Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLG Thun

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nils NeuenschwanderH11 (707)20:236:58
10Anouk ZahndD12 Kort (128)24:18+5:5110:12
21Yoric ZügerH16 Kort (201)57:09+18:0014:28
23Celine WellenreiterD18 (646)57:34+9:3011:32
23Antoinette HoferD50 Motion (443)57:37+15:0416:39
29Siri NyfelerD20 Elit (516)1:15:04+13:009:56
32Sophie NyfelerD11 (638)31:16+8:2310:35
32Judith HoferD50 (891)52:01+15:0011:27
33Mey ZahndU1 (982)13:17+2:516:57
33Jana AmacherD16 Kort (228)1:30:54+50:0323:04
35Alain HoferH14 Kort (256)35:15+13:4411:40
42Urs HoferH50 Motion (338)1:09:23+28:4015:35
46Corina HüniD18 Elit (582)1:04:43+18:2710:50
51Yorick ZüblinH14 (1006)36:14+10:279:11
51Silvio ZahndH35 (400)1:14:12+27:4710:17
54Elin NeuenschwanderD13 (805)47:12+16:4112:11
61Severin MüllerH20 (549)1:17:52+30:0712:05
63Vera ZüblinD18 (646)1:08:59+20:5513:49
70Lukas HoferH21-2 (626)1:28:58+29:5510:34
70Jürg DäppenH60 (560)57:39+23:5811:56
70Stephan ZügerH50 Kort-2 (653)1:01:11+25:2313:52
81David GrossmannH21-2 (626)1:33:06+34:0311:04
83Céline HoferD14 (949)46:20+13:3911:36
86Lena NyfelerD15 (881)58:10+23:4213:06
89Rolf BrühwilerH50-2 (701)1:13:37+33:5213:00
97Reto ZüblinH45-1 (587)1:29:17+46:2414:49
104Christine HüniD50 Kort (780)1:06:36+26:5319:38
107Samuel NyfelerH40 (616)1:50:18+1:03:2915:46
109Barbara NeuenschwanderD45 Kort-1 (620)1:12:48+38:4720:51
115Karin SaameliD40 Kort (957)1:02:30+27:4916:48
117Barbara NyfelerD50 Kort (780)1:09:49+30:0620:35
139Nadja ZahndD40 Kort (957)1:07:09+32:2818:03
140Hermann HüniH55 Kort (868)1:25:02+49:1520:35
162Riona ZüblinD14 (949)1:07:35+34:5416:56
Noé ZahndH14 Kort (256)ej godkänd
Monika EtterLätt 3,5 (495)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser