21:4422:56
14Torgny RundlöfH50-1 (675)47:42+7:508:40
15Edvin JohanssonH11 (707)24:46+4:238:28
19Leif HagstedtH70 Motion (175)1:13:18+28:5921:14
21Emil AnterudH14 Kort (256)30:29+8:5810:05
34Ulla GummesonD65 (235)1:03:48+25:4218:10
47Maja RundlöfD12 (801)28:53+6:329:35
53Alice ErikssonD11 (638)36:03+13:1012:13
65Roger TinglöfH55 Kort (868)53:30+17:4312:57
81Nils ErikssonH50-1 (675)1:04:24+24:3211:42
88Jonas KarlssonH40 Kort-1 (560)1:21:58+43:1316:13
89Maria ColeD50 (891)1:03:21+26:2013:57
90Mårten AnterudH45-2 (579)1:25:02+46:0813:56
101Joakim OlssonH21-2 (626)1:42:55+43:5212:14
101Leif WallenbroH65 (557)1:16:34+41:4217:17
101Ingrid OlssonD55 (518)1:53:49+1:10:2325:45
102Magnus JosefssonH40 Kort-1 (560)1:44:50+1:06:0520:45
102Lukas OlssonH21-2 (626)1:43:34+44:3112:18
106Katrin JosefssonD45 Kort-2 (623)1:18:57+45:1022:06
116Filip OlssonH21-2 (626)2:02:35+1:03:3214:34
117Hans JonssonH50-1 (675)1:25:40+45:4815:34
127Pekka AlakuljuH50 Kort-1 (664)2:10:48+1:34:2829:39
133Annika BerntssonD50 Kort (780)1:20:34+40:5123:45
148Wilma JosefssonD14 (949)1:01:15+28:3415:21
153Ann-Marie GrankvistEtappstart-Svår 3,5 (790)1:13:55+50:5721:14
164Martin ErikssonH14 (1006)56:10+30:2314:15
165Emil KarlssonH16 (942)1:33:07+56:0517:05
169Moa JohanssonD14 (949)1:15:15+42:3418:51
187Vincent RylanderU2 (1059)44:31+30:1719:47
Kerstin BjörnegrenD55 Motion (257)ej godkänd
Pia BoudrieD55 Kort (497)ej godkänd
Margareta HagstedtD70 (186)ej start
Robert ColeH18 (832)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser