Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Ärla IF

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tommy ÖhlingH70 Motion (175)52:31+8:1215:13
7Emma A KantarpD35 (231)56:34+5:019:30
9Simon HedlundH21 Kort-2 (703)54:49+14:298:23
13Irene ÖhlingD70 Motion (153)1:13:30+28:5725:25
13Linn BrännebyD21 Lång (218)1:19:57+12:1410:06
18Pia KlarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)33:36+10:1113:56
20Ivar NäsholmH60 (560)43:33+9:529:00
22Hilding GindemoEtappstart-Lätt 2,5 (652)34:17+14:3013:42
23Oscar VångellH21 Lång-1 (772)1:25:58+15:338:02
25Mona BierfeldtD55 (518)57:57+14:3113:06
29Pontus Olofsson BierfeldtH18 (832)57:38+9:249:37
29Robbin KantarpH21 Lång-1 (772)1:27:07+16:428:08
34Christofer NäsholmH21 Kort-2 (703)1:04:57+24:379:56
35Karl WalheimH21 Elit (378)1:28:02+15:327:24
38Henrik JonssonH21 Elit (378)1:28:36+16:067:27
48Malin Olofsson BierfeldtD16 (772)50:43+15:4511:11
50Håkan OlofssonH50-1 (675)57:23+17:3110:26
51Stina GunnarssonD60 Kort (384)1:00:55+24:2521:13
59Julia DavidssonD21 Elit (369)1:49:38+32:5310:51
60Lisa AnderssonD21 Elit (369)1:49:48+33:0310:52
62Emil AnderssonH21 Elit (378)1:41:46+29:168:34
69Alexandra LyktbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)50:07+30:2020:02
74Johan RydingEtappstart-Svår 5,0 (791)53:16+20:5210:49
80Christer LiwellH70 Kort (587)59:12+28:0420:29
93Magnus FranssonH21 Kort-2 (703)1:28:55+48:3513:36
103Emils ZernisH18 Elit (589)1:13:27+29:4710:28
104Alexandra ForssD21 Kort-2 (706)1:11:34+37:4315:50
115Viktor SilvemarkH21 Lång-1 (772)1:59:55+49:3011:12
Rudolfs ZernisH21 Elit (378)ej godkänd
Halvor Eid NieslenH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Åsa GindemoEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej godkänd
Eva-Maria AsplundD50 (891)ej start
Annika OhlssonD50 (891)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser