Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Espoon Suunta

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Fanni MäättäläD14 Kort (229)23:56+0:558:27
5Maria MäättänenD18 Elit (582)52:28+6:128:47
11Laura MatilainenMedelsvår 5,0 (260)1:02:57+18:5812:49
12Elsi Pöllänen3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:08:24+23:1513:55
13Aarni LantelaEtappstart-U1 (397)14:35+3:357:38
16Mark FeyU1 (982)12:20+1:546:27
17Heidi PlitD20 Elit (516)1:12:18+10:149:34
19Marko MäättäläEtappstart-Svår 3,5 (790)33:15+10:179:33
20Iida LaineEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:00:36+21:4212:29
30Emilia StåhlbergD21-1 (456)1:15:23+19:3311:45
30Marita VirtanenSvår 7,5 (159)2:54:06+2:06:4523:09
31Johanna MäättäläD45 Kort-1 (620)48:21+14:2013:51
31Martti VirtanenSvår 7,5 (159)4:07:48+3:20:2732:57
32Antti SorsaH16 (942)48:52+11:508:57
32Siana SennD18 Elit (582)1:01:47+15:3110:20
35Alvar PalménH20 Elit (583)1:08:22+14:377:32
36Outi MarttilaD40 (369)1:07:15+25:5813:40
40Virpi PalménD45 (800)49:49+12:5510:45
44Juha MatilainenH35 Kort (762)58:48+18:0410:10
46Henrik PalménH50-2 (701)58:18+18:3310:18
49Natalia FeyD40 (369)1:15:52+34:3515:25
49Elina Mäki-SimolaD60 Kort (384)1:00:22+23:5221:02
53Emil LaaksonenH16 (942)52:26+15:249:37
70Terhi Koivu-TikkanenD45 (800)58:43+21:4912:40
71Roosa LaineD18 (646)1:11:19+23:1514:17
79Arttu LaineH45 Kort-2 (775)54:41+21:3911:47
83Joni VirtanenH45-1 (587)1:21:36+38:4313:33
93Erik FeyH10 (928)27:08+12:2911:09
94Kati LaineEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:02+25:2016:03
99Josh BeechH21 Lång-1 (772)1:51:35+41:1010:25
108Pertti SimolaH60 Kort (605)1:46:19+1:04:4726:59
109Carl FeyH45-1 (587)1:46:26+1:03:3317:40
114Anni KivilaaksoD21 Kort-2 (706)1:16:49+42:5816:59
117Senni MäättäläD11 (638)1:03:36+40:4321:33
138Mikko MäättäläH16 (942)1:10:37+33:3512:57
140Olli TiainenH16 (942)1:11:28+34:2613:06
157Elias TikkanenH18 (832)2:10:37+1:22:2321:48
167Sakari MatilainenU1 (982)25:19+14:5313:15
172Tuomas MatilainenU2 (1059)41:21+27:0718:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser