Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Korsnäs IF OK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter EdmanH50 Motion (338)40:439:08
3Sven OlssonH45 Kort-2 (775)34:36+1:347:27
5Daniel DruggeEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)51:30+7:168:36
6Maja BergqvistD15 (881)40:53+6:259:12
10Moa BergqvistD13 (805)38:31+8:009:57
12Ulf HenrikssonH60 Kort (605)46:56+5:2411:54
12Elsa GolsäterD11 (638)27:33+4:409:20
13Eva FredrikssonD50 Motion (443)53:02+10:2915:19
14Joel GolsäterH14 (1006)30:27+4:407:43
20Kristina GolsäterEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:40:46+36:4510:22
22Irma FredrikssonD70 Motion (153)1:35:52+51:1933:10
24Carl-Åke FredrikssonH70 Motion (175)1:24:54+40:3524:36
28Heléna KruskopfMedelsvår 4,0 (450)1:00:10+28:1715:09
28Charlotta WallinEtappstart-Svår 2,5 (301)39:38+24:1615:58
31Kerstin ÅbergEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:22:36+1:18:3514:40
36Bo WallinH55 Motion (216)1:20:47+39:3419:25
36Tilda GolsäterD16 (772)48:53+13:5510:47
37Magnus FredrikssonH50 Kort-1 (664)51:25+15:0511:39
38Lina FredrikssonD21 Kort-1 (712)52:24+15:2711:48
46Jesper NordinH45 Kort-2 (775)48:28+15:2610:26
60Jenny DruggeD40 Motion (515)1:07:39+27:1816:15
61Thea NordinD15 (881)54:17+19:4912:13
65Erik ÅbergEtappstart-Svår 7,5 (412)1:40:40+47:4913:23
65Agnes WallinD14 (949)44:01+11:2011:01
86Lotta JungåkerEtappstart-Svår 7,5 (412)2:39:53+1:47:0221:15
109Pia NordinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:15:36+50:1423:28
114Krister GolsäterEtappstart-Svår 5,0 (791)1:03:05+30:4112:49
125Johan KruskopfH45 Kort-2 (775)1:07:44+34:4214:35
149Mira NordinD13 (805)1:26:52+56:2122:26
153Mats JönssonH55 Kort (868)1:35:41+59:5423:10
Therese BergqvistD40 (369)ej start
Ulf FredrikssonH45 Kort-2 (775)ej start
Ewa EdmanD50 Kort (780)ej start
Malin HillEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser