Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Härnösands OK

55 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sarah DjärvD40 Motion (515)44:24+4:0310:40
2Arvid HenningEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:05:27+1:266:44
10Lovisa HenningEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:26:28+22:278:53
15Anders WindlingH65 Kort (549)46:05+6:5413:40
17Leif SellingH60 Kort (605)48:28+6:5612:18
21Lena AbelD65 Kort (322)49:03+16:1217:42
22Jenny WindlingEtappstart-Svår 3,5 (790)34:38+11:409:57
29Elsa LindahlD14 (949)40:01+7:2010:01
31Torbjörn EngbergH40 (616)1:02:46+15:578:58
36Benjamin SellingEtappstart-Svår 7,5 (412)1:17:17+24:2610:16
37Magnus SellingH21 Kort-2 (703)1:05:40+25:2010:03
45Elmer NordlanderH10 (928)22:32+7:539:16
47Eskil EngbergH11 (707)31:16+10:5310:42
47Anita GalinD60 (303)1:04:19+26:4117:22
48Per MolinH35 Kort (762)59:31+18:4710:17
51Nils EngbergH13 (879)39:44+12:0510:08
51Helena Hagnäs ModerathoEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)56:43+31:2117:36
51Anna-Karin JonassonD21 Kort-2 (706)56:18+22:2712:27
55Per EdströmH45-1 (587)1:06:58+24:0511:07
56Marie BorglundD45 Kort-1 (620)56:56+22:5516:18
62Malva ModerathoEtappstart-U2 (376)40:15+23:4417:53
62Mattias NordlanderH40 Motion (333)1:46:07+1:02:4317:44
64Villy GalinH40 (616)1:18:37+31:4811:14
65Anna MemmiEtappstart-Svår 3,5 (790)43:10+20:1212:24
66Tilde EngbergD18 Elit (582)1:09:38+23:2211:39
67Susanna EdströmD40 Kort (957)50:46+16:0513:38
70Göran AbelH70 Kort (587)53:29+22:2118:30
72Ture NordgrenH10 (928)25:01+10:2210:17
73Christina EngströmEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:03:09+39:4426:12
75Jakob EngströmH11 (707)35:53+15:3012:17
86Magnus NordgrenH40 Kort-2 (554)1:10:12+33:2313:34
94Tyra StattinD10 (904)31:02+14:1812:46
96Johanna SellingD21 Kort-2 (706)1:08:53+35:0215:14
103Marie-Louise EngbergD40 Kort (957)58:52+24:1115:49
107Erik BorglundH45 Kort-1 (782)1:04:16+30:3114:16
109Johan EngströmH45 Kort-2 (775)1:03:01+29:5913:34
110Elmina MolinD14 (949)49:54+17:1312:30
111Per HansonH55 (886)1:10:49+33:4813:46
114Seth BorglundH16 (942)1:04:17+27:1511:47
124Ulf LindahlH50-2 (701)1:36:13+56:2816:59
144Ditte MolinU2 (1059)33:46+19:3215:00
150Nova StattinD12 (801)55:48+33:2718:32
151Ingrid MolinD12 (801)56:41+34:2018:49
157Jonathan EngströmH10 (928)38:00+23:2115:38
170Hanny EdströmD14 (949)1:15:33+42:5218:56
Klara SellingInskolning (742)27:2714:26
Olivia JohanssonEtappstart-Inskolning (507)20:1710:40
Stina EngbergInskolning (742)14:597:53
Dominik GalinInskolning (742)16:428:47
Wiktor GalinInskolning (742)16:508:51
Igor GalinInskolning (742)24:0012:37
Ivar DomertEtappstart-Inskolning (507)28:1714:53
Ludvig HenningEtappstart-Inskolning (507)22:5312:02
Sarah BorglundD14 (949)ej godkänd
Elin EdströmD18 Elit (582)ej godkänd
Lars SjölanderH65 (557)ej start
Märta ArnlöfD35 Kort (503)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser