Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Centrum OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Fredrik WallinH40 Kort-1 (560)42:30+3:458:24
4Helena PerssonD35 Motion (248)51:21+14:1312:20
5Jorrit BoekelSvår 3,5 (319)30:53+9:098:52
7Moa KjellstrandD21-1 (456)1:01:37+5:479:36
10Cristina MagnussonSvår 3,5 (319)34:51+13:0710:00
12Örjan AhnoffH21 Motion (248)1:03:12+9:4310:34
19Marie Niska Thörnvik3-dagars-Svår 3,5 (68)1:00:11+29:3717:17
24Anni FritzellD35 Motion (248)1:07:28+30:2016:13
25Nicklas TorlegårdH55 Motion (216)1:09:32+28:1916:42
25Emma WilhelmssonMedelsvår 3,3 (500)52:06+25:3716:10
27Stig Thörnvik3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:29:38+44:2918:15
27Tomas HolmbergH35 (400)1:03:04+16:398:44
28Sanna GustavssonD21 Kort-1 (712)50:05+13:0811:16
29Maria CarlströmSvår 5,0 (281)1:01:57+28:3312:35
33Sara JonassonD35 (231)1:17:10+25:3712:58
34Eva Bühlmann LerjenD35 (231)1:20:11+28:3813:28
35Linnea BörjarsD21-1 (456)1:19:03+23:1312:19
35Marie NilssonD35 (231)1:22:43+31:1013:54
36Karin FägerlindD21-1 (456)1:19:22+23:3212:22
40Johan GothH21 Kort-2 (703)1:07:26+27:0610:19
40Franziska GrossenbacherD35 Kort (503)55:45+19:3514:22
40Daniel Holmström WikellH21 Motion (248)1:29:10+35:4114:54
42Lukas GustavssonH21 Kort-2 (703)1:07:52+27:3210:23
47Gaudenz SteinlinH40 (616)1:09:35+22:469:57
48Anna Holmström WikellD21 Motion (309)1:50:31+58:3622:30
49Oskar HermanssonH21 Kort-2 (703)1:09:12+28:5210:35
49Kristoffer EdshageH35 (400)1:13:22+26:5710:10
58Henrik LundgrenH35 (400)1:20:18+33:5311:08
59Mattias ÅgrenH35 (400)1:20:59+34:3411:13
60Anna NilssonLätt 3,5 (495)56:38+30:5917:28
60Arvid RudbergH35 (400)1:22:52+36:2711:29
61Sofia AnderssonD21 Kort-1 (712)58:33+21:3613:11
63Martin KarlssonH35 (400)1:25:13+38:4811:49
67Daniel EleniusH35 (400)1:31:54+45:2912:44
74Emil TallhageH35 (400)1:37:58+51:3313:35
77Katarina TallhageD21 Kort-1 (712)1:02:39+25:4214:06
77Mattias HenrikssonH35 (400)1:56:17+1:09:5216:07
81Anna Weglin EleniusD35 Kort (503)1:17:55+41:4520:04
85Mette BrolinsonD21 Kort-1 (712)1:04:48+27:5114:35
92Mats JohnssonH21 Kort-2 (703)1:28:42+48:2213:35
97Magdalena LerjenD10 (904)31:22+14:3812:54
100Martin LerjenH40 (616)1:39:23+52:3414:13
105Camilla JakobssonD45 Kort-2 (623)1:16:49+43:0221:31
112Mattias RobertsonH50-1 (675)1:22:59+43:0715:05
118Elin ThyrD21 Kort-1 (712)1:20:55+43:5818:13
123Elin GustavssonD21 Kort-1 (712)1:25:33+48:3619:16
124Jan BrolinsonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:07:53+35:2913:47
Henrik HellborgH40 (616)ej start
Blenda LenasD14 Kort (229)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser