Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D18

4 990 m, 124 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anastassia BotovaKuzmolovo3:02:49
2Elizaveta BotovaKuzmolovo3:09:55+7:06
3Niamh HunterWCOC3:17:31+14:42
4Ella PalmIK Hakarpspojkarna3:21:37+18:48
5Julia RajanIFK Lidingö SOK3:23:00+20:11
6Elin BergOK Ravinen3:23:41+20:52
7Ylvi KastnerOK Oachkatzlschwoaf3:24:38+21:49
8Fabienne JakobNWK Be/So3:25:43+22:54
9Sarina ZülligEksjö SOK3:26:17+23:28
10Aino RantalaOunasvaaran Hiihtoseura3:28:28+25:39
11Moa HjorthDomnarvets GoIF3:30:08+27:19
12Michaela ŠklíbováTatran Jablonec3:32:40+29:51
13Marie MaierOK Oachkatzlschwoaf3:34:51+32:02
14Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK3:36:18+33:29
15Fia SnickarsSolf IK3:36:33+33:44
16Clara DahlHärlövs IF3:40:37+37:48
17Ida JussilaTampereen Pyrintö3:41:16+38:27
18Thynova NikolaSlavia Hradec Kralove3:41:33+38:44
19Heini NivaSK Pohjantähti3:42:07+39:18
20Celine WellenreiterOLG Thun3:43:00+40:11
21Katrin SjödénÄlvdalens IF OK3:44:11+41:22
22Ella NordströmKils OK3:46:30+43:41
23Lotten SandénOK Södertörn3:46:59+44:10
24Louise RamebäckUmeå OK3:49:57+47:08
25Claudia WaltiOK Kolmården3:50:39+47:50
26Adéla RýdlováTatran Jablonec3:50:47+47:58
27Eilidh CampbellScottish Junior Squad3:52:35+49:46
28Alva LindellIF Thor3:54:26+51:37
29Polina ZaytsevaNord West3:55:11+52:22
30Josefine AnderssonTäby OK3:55:56+53:07
31Adelina FunkeLeksands OK3:56:13+53:24
32Wilma BerganderEksjö SOK3:59:52+57:03
33Clara SpikLeksands OK4:00:47+57:58
34Linnea HanssonOK Roxen4:01:38+58:49
35Johanna SärnbrinkOK Tisaren4:04:24+1:01:35
36Nora AronengHestra IF4:04:27+1:01:38
37Wilma LarssonOK Tor4:04:50+1:02:01
38Ida SundqvistLahden Suunnistajat-374:05:02+1:02:13
39Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK4:05:26+1:02:37
40Solveig Eline BergIL Tyrving4:06:37+1:03:48
41Kristina FridmanVännäs OK4:07:02+1:04:13
42Ida JohnssonOK Kåre4:09:03+1:06:14
43Hilda KukonlehtoKangasala SK4:09:12+1:06:23
44Jura MacMillanScottish Junior Squad4:09:16+1:06:27
45Alice PalmgrenSundsvalls OK4:11:00+1:08:11
46Tara Schwarze-ChintapatlaEborienteers4:11:14+1:08:25
47Alma LeijonHärlövs IF4:11:26+1:08:37
48Viktorija DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vllnius4:11:48+1:08:59
49Lisa BörnstedtKungälvs OK4:12:23+1:09:34
50Tilda AnderssonTullinge SK4:12:30+1:09:41
51Birka ØhlenschlægerOK Pan Århus4:13:15+1:10:26
52Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK4:13:25+1:10:36
53Lovisa LängheimTullinge SK4:14:23+1:11:34
54Vendela LönkvistOK Vivill4:14:36+1:11:47
55Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK4:15:45+1:12:56
56Sara SundinWaxholms OK4:15:46+1:12:57
57Frida SahlmanLinköpings OK4:16:25+1:13:36
58Essi MetsäläHämeenlinnan Suunnistajat4:16:48+1:13:59
59Tove PerssonMölndal Outdoor IF4:17:55+1:15:06
60Jannica LindahlOK Trian4:19:03+1:16:14
61Roosa LaineEspoon Suunta4:19:45+1:16:56
62Flurina MüllerOLG Galgenen4:19:48+1:16:59
63Elin DahlmarkVästerås SOK4:22:08+1:19:19
64Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb4:22:40+1:19:51
65Anna LithellOK Linné4:23:44+1:20:55
66Meja EneljungIFK Göteborg4:23:49+1:21:00
67Maja TenghagenHärlövs IF4:24:10+1:21:21
68Sofia HaglundVaasan Suunnistajat4:24:11+1:21:22
69Mirjam BucherIF Thor4:25:40+1:22:51
70Anna AnderssonPiteå IF Orientering4:25:49+1:23:00
71Sandra IsoniemiOK Trian4:28:11+1:25:22
72Sarah PedleyWest Yorkshire Orienteers4:29:52+1:27:03
73Tina LjungqvistLunds OK4:30:17+1:27:28
74Olivia FröbergOK Roxen4:32:54+1:30:05
75Elena SchulerOLG Chur4:32:57+1:30:08
76Eli KolstadMo o-klubb4:33:24+1:30:35
77Vera ZüblinOLG Thun4:34:07+1:31:18
78Anu SaarinenRasti 884:35:08+1:32:19
79Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK4:35:11+1:32:22
80Livia GiezendannerOLG Chur4:35:44+1:32:55
81Lea Malin TroxlerNWK Be/So4:36:48+1:33:59
82Klara WallinderGöteborg-Majorna OK4:37:07+1:34:18
83Matilda HagstrandLerums SOK4:42:42+1:39:53
84Amanda MellerdalKils OK4:45:00+1:42:11
85Lovisa NordSol Tranås4:45:13+1:42:24
86Emelie BrudinIFK Mora OK4:47:34+1:44:45
87Lotta SankeloSK Pohjantähti4:48:53+1:46:04
88Katarina NorrbyOK Södertörn4:52:36+1:49:47
89Marte Karine LarsenKongsberg OL4:53:26+1:50:37
90Frida ArnessonSkarpnäcks OL5:00:03+1:57:14
91Astrid AnderVallentuna-Össeby OL5:03:31+2:00:42
92Johanna NilssonFK Göingarna5:03:39+2:00:50
93Ingeborg KvarmeIF Sturla5:03:51+2:01:02
94Sofia GidingVallentuna-Össeby OL5:05:31+2:02:42
95Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK5:06:35+2:03:46
96Alva RyttherVästerbergslagens OL5:07:04+2:04:15
97Agnes MattssonTandsbyns IF5:07:26+2:04:37
98Anik DoblerGlobi OK5:23:23+2:20:34
99Paulina StrobelUSV Jena5:23:54+2:21:05
100Sofia ZillingOK Södertörn5:24:53+2:22:04
101Tove ErikssonRyda SK5:26:10+2:23:21
102Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK5:27:05+2:24:16
103Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL5:31:35+2:28:46
104Tyra AlmJärla Orientering5:33:38+2:30:49
105Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK5:38:37+2:35:48
106Veronica RedtzerAttunda OK5:40:20+2:37:31
107Sofia Danielson DamneBromma-Vällingby SOK5:41:33+2:38:44
108Sara ErlandssonOK Vivill5:49:33+2:46:44
109Paulina JägstedtHalmstad OK5:55:32+2:52:43
110Marie KalouskovaKotlarka Praha, CZE6:26:11+3:23:22
111Lisa HallménOK Tisaren7:06:04+4:03:15
Hilma HolmbackIF Femmanej godkänd
Eli Fjellbirkeland JohannesenIL Gularej godkänd
Lovisa JohanssonKarlskrona SOKej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Clara KilperUSV Jenaej godkänd
Tova LarssonLerums SOKej godkänd
Elsa LindeblomHestra IFej godkänd
Linn LugneKils OKej godkänd
Klara MöllerOK Linnéej godkänd
Astrid NorgrenStora Tuna OKej godkänd
Lovisa RingHalmstad OKej godkänd
Johanna StrobelUSV Jenaej godkänd
Kirsty CampbellScottish Junior Squadej start
Elin DahlVisborgs OKej start
Ida HelgessonHestra IFej start
Ida JoensuuIF Braheej start
Ellen KallerbäckOK Orionej start
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Anna PradelUS Primieroej start
Hanna SvanbergOK Renenej start
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser