Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLK Argus

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Sanna HotzD16 (772)41:48+6:509:13
15Dominic SchacherH16 (942)43:29+6:277:58
15Noëmi CernyD21 Lång (218)1:20:53+13:1010:13
23Daniel HotzH50-1 (675)49:50+9:589:03
29Sandrine MuellerD21 Elit (369)1:34:41+17:569:23
42Koni WildiH50-1 (675)54:42+14:509:56
44Maja WildD60 (303)1:02:11+24:3316:48
47Nicole JenniD21 Motion (309)1:48:41+56:4622:08
50Lukas FreiH21-1 (667)1:20:21+20:559:34
55Michelle HübscherD21 Motion (309)2:16:21+1:24:2627:46
56Didi LuescherH45-2 (579)1:10:24+31:3011:32
58Eva LuescherD45 (800)55:09+18:1511:54
61Heini HabermacherH50 Motion (338)1:45:01+1:04:1823:35
62Eline GemperleD18 Elit (582)1:08:38+22:2211:29
63Katrin KruysseD50 Motion (443)1:21:34+39:0123:34
65Samira HabermacherD13 (805)49:54+19:2312:53
65Roberto HiltyEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)58:10+34:4524:08
65Marita HotzD21 Elit (369)1:57:38+40:5311:39
68Cyrill FrickerH20 (549)1:20:47+33:0212:32
70Simon OttH35 (400)1:35:00+48:3513:10
72Kati HotzD13 (805)51:35+21:0413:19
79Rico HübscherH21-1 (667)1:30:27+31:0110:46
81Oliver LienhardH21-1 (667)1:30:44+31:1810:48
81Therese Hotz-BaumbergerD50 Kort (780)59:45+20:0217:37
84Jonathan SchacherH13 (879)45:53+18:1411:42
84Sophie GraberD20 Elit (516)1:42:05+40:0113:31
87Manuela MauchleD21-2 (487)1:43:25+47:3616:12
89Nicole HitzD21-2 (487)1:49:44+53:5517:11
95Beat WildH60 (560)1:09:40+35:5914:25
107Michael WildH21-1 (667)1:50:50+51:2413:12
108Mathias LuescherH55 Kort (868)1:08:30+32:4316:35
110Joel HabermacherH16 (942)1:03:35+26:3311:40
111Romeo HaechlerH45-2 (579)2:48:46+2:09:5227:40
112Benjamin WaltiH21 Lång-1 (772)1:58:47+48:2211:06
117Otto WaltiH55 (886)1:11:49+34:4813:58
120Mikkel LuescherH12 (891)33:32+14:4110:55
122Fabio AlfieriH21 Lång-1 (772)2:07:00+56:3511:52
124Mia LuescherD16 (772)1:11:16+36:1815:43
129Pierina MeierD16 (772)1:13:23+38:2516:11
134Nadine HitzD21 Kort-1 (712)1:43:07+1:06:1023:13
160Christoph KündigH55 Kort (868)1:46:36+1:10:4925:48
Silas HotzH20 (549)ej godkänd
Roberto HiltyH65 Motion (161)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser