Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D20 Elit

7 550 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anu TuomistoVaasan Suunnistajat3:01:38
2Hanna HugossonSundsvalls OK3:02:49+1:11
3Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä3:09:49+8:11
4Ane DyrkornEiker OL3:13:05+11:27
5Ida ØbroOK Orion3:13:57+12:19
6Hanna HänströmOK Ravinen3:15:22+13:44
7Anni HaanpääTampereen Pyrintö3:15:36+13:58
8Ida-Marie CederbergPargas IF3:15:43+14:05
9Vilma von KrusenstiernaOK Kåre3:16:59+15:21
10Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF3:19:17+17:39
11Synne StrandAsker SK3:20:16+18:38
12Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF3:20:35+18:57
13Emma HagrotTäby OK3:20:51+19:13
14Tuuli HeikkiläLynx3:22:01+20:23
15Lisa JohanssonOK Tranan3:22:09+20:31
16Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF3:23:35+21:57
17Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf3:24:42+23:04
18Klara AxelssonEksjö SOK3:26:07+24:29
19Jasmiina RantalaRasti-Lukko3:26:28+24:50
20Malin SandstadFreidig3:29:54+28:16
21Gabriella S BerganderEksjö SOK3:31:36+29:58
22Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK3:31:58+30:20
23Amanda StrandvallIF Minken3:32:34+30:56
24Rebecca WaldenfjordOK Ravinen3:32:58+31:20
25Emma PetterssonOK Roxen3:33:50+32:12
26Janina DonnerOK773:35:26+33:48
27Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad3:35:34+33:56
28Heidi PlitEspoon Suunta3:36:38+35:00
29Jenny WegebroSundsvalls OK3:36:56+35:18
30Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna3:38:28+36:50
31Margrethe WisløffAsker SK3:38:59+37:21
32Sara NivaSK Pohjantähti3:39:10+37:32
33Myrra CarlssonOK Orion3:40:16+38:38
34Sanni NorrbackaLynx3:41:33+39:55
35Siri NyfelerOLG Thun3:42:20+40:42
36Ragnhild EideByåsen IL3:42:36+40:58
37Hanna KjellinForsa OK3:44:34+42:56
38Lisa BerggrenOK Kolmården3:45:26+43:48
39Heini RintanenTampereen Pyrintö3:45:45+44:07
40Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna3:46:43+45:05
41Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL3:48:08+46:30
42Tova OlssonIK Hakarpspojkarna3:50:26+48:48
43Fanny SundbladEksjö SOK3:51:36+49:58
44Satu TuomistoVaasan Suunnistajat3:52:01+50:23
45Klara DjerfLerums SOK3:52:39+51:01
46Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna3:53:43+52:05
47Stina NordinSundsvalls OK3:54:30+52:52
48Kim HadornNWK Be/So3:54:38+53:00
49Karoline AuneHalden SK3:57:21+55:43
50Oda J SikkelandIL Tyrving3:57:51+56:13
51Lara MolloyWellington Orienteering Club3:59:27+57:49
52Emma BlixtOK Hammaren4:02:51+1:01:13
53Kristina TedhamreSnättringe SK4:05:21+1:03:43
54Tonje Aasheim NymarkNtnui4:06:25+1:04:47
55Mara BrüggerNWK Be/So4:07:54+1:06:16
56Jonna JungåkerSundsvalls OK4:08:21+1:06:43
57Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss4:08:33+1:06:55
58Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna4:09:50+1:08:12
59Alli HaavistoTurun Suunnistajat4:09:58+1:08:20
60Moa WestbladOK Ravinen4:10:19+1:08:41
61Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK4:12:25+1:10:47
62Maria ErikssonEds SK4:12:39+1:11:01
63Tara MelhuishAustralia4:14:44+1:13:06
64Saga SanderOK Milan4:15:05+1:13:27
65Nora Synnøve WoxholthAsker SK4:16:51+1:15:13
66Laura KingScottish Junior Squad4:18:33+1:16:55
67Sophie GraberOLK Argus4:23:52+1:22:14
68Ronja JungåkerOK Kåre4:24:33+1:22:55
69Moa HanssonBredaryds SOK4:26:05+1:24:27
70Sofia WestinVittjärvs IK4:29:51+1:28:13
71Flavia LehmannOLG Murten4:36:16+1:34:38
72Line SølbergOK Tisaren4:43:24+1:41:46
73Anna ChelnovaNorthern Wind4:43:59+1:42:21
74Andrea SchulerOLG Goldau4:52:46+1:51:08
75Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat4:56:26+1:54:48
76Johanna GuståsLinköpings OK5:03:15+2:01:37
77Elsa HolmgårdKils OK5:08:14+2:06:36
78Agnethe HasliGjø-Vard OL5:08:34+2:06:56
79Johanna RundqvistOK Nackhe5:51:15+2:49:37
80Céline GuillandOLG Murten6:01:00+2:59:22
81Wilma JanssonVänersborgs SK6:15:47+3:14:09
Johanna HagströmFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Lea StäubleOLG Galgenendiskvalificerad
Julianne BarbenANCOej godkänd
Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Clubej godkänd
Tilla Farnes HennumAsker SKej godkänd
Ingvild FleisjeLillomarka OLej godkänd
Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SKej godkänd
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej godkänd
Riina JordiOLG Hondrichej godkänd
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Elin LundgrenVittjärvs IKej godkänd
Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmarkej godkänd
Annika MatilainenHelsingin Suunnistajatej godkänd
Vera MelkildFreidigej godkänd
Caroline PigerreUgly Gully Orienteersej godkänd
Amelia SkalbergBredaryds SOKej godkänd
Ellen SkoogOK Hammarenej godkänd
Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orienteringej godkänd
Jael WältiNWK Be/Soej godkänd
Thea Sildnes BaklidKonnerud ILej start
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Saskia BuchmüllerOLG Kakowaej start
Stina ErikssonJönköpings OKej start
Sanna FasthEksjö SOKej start
Hannah MalmeiNtnuiej start
Amy NymalmPargas IFej start
Sunniva OmdalSandnes ILej start
Maria PrestbøenSandefjord OKej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Karine VestølVegårshei ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser