Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Domnarvets GoIF

75 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jessica ErikssonD40 Motion (515)40:219:41
1Tony BjörlingH40 Motion (333)43:247:15
1Elsa BrandtD13 (805)30:317:53
1Annika ÖstmanD35 (231)51:338:39
2Maria BergfältD55 (518)44:40+1:1410:06
3Erik NordahlU1 (982)10:59+0:335:45
5Moa HjorthD18 (646)50:52+2:4810:11
6Jan DelbomH65 Motion (161)57:05+7:2315:18
6Thomas PetterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)48:01+9:269:46
6Elin DahlinD35 (231)56:32+4:599:30
7Emma JohanssonD21 Elit (369)1:21:29+4:448:04
8Emil BybergH18 (832)51:36+3:228:36
10Thea SandbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)33:48+7:0610:25
10Eva ElfvingD35 (231)58:44+7:119:52
11Andreas ElgesjöH40 Kort-2 (554)42:31+5:428:13
11Sara HelanderD35 (231)58:59+7:269:54
12Lisbeth HörnellD65 (235)46:51+8:4513:20
12Jenny WåhlinD45 Kort-1 (620)42:17+8:1612:06
15Maria EmanuelssonD55 Kort (497)49:31+10:3615:28
16Jiri ProchazkaSvår 3,5 (319)38:02+16:1810:55
16Anna ElgesjöD45 Kort-1 (620)44:34+10:3312:46
17Elsa AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)32:27+9:299:19
17Sven LundbäckH40 Kort-2 (554)44:25+7:368:35
18Ola AnderssonH50 Motion (338)52:45+12:0211:51
19Stina NordahlD45 Kort-1 (620)45:31+11:3013:02
21Jessica HallidayD21 Elit (369)1:30:09+13:248:56
21Signe Eriksson-BjörlingD11 (638)29:40+6:4710:03
22Tilde SvederD11 (638)29:54+7:0110:08
24Maria NilssonD35 (231)1:05:16+13:4310:58
25Peter LöfåsH35 Kort (762)54:46+14:029:28
26Maria HjorthD40 Motion (515)54:09+13:4813:01
26Karin ElfvingD35 Kort (503)50:19+14:0912:58
32Sara JohanssonD35 (231)1:12:57+21:2412:15
34Karin BrandtEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)50:21+24:5915:38
35Eric Öst3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:04:38+34:3820:04
35Tyra ElgesjöD11 (638)31:53+9:0010:48
36Maja SvederD10 (904)23:52+7:089:49
38Elsa NilssonD16 (772)49:15+14:1710:52
39Ville ElgesjöH10 (928)21:46+7:078:57
42Klara AnderssonD16 (772)49:58+15:0011:01
44Håkan NilssonEtappstart-Svår 5,0 (791)49:28+17:0410:03
45Samuel StålnäbbH18 (832)1:02:16+14:0210:23
50Per BrandtH45 Kort-2 (775)49:24+16:2210:38Ladda ner rutt i gpx-format
50Magnus HjorthH45 Kort-2 (775)49:24+16:2210:38
51Stefan SvederH40 Motion (333)1:28:06+44:4214:43
52Mikael BlessbornH40 (616)1:11:18+24:2910:12
52Albin BergerH18 (832)1:04:13+15:5910:43
55Sofia PerssonLätt 5,0 (310)1:36:30+1:00:3519:53
57Maja EliassonD12 (801)29:34+7:139:49
60Agnes NilssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)56:54+33:2923:36
60Mats HörnellH40 Kort-2 (554)59:30+22:4111:30
62Matilda PetterssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)56:58+33:3323:38
67Erik BrandtH16 (942)56:32+19:3010:22
67Andreas PerssonH35 Kort (762)1:05:19+24:3511:18
71Olga LundbäckD21 Kort-2 (706)1:01:38+27:4713:38
71Magnus BergerH50 Kort-1 (664)1:01:10+24:5013:52
72Elias HörnellH12 (891)27:55+9:049:05
73Annica BergerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:08:46+33:4117:19
79Anja NilssonD14 (949)45:29+12:4811:23
81Bengt SimonssonH65 Kort (549)1:08:18+29:0720:16
85Johan Bjernhed NordahlH18 (832)1:10:29+22:1511:46
90Alice Eriksson-BjörlingD14 (949)47:14+14:3311:50
90Emma EliassonD15 (881)58:32+24:0413:10
92Helena BybergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:10:28+45:0621:53
100Lovisa PerssonU2 (1059)29:33+15:1913:08
112Sannna HörnellD13 (805)1:01:27+30:5615:52
125Bosse WiggeH55 (886)1:14:08+37:0714:25
131Fredrik PerssonH21 Lång-1 (772)2:22:34+1:12:0913:19
141Anja BergerD13 (805)1:17:34+47:0320:02
Eskil LöfåsInskolning (742)38:2120:11
Charlie SvederEtappstart-Inskolning (507)25:3213:26
Elsa BybergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Per NordahlH45 Kort-2 (775)ej godkänd
Sofia StenbergD35 Kort (503)ej godkänd
Hilda ElfvingEtappstart-Inskolning (507)ej godkänd
Carina JarlD60 Motion (226)ej start
Freja PerssonU1 (982)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser