Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D17-20 Kort

4 590 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kårhild NordstadNtnui3:23:00
2Sofia BorgLinköpings OK3:39:30+16:30
3Frida ZeijlonOK Hällen3:45:23+22:23
4Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK3:46:55+23:55
5Tine DalgaardKolding OK3:47:01+24:01
6Emma ErikssonOK Kolmården3:55:35+32:35
7Maja WillénÖstersunds OK4:03:19+40:19
8Emmi KorhonenSK Uusi4:04:03+41:03
9Alva RasmussenNyköpings OK4:09:11+46:11
10Linnéa CarlssonOK Hällen4:09:54+46:54
11Malin StrandbergGustavsbergs OK4:10:16+47:16
12Amanda HalvarsonLeksands OK4:10:58+47:58
13Emma NilsssonAlvesta SOK4:14:04+51:04
14Therese EkmanFinspångs SOK4:23:41+1:00:41
15Petra KollanenLynx4:25:47+1:02:47
16Carolina ErikssonOK Milan4:33:15+1:10:15
17Sofie FröjdSundsvalls OK4:37:08+1:14:08
18Matilda GraadRonneby OK4:39:40+1:16:40
19Ottilia AnderssonOK Landehof4:48:26+1:25:26
20Anna WartewigLVB Leipzig4:56:04+1:33:04
21Kristina TholerudSeskarö IF5:03:21+1:40:21
22Julia StrömUlricehamns OK5:10:43+1:47:43
23Märtha LindmarkIFK Kiruna5:13:30+1:50:30
24Kajsa JönssonOK PAN-Kristianstad5:26:27+2:03:27
25Isabella NilssonGustavsbergs OK5:28:45+2:05:45
26Natálie ŠtemberováTatran Jablonec5:30:33+2:07:33
27Alicia GummessonFinspångs SOK5:33:40+2:10:40
28Thea BadKils OK5:35:50+2:12:50
29Daria CrameriOLG Pfäffikon5:41:14+2:18:14
30Hedvig SundstedtRasbo IK5:41:21+2:18:21
31Martine JægtvikKonnerud IL5:45:18+2:22:18
32Lina PonténSelånger SOK5:45:19+2:22:19
33Kajsa LindqvistSelånger SOK5:46:10+2:23:10
34Lovisa FurubackaOK Botnia5:47:00+2:24:00
35Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb5:47:37+2:24:37
36Anna UneggSU Klagenfurt6:13:47+2:50:47
37Elena CoulierCS Pertuis6:17:42+2:54:42
38Vanja JohanssonOK Hammaren6:20:11+2:57:11
39Kajsa IsidorssonOK Vivill6:23:01+3:00:01
40Annika AttingerOL Zimmerberg6:33:01+3:10:01
41Aino NäpänkangasSuunta Jyväskylä6:51:22+3:28:22
42Léna LassalleCO Ambérieu6:57:37+3:34:37
43Linnea NybergSäterbygdens OK7:00:09+3:37:09
44Sophie AttingerOL Zimmerberg7:05:28+3:42:28
45Yuehao LiuCrazy Young7:50:47+4:27:47
46Yuman LiCrazy Young8:02:50+4:39:50
Gea Øiseth BedinIndre Østfold OKej godkänd
Martina BraunVäxjö OKej godkänd
Sofia JanssonHjobygdens OKej godkänd
Kyra JonssonSjövalla FKej godkänd
Thatsani KhampanyaCA Roséej godkänd
Amanda MullinsSjövalla FKej godkänd
Elin UnanderSundsvalls OKej godkänd
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Kristin AnderssonBjursås OKej start
Ingrid Renna EilertsenKirkenes Idrettsforeningej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Josefin HersénTullinge SKej start
Thea HolmgrenUmeå OKej start
Lovisa LarssonTullinge SKej start
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKej start
Linnea SahlinOK Vildhussenej start
Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OKej start
Lujia WangCrazy Youngej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser