Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D55

4 420 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Laila B.HöglundFK Herkules2:25:21
2Maria BergfältDomnarvets GoIF2:35:30+10:09
3Maria JonssonTullinge SK2:37:04+11:43
4Sara Snogerup LinseLunds OK2:47:27+22:06
5Elisabeth FriesUmeå OK2:48:25+23:04
6Tarja SilvennoinenKalevan Rasti2:51:02+25:41
7Inger BergLinköpings OK2:51:19+25:58
8Anita WehlinSkogspojkarnas OK2:53:20+27:59
9Kristina NordströmTäby OK2:59:07+33:46
10Anneli BerggrenOK Denseln3:00:38+35:17
11Tuija KatajamäkiKauhavan Wisa3:03:24+38:03
12Maria BrattTullinge SK3:05:58+40:37
13Eva WadmanVästerås SOK3:09:44+44:23
14Annika BrodinLindebygdens OK3:11:13+45:52
15Annika ArdellOK Rodhen3:16:58+51:37
16Ingrid KensbyOK Tyr3:17:25+52:04
17Marianne HanssonBredareds IF3:19:18+53:57
18Christina SöderblomÄtrans IF3:23:01+57:40
19Hilde StorløkkenKongsberg OL3:23:04+57:43
20Mona BierfeldtÄrla IF3:26:36+1:01:15
21Agneta GrönlundKatrineholms OK3:29:05+1:03:44
22Karin ForsbergTullinge SK3:30:14+1:04:53
23Ingrid SvenssonStora Tuna OK3:31:52+1:06:31
24Dorothe SpillmannIF Thor3:32:47+1:07:26
25Britt-Mari BengtssonFK Åsen3:33:53+1:08:32
26Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK3:33:55+1:08:34
27Annika AasaIK Uven3:34:33+1:09:12
28Ann Elisabeth GunnulfsenModum O-Lag3:38:13+1:12:52
29Marit Sylte LundanesEmblem IL3:40:34+1:15:13
30Carola PengerPargas IF3:42:24+1:17:03
31Lena OlssonSkåneslättens OL3:42:56+1:17:35
32Agneta SanderGöteborg-Majorna OK3:43:47+1:18:26
33Christina SegerslättSkåneslättens OL3:44:24+1:19:03
34Agneta OlivestamVimmerby OK3:44:35+1:19:14
35Anna Lena TynongGävle OK3:46:27+1:21:06
36Cathrine JohanssonTierps SOK3:49:45+1:24:24
37Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF3:51:23+1:26:02
38Christina BirathStenungsunds OK3:51:49+1:26:28
39Mariann JohanssonKexholms SK3:52:13+1:26:52
40Britt-Mari StenssonHelsingborgs SOK3:52:15+1:26:54
41Regina NeukomFuersten OK Ettingen3:53:26+1:28:05
42Kerstin PerssonFK Göingarna3:53:51+1:28:30
43Gunnel JernstigTrollhättans SOK3:54:08+1:28:47
44Lena NilssonOK Linné3:56:20+1:30:59
45Heli Antikainen-PaunaPargas IF3:56:36+1:31:15
45Doris HaasGlobi OK3:56:36+1:31:15
47Alison CunninghamESOC3:57:40+1:32:19
48Cecilia HenfridssonUmeå OK3:57:43+1:32:22
49Katarina BengtssonLånghundra IF3:59:46+1:34:25
50Anna Weckner WestlundOK Tyr4:00:48+1:35:27
51Eva WalheimRobertsfors IK4:00:59+1:35:38
52Christina SternerTockarps IK4:01:37+1:36:16
53Catarina von FrenckellOK Raseborg Finland4:03:22+1:38:01
54Kerstin SegerssonOK 64 Torpa4:04:18+1:38:57
55Magnhild T. MølnvikFossum IF4:07:46+1:42:25
56Carina DoyleSundbybergs IK4:08:29+1:43:08
57Birgit HanssonHerrestads AIF4:08:43+1:43:22
58Kristina PetersonIFK Umeå4:10:14+1:44:53
59Lena RunessonOK Vivill4:14:32+1:49:11
60Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK4:14:51+1:49:30
61Andrea WyssOLG Nidwalden+obwalden4:15:41+1:50:20
62Anita LundmarkIFK Umeå4:17:57+1:52:36
63Lena RosanderFinspångs SOK4:20:15+1:54:54
64Susanne LuescherStora Tuna OK4:22:08+1:56:47
65Ingela AnderssonLunds OK4:22:30+1:57:09
66Camilla RosénAnnebergs GIF4:24:44+1:59:23
67Karin JanssonOK Rodhen4:24:53+1:59:32
68Barbro KarlssonKatrineholms OK4:28:21+2:03:00
69Sarah HowesSaxons OC4:30:21+2:05:00
70Kerstin TjernlundOK Vilse 874:32:16+2:06:55
71Tricia AlstonInterlopers4:35:42+2:10:21
72Elisabeth OppligerOLV Hindelbank4:35:48+2:10:27
73Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF4:37:47+2:12:26
74Maritta NurmiVaasan Suunnistajat4:42:06+2:16:45
75Åsa PerssonLaxå OK4:42:22+2:17:01
76Hege FjellbirkelandIL Gular4:47:41+2:22:20
77Cecilia OlssonUmeå OK4:47:49+2:22:28
78Tina HagårdRävetofta OK4:53:04+2:27:43
79Karin ErnfridssonOK 64 Torpa4:56:01+2:30:40
80Helen PedleyWest Yorkshire Orienteers5:00:31+2:35:10
81Ann-Catherine HenrikssonPargas IF5:01:32+2:36:11
82Tiina RitakorpiKankaanpään Suunnistajat5:03:50+2:38:29
83Lisa AnderssonUlricehamns OK5:06:17+2:40:56
84Kristina HammarfalkÖstersunds OK5:08:15+2:42:54
85Irene BüttikerOLG Chur5:10:03+2:44:42
86Camilla GillströmÖstersunds OK5:12:14+2:46:53
87Lena LundstenVittjärvs IK5:21:41+2:56:20
88Marianne RosgrenOK Njudung5:29:03+3:03:42
89Ingvor JohanssonFalkenbergs OK5:30:43+3:05:22
90Raewyn SimpsonOBOP5:36:59+3:11:38
91Ivana KočíbováTatran Jablonec5:43:38+3:18:17
92Ute LöschUSV Jena5:44:41+3:19:20
93Rose-Maj FrimanSolf IK5:48:37+3:23:16
94Constanze RathmannSV Schmalkalden 046:04:11+3:38:50
95Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna6:09:00+3:43:39
96Deborah GoodwinWCOC6:13:01+3:47:40
97Irene Mathilde SkiriBodø Orientering6:17:24+3:52:03
98Ingrid OlssonVäsby OK6:19:17+3:53:56
99Catherine CoulierCS Pertuis6:25:49+4:00:28
100Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK6:40:20+4:14:59
101Yvonne KleinOLG Pfäffikon7:08:27+4:43:06
Edel Sofie NilsenAsker SKej godkänd
Lena GottfridssonNittedal OLej start
Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebroej start
Karina LangerakJärfälla OKej start
Ivana VečeřováTJ Tatran Jablonec Nad Nisouej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser