Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Byåsen IL

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arild NomelandH40 Kort-1 (560)38:457:40
2Børge LeirenMedelsvår 6,0 (126)58:50+7:479:50
5Stina ElfvingD65 Kort (322)41:08+8:1714:50
13Marte Lien JohnsenD20 (430)1:02:17+6:3811:29
17Torgeir AuneH45-1 (587)53:19+10:268:51
18Turid ArnesenD55 Kort (497)50:15+11:2015:42
19Randi HegstadEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)47:20+21:5814:41
22Jenny PerssonD35 (231)1:04:45+13:1210:52
26Kari Solem AuneD40 (369)1:00:20+19:0312:15
34Otto Richard EideH50-2 (701)54:04+14:199:33
35Gøril EideD45 (800)48:38+11:4410:30
41Maja BergerD21 Kort-2 (706)54:15+20:2412:00
49Rine HanssenD50 (891)55:12+18:1112:09
53Vegard HansenH40 Kort-1 (560)1:04:55+26:1012:51
59Ragnhild EideD20 Elit (516)1:25:39+23:3511:20
64Bjørn BergerH65 (557)55:53+21:0112:36
67Morten SkoglundH60 (560)57:10+23:2911:50
69Lene Berg HanssenD18 Elit (582)1:10:07+23:5111:44
77Ingrid Lien JohnsenD55 Kort (497)1:16:24+37:2923:52
78Øystein WiggenH50-2 (701)1:10:04+30:1912:22
80Vebjørn Bergh-HansenH12 (891)28:34+9:439:18
93Hans Helmer SæternesH45 Kort-2 (775)58:12+25:1012:32
97Einar EideH16 (942)1:01:03+24:0111:12
109Petter Liabakk EriksenH18 Elit (589)1:17:40+34:0011:04
113Håkon SæternesH16 (942)1:04:13+27:1111:46
125Øyvind WiggenH21 Lång-1 (772)2:07:36+57:1111:55
128Haakon ArnesenH55 (886)1:15:08+38:0714:37
131Vilde LeirenD10 (904)36:43+19:5915:06
134Malin Nordgård LeirenD13 (805)1:12:41+42:1018:46
134Erlend AuneH15 (905)1:11:19+34:4313:10
137Nina-Beate LiabakkD50 (891)1:16:05+39:0416:45
164Bjørn Erik JohnsenH55 Kort (868)1:54:20+1:18:3327:41
Anton NomelandInskolning (742)24:4012:58
Una NomelandInskolning (742)24:3512:56
Helge EriksenH60 (560)ej godkänd
Emma ArnesenD21-1 (456)ej start
Gro RypdalD60 Kort (384)ej start
Kjell-Arne HenninenH60 Kort (605)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser