Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D16 Kort

3 940 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena EnnemoserOrienteering Innsbruck Imst2:20:51
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF2:41:44+20:53
3Lisa EnnemoserOrienteering Innsbruck Imst2:52:43+31:52
4Josefin LindströmOK Hammaren2:53:26+32:35
5Vega KjellssonSidensjö IK2:53:31+32:40
6Lisa MoosmannOrienteering Innsbruck Imst2:56:35+35:44
7Lea RettichOL Zimmerberg3:11:58+51:07
8Ida SkantzeSundbybergs IK3:17:27+56:36
9Sofia SundinWaxholms OK3:27:14+1:06:23
10Anna RettichOL Zimmerberg3:29:15+1:08:24
11Linnea LeijonHärlövs IF3:32:04+1:11:13
12Malin BorgLinköpings OK3:37:41+1:16:50
13Annique NiederhauserOLG Thun (sui)3:39:41+1:18:50
14Ekaterina SidorovaKuzmolovo3:47:28+1:26:37
15Lena GasserOL Zimmerberg3:47:41+1:26:50
16Saga JonssonWaxholms OK4:05:27+1:44:36
17Emma SvidénSöders-Tyresö4:06:53+1:46:02
18Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF4:15:24+1:54:33
19Julia De AlmeidaMalmö OK4:19:39+1:58:48
20Annie BjörkqvistOK Landehof4:22:43+2:01:52
21Serena DoyleUringa Orienteers4:26:07+2:05:16
22Klara SöderlundAvesta OK4:32:24+2:11:33
23Norah HellgrenWilhelmina OK4:35:12+2:14:21
24Jana AmacherOLG Thun4:39:06+2:18:15
25Nathalie WestlundTorsås OK4:41:06+2:20:15
26Siri GygaxOLG Biberist SO4:42:53+2:22:02
27Elsa LampinenSelånger SOK4:55:50+2:34:59
28Elisa PoschOrienteering Innsbruck Imst4:58:47+2:37:56
29Marlene UneggSU Klagenfurt5:26:55+3:06:04
30Ella IngströmBottnaryds IF5:46:12+3:25:21
31Bella PalmqvistIFK Sävsjö5:51:21+3:30:30
32Hannah ÖrtlundRånäs OK5:57:58+3:37:07
33Ebba NilssonÖrkelljunga FK6:07:22+3:46:31
34Emilie Stenslet HalsRaumar Orientering6:32:23+4:11:32
35Louise LindellGustavsbergs OK6:39:54+4:19:03
36Mit Van BruggenTrol Belgium7:07:22+4:46:31
37My LennartssonJärfälla OK7:26:14+5:05:23
Anna AhlbinJärfälla OKej godkänd
Wilma AlmJärla Orienteringej godkänd
Alma EmbretsenTäby OKej godkänd
Elsa ErikssonOK Nolaskogsarnaej godkänd
Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Tilde JohanssonSurahammars SOKej godkänd
Rut Johnsson ThomeliusWaxholms OKej godkänd
Dea SundmarkIK Gandvikej godkänd
Julia SörensenOK Kontinentej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser