Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Kils OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan OlmH50-2 (701)39:457:01
4Lars NordströmH60 (560)36:29+2:487:33
6Christer SkoogH55 (886)41:51+4:508:08
6Ella NordströmD18 (646)51:22+3:1810:17
6Lukas OlmH18 Elit (589)47:48+4:086:49
7Ludvig ErikssonH21 Lång-1 (772)1:19:59+9:347:28
9Nora HolmgårdMedelsvår 4,0 (450)45:39+13:4611:29
12Ulf MellerdalH45 Motion (397)49:39+10:0911:09
13Sofia HolmgårdD35 (231)59:49+8:1610:03
16David RisbergH20 (549)57:00+9:158:51
17Anton UllerH15 (905)43:36+7:008:03
24Magnus NordströmH45 Kort-1 (782)41:59+8:149:19
26Lina UllerD12 (801)26:24+4:038:46
27Ylva OlmD45 Kort-2 (623)48:56+15:0913:42
35Thea BadD17-20 Kort (291)1:27:21+39:0319:01
41Joakim PerssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:17:54+25:0310:21
42Henry NordströmH10 (928)22:18+7:399:10
42Stina SmederödEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:10+13:2812:23
44Jonathan UllerH18 Elit (589)56:30+12:508:03
45Olof SkoglundH20 Elit (583)1:10:23+16:387:45
47Sanna SkoogD21 Elit (369)1:41:31+24:4610:03
47Andreas UllerH20 Elit (583)1:10:50+17:057:48
48Helen SkoogD50 (891)54:48+17:4712:04
51Anna NordströmD45 (800)53:47+16:5311:36
58Linn LugneD18 (646)1:08:17+20:1313:41
65Anna LundkvistD21 Kort-1 (712)59:18+22:2113:21
65Joel HolmgårdH10 (928)24:29+9:5010:04
79Amanda MellerdalD18 (646)1:13:04+25:0014:38
80Viktor SkoogH20 Elit (583)1:19:16+25:318:44
88Elsa HolmgårdD20 Elit (516)1:49:37+47:3314:31
96Anna UllerD45 (800)1:05:41+28:4714:11
117Ulf SkoglundH55 Kort (868)1:12:31+36:4417:33
121Elis NordströmH21 Kort-1 (738)1:49:13+1:05:1816:59
125Kerstin LugneEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:08:45+42:0321:13
173Maria NordströmD40 Kort (957)1:20:42+46:0121:41
Ingrid NordströmInskolning (742)35:5518:54
Klara HolmgårdD21-2 (487)ej godkänd
Lars HolmgårdH50 Kort-1 (664)ej godkänd
Isak HolmgårdH13 (879)ej godkänd
Klara NordströmD15 (881)ej godkänd
Lisa OlmD15 (881)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser