Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Waxholms OK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Maja HoppeEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)36:18+10:5611:16
7Sofia SundinD16 Kort (228)50:36+9:4512:50
9Krister GumaeliusH60 (560)38:16+4:357:55
12Jens FochsenH12 (891)21:50+2:597:06
15Susanne EdénEtappstart-Lätt 2,5 (652)32:08+12:2112:51
17Johan FochsenH14 (1006)31:50+6:038:04
17Petter FochsenH11 (707)24:53+4:308:31
18Erik FochsenEtappstart-Svår 3,5 (790)32:33+9:359:21
21Johan SundinH45-2 (579)54:33+15:398:56
22Björn EdénH65 Kort (549)47:33+8:2214:06
22Saga JonssonD16 Kort (228)1:11:40+30:4918:11
29Selma GumaeliusSvår 3,5 (319)47:53+26:0913:45
31Roger JonssonH50 Motion (338)1:01:56+21:1313:55
37Ellen JonssonD14 Kort (229)41:20+18:1914:36
39Axel ElmarssonH17-20 Kort (251)1:28:28+49:2816:34
41Sara SundinD18 (646)1:02:03+13:5912:26
42Jostein AndersenH55 Motion (216)2:01:33+1:20:2029:13
44Ewa SturkD50 Motion (443)1:05:43+23:1018:59
52Bernth GustavssonH55 Kort (868)51:26+15:3912:27
56Anton GumaeliusH21-2 (626)1:20:52+21:499:36
63Fredrik JohnssonH45 Motion (397)1:13:35+34:0516:32
65Anna-Lena Lövkvist AndersenD55 Kort (497)1:07:14+28:1921:00
65David RyderåsH14 (1006)37:49+12:029:35
82Lena GumaeliusD50 (891)1:01:02+24:0113:26
100Wilhelm NordqvistH15 (905)1:00:54+24:1811:15
101Axel NordqvistH12 (891)31:27+12:3610:14
113Hans MalmbergH55 Kort (868)1:10:29+34:4217:03
114Kjell NordqvistH50-1 (675)1:24:36+44:4415:22
Rut Johnsson ThomeliusD16 Kort (228)ej godkänd
Oscar SturkH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Cecilia FochsenD45 (800)ej godkänd
Olof GranbergH60 (560)ej start
Erik EdénH21 Kort-2 (703)ej start
Nils GumaeliusH21 Kort-2 (703)ej start
Margaretha GranbergLätt 2,5 (253)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser