Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Kort-1

4 440 m, 140 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering2:15:17
2Josefine SvenssonIFK Göteborg2:24:56+9:39
3Stina HaraldssonJärla Orientering2:25:47+10:30
4Emma BergmanOK PAN-Kristianstad2:26:28+11:11
5Linnea GustafssonUddevalla OK2:34:38+19:21
6Jennie RunessonOK Vivill2:35:18+20:01
7Marielle LarssonOK Södertörn2:35:35+20:18
8Fredrika VångellLinköpings OK2:36:34+21:17
9Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK2:45:26+30:09
10Fanny DecknerSkarpnäcks OL2:48:33+33:16
11Jenni SimolaFinspångs SOK2:51:15+35:58
12Elvira BjörklundTrollhättans SOK2:51:24+36:07
13Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK2:51:32+36:15
14Carin RosanderFinspångs SOK2:53:31+38:14
15Maija OjanenKangasala SK2:53:35+38:18
16Maja PetterssonKarlskrona SOK2:54:21+39:04
17Sara NilssonOK Tranan2:58:15+42:58
18Sara JosarpFK Friskus-Varberg2:58:24+43:07
19Matilda MartinssonFalkenbergs OK3:00:40+45:23
20Laura D'angeloAttunda OK3:01:24+46:07
21Anna HolmgrenIFK Umeå3:02:15+46:58
22Julia ErikssonOK Kolmården3:06:30+51:13
23Sofia PerssonSnättringe SK3:06:50+51:33
24Lina FredrikssonKorsnäs IF OK3:08:33+53:16
25Moa HedegårdOK Kolmården3:08:39+53:22
26Ina WesterlundPaimion Rasti3:09:39+54:22
27Sofia SjögrenOK Kullingshof3:09:59+54:42
28Lina NilssonUlricehamns OK3:10:51+55:34
29Erika LindqvistSävedalens AIK3:11:18+56:01
30Elin TörnrothHjobygdens OK3:11:31+56:14
31Anna ÅhlinHelsingborgs SOK3:13:08+57:51
32Sanna GustavssonCentrum OK3:14:03+58:46
33Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK3:14:21+59:04
34Lydia MartinssonOK Tyr3:14:24+59:07
35Frida StrömgårdUddevalla OK3:15:24+1:00:07
36Elin OlssonTibro OK3:15:32+1:00:15
37Monika LundLitsbygdens SK3:16:08+1:00:51
38Maja AnderssonOK Orion3:16:47+1:01:30
39Jill JohanssonSundsvalls OK3:19:07+1:03:50
40Maria SchmiterlöwHjobygdens OK3:19:31+1:04:14
41Lisa FolinoKarlskrona SOK3:21:04+1:05:47
42Linda SvenssonSkåneslättens OL3:23:39+1:08:22
43Malin LindbergForsa OK3:25:15+1:09:58
44Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby3:26:39+1:11:22
45Anna SchmiterlöwHjobygdens OK3:26:41+1:11:24
46Emelie MalmbergMalmö OK3:27:11+1:11:54
47Anna HallménUmeå OK3:27:53+1:12:36
48Louise KlingstedtOK Södertörn3:30:19+1:15:02
49Maria GustafssonSävedalens AIK3:30:23+1:15:06
50Sofia LauriKamrat och IF KIF3:31:40+1:16:23
51Therese LandmarkOK Kroppefjäll3:32:31+1:17:14
52Lisa HahlinOK Denseln3:33:16+1:17:59
53Malin AxFinspångs SOK3:33:47+1:18:30
54Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping3:34:04+1:18:47
55Karin HermanssonIFK Lidingö SOK3:34:48+1:19:31
56Boel SundbergOK Södertörn3:35:58+1:20:41
57Märta BerggrenOK Kolmården3:36:26+1:21:09
58Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb3:36:59+1:21:42
59Karolina NygrenSkogspojkarnas OK3:37:06+1:21:49
60Mirja AnderssonOK Sarven3:37:38+1:22:21
61Marie RönnestrandFrösö IF3:37:54+1:22:37
62Frida KarlssonLinköpings OK3:38:15+1:22:58
63Julia NilssonTjalve IF Norrköping3:38:59+1:23:42
64Sandra BurénKöping-Kolsva OK3:40:30+1:25:13
65Mette BrolinsonCentrum OK3:41:46+1:26:29
66Channa LönneTullinge SK3:43:12+1:27:55
67Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK3:43:43+1:28:26
68Malin SundqvistTullinge SK3:44:16+1:28:59
69Camilla FingerroosMS Parma3:44:41+1:29:24
70Ida LjungkvistHässleholms OK3:48:36+1:33:19
71Monica OlssonUddevalla OK3:50:46+1:35:29
72Sofie RedtzerAttunda OK3:51:30+1:36:13
73Charlotte NedforsOK Roxen3:52:45+1:37:28
74Dora KockJärfälla OK3:54:52+1:39:35
75Elise RognsvågUmeå OK3:54:54+1:39:37
76Lisa WassénVänersborgs SK3:55:27+1:40:10
77Elisabet MöllerOK Nackhe3:56:11+1:40:54
78Johanna EkströmKlubblös3:56:50+1:41:33
79Sara SchmidtTrollhättans SOK3:58:34+1:43:17
80Anna LundkvistKils OK3:58:52+1:43:35
81Karin FredrikssonIstrums SK3:59:08+1:43:51
82Anette ÖnerudOK Ravinen4:00:47+1:45:30
83Katarina TallhageCentrum OK4:02:07+1:46:50
84Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK4:04:27+1:49:10
85Nina LundkvistOK Österåker4:04:37+1:49:20
86Sofia AnderssonCentrum OK4:05:54+1:50:37
87Johanna IvarezOK Södertörn4:08:01+1:52:44
88Monika LövsundUmeå OK4:08:10+1:52:53
89Ella JohanssonTibro OK4:09:56+1:54:39
90Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb4:10:33+1:55:16
91Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården4:10:43+1:55:26
92Malin HedbergLerums SOK4:12:02+1:56:45
93Agnes RamleGöteborg-Majorna OK4:12:03+1:56:46
94Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK4:15:07+1:59:50
95Joanna MalmkvistSävedalens AIK4:15:30+2:00:13
96Elvira RamleGöteborg-Majorna OK4:17:10+2:01:53
97Kristina CanowOK Österåker4:19:59+2:04:42
98Louise HaneUmeå OK4:20:15+2:04:58
99Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb4:21:43+2:06:26
100Isabelle SjöbergOK Österåker4:21:55+2:06:38
101Elin RahmqvistIFK Lidingö SOK4:28:47+2:13:30
102Ida StödemanSurahammars SOK4:32:36+2:17:19
103Elin ThyrCentrum OK4:35:58+2:20:41
104Sara SöderblomÄtrans IF4:38:39+2:23:22
105Elin GustavssonCentrum OK4:39:53+2:24:36
106Frida ForsbergTullinge SK4:44:35+2:29:18
107Elin KarlssonLycksele IF4:44:42+2:29:25
108Therese AlfredssonSävedalens AIK4:48:38+2:33:21
109Siri WahlströmMalmö OK4:48:45+2:33:28
110Karin MidestadLinköpings OK4:54:53+2:39:36
111Anna BirkestålKöping-Kolsva OK4:56:07+2:40:50
112Malin NilssonFK Boken4:58:50+2:43:33
113Karin SkogSkogsluffarnas OK4:58:51+2:43:34
114Pia-Maria BondessonFrosta OK4:59:55+2:44:38
115Jenny WåhlanderLunds OK5:01:36+2:46:19
116Ida NordbergOK Tranan5:01:43+2:46:26
117Elin PetterssonSurahammars SOK5:04:21+2:49:04
118Kirsty McIntyreOK Tyr5:06:02+2:50:45
119Julia SmedenmarkRonneby OK5:13:43+2:58:26
120Josefin KarlssonAttunda OK5:18:03+3:02:46
121Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK5:22:15+3:06:58
122Karin KorsmanUmeå OK5:22:30+3:07:13
123Sandra AnderssonFalkenbergs OK5:23:24+3:08:07
124Anna BondesonLunds OK5:24:53+3:09:36
125Amelie EldhLidköpings VSK5:25:35+3:10:18
126Malin AndrénTibro OK5:28:38+3:13:21
127Louise PerlerothHaninge SOK5:29:51+3:14:34
128Frida ErikssonLustens OK5:30:46+3:15:29
129Nadine HitzOLK Argus5:35:56+3:20:39
130Anniken GustafssonOK Roxen5:39:06+3:23:49
131Johanna AnderssonLidköpings VSK5:59:46+3:44:29
132Veronika NesverovaLunds OK6:12:14+3:56:57
133Ebba AndrénTibro OK7:00:01+4:44:44
134Wanru SieMoxina OK7:01:12+4:45:55
135Maria PollMölndal Outdoor IF7:54:02+5:38:45
Emma BrännebyOK Kolmårdenej godkänd
Isabell HåkanssonIK Uvenej godkänd
Isis JernstigVänersborgs SKej godkänd
Ebba Lindgren HermanssonLunds OKej godkänd
Elin SundqvistOK Trananej godkänd
Sandra BomanLustens OKej start
Malin CarlssonSöders-Tyresöej start
Mirjam DagisIF Hagenej start
Märta FröjdSnättringe SKej start
Lisa GabrielssonFalköpings AIK OKej start
Elsa JanssonJärla Orienteringej start
Veronica NuijaTjalve IF Norrköpingej start
Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser