Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Västerås SOK

132 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara Åkerman SjöströmD15 (881)34:287:45
3Johan HerbstSvår 5,0 (281)37:48+4:247:40
4Liz PorteousD75 Kort (76)59:46+5:3324:54
4August Mikaelsson3-dagars-Svår 5,0 (123)36:38+6:377:26
5Martin JuhlinSvår 5,0 (281)42:52+9:288:42
5Johan SundénH45 Kort-2 (775)34:52+1:507:30
6Carolina Mikaelsdotter3-dagars-Svår 3,5 (68)35:09+4:3510:06
6Jonna ForsD20 (430)57:35+1:5610:37
6Elin PalmD10 (904)18:38+1:547:40
6Kalle Åkerman SjöströmH16 (942)40:38+3:367:27
7Anders ÄlvegranSvår 5,0 (281)43:20+9:568:48
7Johan AhlströmH45-2 (579)46:24+7:307:36
8Elsa LimbäckMedelsvår 5,0 (260)1:01:16+17:1712:28
9Eva WadmanD55 (518)49:46+6:2011:15
11Lars-Olof LundströmH70 Kort (587)35:55+4:4712:25
11Ludvig JuhlinH10 (928)18:22+3:437:33
11Tobias DahlmarkSvår 5,0 (281)46:00+12:369:20
11Robert PalmH50-1 (675)47:29+7:378:38
12Sune NyboEtappstart-Svår 2,5 (301)35:10+19:4814:10
12Daniel BjörnbergSvår 5,0 (281)47:45+14:219:42
13Jan-Olov BergmanSvår 7,5 (159)1:25:31+38:1011:22
13Anders SahlénSvår 5,0 (281)49:13+15:4910:00
13Andreas NäslundH18 (832)52:31+4:178:46
15Alfred LönnSvår 5,0 (281)50:29+17:0510:15
15Karin AnderssonLätt 10,0 (224)1:25:41+27:288:48
16Mats ThulinSvår 5,0 (281)50:46+17:2210:19
17Ulf HamreforsSvår 5,0 (281)51:40+18:1610:30
17Gustav JuhlinH10 (928)19:45+5:068:07
18Kevin KlarinEtappstart-Lätt 3,5 (710)35:29+8:4710:57
18Carl SandqvistH14 Kort (256)29:19+7:489:42
18Lars JakobssonH65 (557)42:40+7:489:37
18Eva PalmD40 Kort (957)40:45+6:0410:57
19Elisabeth WestmanLätt 10,0 (224)1:31:39+33:269:25
19Sofia Löfgren3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)50:21+20:2115:38
19Cecilia VälijeesiöD35 Motion (248)1:03:09+26:0115:10
19Stefan TörnqvistSvår 5,0 (281)51:54+18:3010:32
21Lars OlofssonH45 Motion (397)53:10+13:4011:56
22Gun MillingerD65 Kort (322)49:11+16:2017:45
22Hans WestmanLätt 10,0 (224)1:33:52+35:399:39
22Lars-Erik SjöstrandSvår 5,0 (281)53:45+20:2110:55
24Fredrik HamreforsH18 Elit (589)52:39+8:597:30
24Margareta LöfqvistD70 (186)57:09+22:2119:03
25Magnus LimbäckSvår 5,0 (281)59:13+25:4912:02
26Anna LindgrenD40 Kort (957)42:45+8:0411:29
27Cecilia EinarssonD35 (231)1:07:49+16:1611:23
30Malena AhlströmD45 Kort-2 (623)49:38+15:5113:54
30Maximilian OlofssonH16 Kort (201)1:12:50+33:4118:26
32Karin SandqvistEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:23:40+1:19:3914:46
34Annika SundströmD45 Kort-2 (623)50:52+17:0514:14
36Malin FriskEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)45:02+21:3718:41
36Patrik FriskSvår 5,0 (281)1:05:14+31:5013:15
36Lena JakobssonD65 Kort (322)54:02+21:1119:30
36Henrik WickströmH35 (400)1:07:20+20:559:20
36Anna ZetterbergD45 (800)48:46+11:5210:31
37Magnus LarssonH50 Kort-2 (653)49:49+14:0111:17
38Thomas WiklundH55 Motion (216)1:25:40+44:2720:35
40Tommy WåhlinH70 (565)49:11+15:2612:10
40Lisa LARSSONEtappstart-U1 (397)20:08+9:0810:32
41Per-Olof SjöströmH60 (560)48:53+15:1210:07
42Emma HerbstMedelsvår 3,3 (500)58:23+31:5418:07
42Lars HallSvår 5,0 (281)1:20:03+46:3916:16
42Sixten TörnqvistH18 (832)1:01:01+12:4710:11
43Kasper WestmanH21 Lång-1 (772)1:29:37+19:128:22
45Ingrid LundströmEtappstart-Svår 2,5 (301)51:18+35:5620:41
45Elin NallgårdD20 (430)1:19:22+23:4314:38
45Pernilla SahlénD40 Kort (957)46:53+12:1212:36
46Fredrik DahlmarkSvår 5,0 (281)1:25:49+52:2517:26
48David LindgrenSvår 5,0 (281)1:30:43+57:1918:26
48Nova SahlénD12 (801)28:54+6:339:36
51Birgitta IsakssonD35 Kort (503)1:00:38+24:2815:37
51Camilla ÄlvegranD50 Kort (780)54:00+14:1715:55
52Emma KlarinEtappstart-U1 (397)22:16+11:1611:39
53Olle ZetterbergEtappstart-U1 (397)22:23+11:2311:43
55Nina LimbäckMedelsvår 4,0 (450)1:12:16+40:2318:12
55Jonas Jensen-TornehedH40 Kort-2 (554)58:43+21:5411:21
58Anders MillingerH70 Kort (587)50:36+19:2817:30
58Anders ÖsterlundH21 Lång-1 (772)1:33:54+23:298:46
59Kristina WåhlinD65 Kort (322)1:08:14+35:2324:37
61Catharina DahlmarkSvår 3,5 (319)1:15:38+53:5421:44
66Anna NygårdD45 Kort-2 (623)59:20+25:3316:37
66Hanna SundströmD20 (430)1:39:05+43:2618:16
66Inger GunnarssonD50 (891)58:59+21:5812:59
67Stella ÄlvegranD12 (801)30:42+8:2110:11
68Elin DahlmarkD18 (646)1:10:23+22:1914:06
69Catarina LarssonD45 Kort-2 (623)1:00:47+27:0017:01
69Maja AhlströmD14 (949)44:16+11:3511:05
73Erik PalmH12 (891)28:04+9:139:08
73Jan ViklundH50-1 (675)1:02:16+22:2411:19
74Claes KlarinH35 Kort (762)1:06:46+26:0211:33
75Frida HerbstD10 (904)28:47+12:0311:50
75Henrik HamreforsH20 (549)1:24:06+36:2113:03
76Vega SigurdsonU1 (982)16:21+5:558:33
82Marie KlarinD40 Kort (957)54:40+19:5914:41
83Emil AhlströmH16 (942)58:45+21:4310:46
84Eva OdeD40 Kort (957)55:31+20:5014:55
89Mats-Åke IsakssonH35 Kort (762)1:11:13+30:2912:19
91Lill NallgårdD45 Kort-2 (623)1:09:38+35:5119:30
91Karin ÅkermanEtappstart-Svår 3,5 (790)47:43+24:4513:42
91Niclas AhlströmH50 Kort-2 (653)1:09:18+33:3015:42
91Hugo ZetterbergH11 (707)39:18+18:5513:27
96Felix HerbstU1 (982)17:29+7:039:09
96Per SundströmH55 (886)1:05:19+28:1812:42
98Martin SandqvistH16 (942)1:02:02+25:0011:22
101Pontus LindgrenH18 (832)1:13:52+25:3812:19
102Markus ÖsterlundH18 (832)1:14:39+26:2512:27
105Kristoffer KlarinH14 (1006)42:33+16:4610:47
106Ida LarssonD16 (772)1:03:48+28:5014:05
108Mikael DavidssonH50-1 (675)1:18:07+38:1514:12
109Amanda HallD15 (881)1:03:23+28:5514:16
114Noa SjöstrandH18 (832)1:18:40+30:2613:07
119Elvira BjörnbergD13 (805)1:06:04+35:3317:04
121Kajsa HallD13 (805)1:06:30+35:5917:11
123Lucas AhlströmH15 (905)1:07:31+30:5512:28
124Lovisa BjörnbergD11 (638)1:26:57+1:04:0429:28
124Hampus WestmanH21 Lång-1 (772)2:07:30+57:0511:54
125Roger CarlssonH50-1 (675)1:47:43+1:07:5119:35
128Gunilla HamreforsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:55:44+1:30:2235:56
132Per WadmanH55 (886)1:16:09+39:0814:48
134Erik SandqvistEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:51:20+1:16:1528:02
137Kristina LindgrenD15 (881)1:16:31+42:0317:14
154Vilma ThulinD12 (801)1:01:34+39:1320:27
163Hugo FriskH16 (942)1:31:19+54:1716:45
164Felicia SahlénD15 (881)1:44:52+1:10:2423:37
171Teodor ÄlvegranH16 (942)1:37:44+1:00:4217:55
174Leopold OlofssonH10 (928)48:45+34:0620:03
Lukas IsakssonInskolning (742)25:3113:25
Klara JuhlinInskolning (742)14:327:38
Joakim AhlströmH50-1 (675)ej godkänd
Ulf BolinderH80 (150)ej godkänd
Hanna ThulinD14 (949)ej godkänd
Anna HallD45 Kort-2 (623)ej godkänd
Angelina ÄlvegranD14 (949)ej godkänd
Gertrud AsplundD75 (127)ej start
Alexander ThulinH10 (928)ej start
Lennart ÖbergH85 (91)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser