Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D18 Elit

5 970 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Siiri SilvennoinenKalevan Rasti2:27:52
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna2:34:03+6:11
3Maria MäättänenEspoon Suunta2:37:50+9:58
4Frida VikströmSundsvalls OK2:37:54+10:02
5Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat2:41:33+13:41
6Hanna WeyOL NWK ZH/SH2:43:44+15:52
7Tilde BacklundOK Södertörn2:43:56+16:04
8Csilla GárdonyiMOM Budapest2:46:58+19:06
9Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat2:47:25+19:33
10Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK2:47:32+19:40
11Ella OlssonGrycksbo IF OK2:47:39+19:47
12Tilda ÖstbergStora Tuna OK2:47:48+19:56
13Aurora GjølsjøOK Moss2:47:50+19:58
14Siri SuterEksjö SOK2:47:54+20:02
15Katja BrütschOL NWK ZH/SH2:49:44+21:52
16Siana SennEspoon Suunta2:51:44+23:52
17Ronja HuggForsa OK2:53:02+25:10
18Tale StrandKongsberg OL2:53:33+25:41
19Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna2:54:51+26:59
20Johanna Källvik Leufv'enÅmåls OK2:56:53+29:01
21Alicia LundgrenVäxjö OK2:57:32+29:40
22Ella SjöbergTullinge SK2:59:16+31:24
23Moa AlsiöIF Hagen3:01:24+33:32
24Irmalinn NilssonHärlövs IF3:01:56+34:04
25Anja ProbstOl Norska3:03:47+35:55
26Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna3:04:37+36:45
27Lotta WeyhenmeyerIF Thor3:05:39+37:47
28Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF3:06:10+38:18
29Åsne Naadland HoloFossum IF3:07:55+40:03
30Ane Sofie KroghOppsal Orientering3:08:04+40:12
31Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot3:11:20+43:28
31Andrea RanvikKonnerud IL3:11:20+43:28
33Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä3:11:50+43:58
34Frida JohanssonOK Djerf3:13:38+45:46
35Johanna NilssonKungälvs OK3:14:19+46:27
36Sanni HaikonenUlvilan Ura3:15:12+47:20
37Julia RangertIK Hakarpspojkarna3:15:23+47:31
38Corina HüniOLG Thun3:15:24+47:32
39Eline GemperleOLK Argus3:15:28+47:36
40Marlin HaavengenKongsberg OL3:16:29+48:37
41Emilia EngelOK Ravinen3:17:00+49:08
42Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti3:17:04+49:12
43Alva RingiOK Kåre3:17:12+49:20
44Elin SchagerströmGarphyttans IF3:17:26+49:34
45Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF3:17:37+49:45
46Lovisa LagerHalmstad OK3:18:27+50:35
47Linnea SkalbergBredaryds SOK3:19:56+52:04
48Hanna LindgrenIF Femman3:20:07+52:15
49Tove EkströmLinköpings OK3:21:28+53:36
50Maja KindlundOK Tranan3:21:49+53:57
51Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK3:21:53+54:01
52Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett3:21:59+54:07
53Elin LindbladOK Djerf3:22:38+54:46
54Matilda TorrkullaIF Femman3:23:07+55:15
55Tilde EngbergHärnösands OK3:24:10+56:18
56Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF3:24:38+56:46
56Hanna LagerbergOK Södertörn3:24:38+56:46
58Ebba HjertbergHestra IF3:26:16+58:24
59Tindra JernströmAvesta OK3:26:40+58:48
60Lea WidmerOL NWK ZH/SH3:26:47+58:55
61Signe NilssonNyköpings OK3:27:08+59:16
62Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat3:29:11+1:01:19
63Hilda AxelssonFK Göingarna3:29:46+1:01:54
64Jenny VirtalaPargas IF3:29:53+1:02:01
65Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK3:30:08+1:02:16
66Karin ModinBromma-Vällingby SOK3:30:18+1:02:26
67Lene Berg HanssenByåsen IL3:31:20+1:03:28
68Ingvild LangeggenKongsberg OL3:31:27+1:03:35
69Elin SvenssonOK Älme3:31:37+1:03:45
70Malin KristianssonTrollhättans SOK3:31:41+1:03:49
71Amanda JanssonOK Djerf3:32:40+1:04:48
72Karoline BjørnerødOK Moss3:33:27+1:05:35
73Maja PorleVäxjö OK3:34:08+1:06:16
74Sofia JohanssonOK Skärmen3:34:18+1:06:26
75Elsa ChristofferssonOK Renen3:34:58+1:07:06
76Flurina BieriOL NWK ZH/SH3:36:30+1:08:38
77Ebba JensenSkåneslättens OL3:37:00+1:09:08
78Malva SteenOK Enen3:37:57+1:10:05
79Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK3:38:16+1:10:24
80Frida HectorSnättringe SK3:38:19+1:10:27
81Hedda Raadal BjørloHalden SK3:38:58+1:11:06
82Ella AnderssonOK Södertörn3:39:07+1:11:15
83Tindra HjortFalköpings AIK OK3:41:00+1:13:08
84Hanna JohannessonRonneby OK3:42:19+1:14:27
85Ellen BlennowFalköpings AIK OK3:43:02+1:15:10
86Agnes BromanOK Roslagen3:43:38+1:15:46
87Magdalena NilssonHögåkers OK3:43:43+1:15:51
88Vera ChiusoleEksjö SOK3:45:50+1:17:58
89Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima3:46:02+1:18:10
90Anna Øfsthus GravirAsker SK3:49:04+1:21:12
91Elvira WildheimFK Friskus-Varberg3:49:36+1:21:44
92Tora IndregardIL BUL-Tromsø3:50:48+1:22:56
93Stina JohanssonOK Bävern3:51:04+1:23:12
94Moa KarlssonStorviks IF3:56:17+1:28:25
95Elina HansonKungälvs OK3:58:06+1:30:14
96Ellika GrothKungälvs OK3:58:34+1:30:42
97Joëlle MeisterOL NWK ZH/SH3:59:06+1:31:14
98Karen Hoel JomaasFossum IF3:59:41+1:31:49
99Emma HedlundOK Renen4:05:22+1:37:30
100Ylva SandénOK Södertörn4:05:37+1:37:45
101Linnéa GustafssonOK Hällen4:14:07+1:46:15
102Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF4:15:35+1:47:43
103Vera RolfssonSkarpnäcks OL4:22:01+1:54:09
104Kaja Samuelsen SkiriBodø Orientering4:39:19+2:11:27
105Idunn StrandIL BUL-Tromsø4:45:36+2:17:44
106Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø4:46:44+2:18:52
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Elin EdströmHärnösands OKej godkänd
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Erika Källvik Leufv'enÅmåls OKej godkänd
Maja MörthLeksands OKej godkänd
Tove PetterssonOK Roxenej godkänd
Anniken RanvikKonnerud ILej godkänd
Linda RennerOK Södertörnej godkänd
Elise AusenPorsgrunn OLej start
Jenny BaklidKonnerud ILej start
Anna GomanVesaisen Pojatej start
Anna LuegerSU Schöckl Orienteeringej start
Alva SonessonFalköpings AIK OKej start
Lovisa WeidenSkåneslättens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser