Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Täby OK

112 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ann-Charlotte SpangenbergD20 (430)56:19+0:4010:23Ladda ner rutt i gpx-format
4Ulla WesterlundD60 Kort (384)40:20+3:5014:03
7Emelie RökenD14 Kort (229)24:51+1:508:46
8Kristina NordströmD55 (518)49:15+5:4911:08
9Joakim HelgarsH40 Kort-1 (560)44:54+6:098:53
10Irma HelgarsEtappstart-U1 (397)14:12+3:127:26
11Peter NordströmH55 (886)44:26+7:258:38
11Otto BalckH15 (905)41:05+4:297:35
12Mats AjlingH50 Kort-1 (664)44:21+8:0110:03
12My RönnolsD60 (303)42:31+4:5311:29
15Anna Söderberg AmlertMedelsvår 6,0 (126)1:26:55+35:5214:32
15Anna HerbertD20 (430)1:03:12+7:3311:39
17Irma LidbergMedelsvår 2,5 (191)43:55+13:2018:13
17Alice RökenD12 (801)24:43+2:228:12
18Oliver EricssonH16 Kort (201)52:10+13:0113:12
18Eric JaremalmH40 Kort-1 (560)49:48+11:039:51
20Fredrika NordquistD14 (949)38:14+5:339:34
20Erik NederheimH12 (891)22:52+4:017:26
21Lars GrankvistH65 (557)43:45+8:539:52
22Ida RökenD10 (904)22:10+5:269:07
22Lars RönnolsH60 Kort (605)49:55+8:2312:40
22Elias JavehedH14 Kort (256)31:32+10:0110:26
24Åsa SjölanderD40 Motion (515)53:30+13:0912:51
24Ella LindqvistD11 (638)30:06+7:1310:12
25Anders HänströmH50 Motion (338)55:58+15:1512:34
26Emma HagrotD20 Elit (516)1:14:10+12:069:49
27Meja HelgarsEtappstart-U1 (397)16:33+5:338:39
27Noah JaremalmU1 (982)12:53+2:276:44
29Ida HänströmD15 (881)47:08+12:4010:36
29Eva HagrotD55 Motion (257)1:27:00+45:1425:08
30Mats EkmanH50-1 (675)51:29+11:379:21
31Martin TrossingH40 Kort-1 (560)56:11+17:2611:07
33Göran AnderssonH75 Kort (235)59:00+24:3822:10
37Anders EdquistH45 Kort-1 (782)45:15+11:3010:03
37Matilda SkunckeD20 (430)1:16:25+20:4614:05
37Gustav WallinH17-20 Kort (251)1:24:46+45:4615:52
37Johan LindqvistH45-2 (579)1:02:22+23:2810:13
38Linnéa GranlundSvår 3,5 (319)50:04+28:2014:23
39Mats JavehedH55 (886)52:22+15:2110:11
39Malin SundströmD45 Motion (572)1:02:24+15:1515:00
40Mårten LarssonH60 Kort (605)58:38+17:0614:52
41Arto AlnehällH50 Motion (338)1:08:31+27:4815:23
41Niclas RökenSvår 5,0 (281)1:09:05+35:4114:02
41Anders NilssonH55 Kort (868)49:47+14:0012:03
43Mats WallinH50 Motion (338)1:10:40+29:5715:52
43Klara SkunckeD14 Kort (229)45:24+22:2316:02
44Per SchölinH50 Kort-1 (664)53:30+17:1012:07
44Astrid EmbretsenD14 Kort (229)52:47+29:4618:39
45Hugo SjölanderH13 (879)38:34+10:559:50
47Ann-Beth JonssonSvår 3,5 (319)58:03+36:1916:40
48Anton HänströmH18 Elit (589)56:46+13:068:05
48Robin LjungdellMedelsvår 4,0 (450)1:10:58+39:0517:52
50Erik SjölanderU2 (1059)23:38+9:2410:30
51Helena FalkD45 Motion (572)1:08:32+21:2316:28
52Åsa SkunckeLätt 5,0 (310)1:27:10+51:1517:58
52Johan HofstedtH45-2 (579)1:09:21+30:2711:22
52Hugo JaremalmH12 (891)26:15+7:248:33
54Teodor LidbergMedelsvår 4,0 (450)1:12:14+40:2118:11
54Linda LönnebergD40 (369)1:18:20+37:0315:55
57Petra LjungdellD40 Kort (957)49:22+14:4113:16
57Carolina JonsellD20 (430)1:27:03+31:2416:03
57Josefine AnderssonD18 (646)1:08:03+19:5913:38
61Henrik SjölanderMedelsvår 3,3 (500)1:10:09+43:4021:47
61Karin HofstedtD45 (800)55:39+18:4512:01
65Per GöthssonH40 Kort-1 (560)1:10:14+31:2913:54
67Nicklas BergströmH50-1 (675)1:00:49+20:5711:03
68Emelie HolmströmD11 (638)38:46+15:5313:08
68Oskar NederheimH50 Kort-1 (664)59:45+23:2513:32
68Berit EkmanD50 Kort (780)57:51+18:0817:03
69Lars-Olof LarssonH60 Kort (605)1:07:03+25:3117:01
70Anna RökenD45 (800)58:43+21:4912:40
72Ida HofstedtD16 (772)54:23+19:2512:00
73Carl PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)44:44+21:4612:51
76Willy LjungdellH70 (565)1:01:54+28:0915:19
76Robert JohanssonH21 Lång-1 (772)1:39:27+29:029:17
78Miki JaremalmD40 Motion (515)1:19:47+39:2619:10
79Fredrik HanssonH18 (832)1:08:56+20:4211:30
83Arne LindqvistH70 (565)1:05:57+32:1216:19
84Mikael HolmströmEtappstart-Svår 5,0 (791)55:47+23:2311:20
85Simon TrossingH11 (707)38:38+18:1513:13
87Vidar PerssonH20 (549)1:34:50+47:0514:43
92Lovisa NederheimU2 (1059)28:00+13:4612:26
93Mikael NordquistH50 Kort-1 (664)1:09:02+32:4215:39
94Anna TrossingMedelsvår 3,3 (500)1:58:00+1:31:3136:38
95Ella LjungdellU2 (1059)28:22+14:0812:36
97Elin JavehedU2 (1059)28:51+14:3712:49
97Elias LjungdellH13 (879)48:23+20:4412:20
98Noa HelgarsH13 (879)48:29+20:5012:22
103Filip SjölanderH10 (928)27:48+13:0911:26
104Filip LindqvistH14 (1006)42:27+16:4010:46
106Axel MålargårdH16 (942)1:03:12+26:1011:35
119Marcus EkmanH15 (905)1:07:15+30:3912:25
119Carina NilssonD50 (891)1:09:52+32:5115:23
121Katarina AlnehällD50 Kort (780)1:11:30+31:4721:05
127David WesterlundH21 Kort-2 (703)2:11:53+1:31:3320:11
127Björn AnderssonH50-1 (675)1:50:21+1:10:2920:03
129Gustaf HofstedtH14 (1006)46:47+21:0011:52
133Elliott LjungdellH11 (707)1:26:00+1:05:3729:27
136Göran HanssonH55 Kort (868)1:19:23+43:3619:13
136Max LindqvistH10 (928)32:16+17:3713:16
139Matilda EkmanD13 (805)1:16:38+46:0719:48
143Love LidbergH12 (891)38:27+19:3612:31
143Anna HolmströmEtappstart-Svår 5,0 (791)1:25:30+53:0617:22
146Iréne PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:06:26+43:2819:05
148Rebecka JavehedD12 (801)50:48+28:2716:52
149Malin HanssonD16 (772)1:36:10+1:01:1221:13
157Julia HolmströmD10 (904)44:33+27:4918:20
164Rebecca SchölinU2 (1059)38:04+23:5016:55
Mikael AmlertSvår 7,5 (159)ej godkänd
Tanja LindqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Elias TrossingH10 (928)ej godkänd
Alma EmbretsenD16 Kort (228)ej godkänd
Axel SchölinH13 (879)ej start
Martin HerbertH21-1 (667)ej start
Philip ForngrenH16 (942)ej start
Annica HänströmD50 Kort (780)ej start
Magnus EmbretsenH50 Kort-1 (664)ej start
Helena BachmanD60 Kort (384)ej start
Karin HanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Ellen SkunckeEtappstart-Svår 2,5 (301)ej start
Mickael HolmströmEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser