Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H12

3 070 m, 178 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Florian FritzénLynx1:18:33
2Gloor AurelOLG Pfäffikon1:20:54+2:21
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK1:22:23+3:50
4Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK1:22:42+4:09
5Erik NederheimTäby OK1:24:06+5:33
6Jens FochsenWaxholms OK1:25:25+6:52
7Anton JonssonOK Tyr1:26:34+8:01
8Emil ÅbergOK Linné1:26:43+8:10
9Liam HogedalVänersborgs SK1:26:46+8:13
10Eddie KarlssonOK Vilse 871:28:04+9:31
11Edvin TögenmarkOK Linné1:29:04+10:31
12Hjalmar AxelssonFK Göingarna1:29:48+11:15
13Arvid IngvarssonOK Renen1:30:11+11:38
14Lukas GasserOL Zimmerberg1:31:16+12:43
15Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:32:05+13:32
16Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:33:09+14:36
17Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK1:33:41+15:08
18Filip GummessonNybro OK1:34:34+16:01
19Matti JohanssonOK Njudung1:35:59+17:26
20Rasmus KoponenLynx1:36:29+17:56
21Liam HälldalSkogslöparna1:36:33+18:00
22Erik NorinSöders-Tyresö1:36:37+18:04
23Svante SandvikAttunda OK1:37:36+19:03
24Olle WallmanVästerbergslagens OL1:38:08+19:35
25Albin SkottÅmåls OK1:38:23+19:50
26Eric HasselströmOK Renen1:38:35+20:02
27Hugo EkströmOK Tyr1:38:39+20:06
28Elmin HovmöllerSöders-Tyresö1:38:40+20:07
29Herman Øen PaulsrudIL Koll1:39:09+20:36
30Gustav LjunggrenOK Hammaren1:40:05+21:32
31Arvid MyrbergerTullinge SK1:40:13+21:40
32Wilmer KempeOK Denseln1:41:39+23:06
33Eemil KoskinenTampereen Pyrintö1:42:23+23:50
34Hugo BraamOK Denseln1:43:24+24:51
35Hjalmar FolkestadAnderstorps OK1:43:39+25:06
36Laurin NiederhauserOLG Thun (sui)1:44:15+25:42
37Viggo WulffOK Gränsen1:44:27+25:54
38Hugo ÖrtlundRånäs OK1:44:57+26:24
39Ole BaathTSV Jetzendorf1:47:33+29:00
40Viggo AnderssonTrollhättans SOK1:47:34+29:01
41Even LienGjø-Vard OL1:47:53+29:20
42Albin MöllerbergValbo AIF1:48:37+30:04
43Lukas Jones ArnesenHeming Orientering1:50:14+31:41
44Robin HelmerssonOK Tisaren1:50:17+31:44
45Max OlssonIFK Sävsjö1:50:19+31:46
46Mathias LinløkkenØstmarka OK1:50:52+32:19
47Emil Sunnegårdh-RingRonneby OK1:51:56+33:23
48Ola LeireGöteborg-Majorna OK1:52:08+33:35
49Simon SegermanIF Thor1:52:24+33:51
50Ludvig HagwallJärla Orientering1:52:40+34:07
51Axel KylbornAlmby IK1:53:36+35:03
52Jonathan NilssonGustavsbergs OK1:53:50+35:17
53Oscar AnderssonOK Tyr1:54:07+35:34
54Ruben HårdSkogsluffarnas OK1:55:33+37:00
55Alfred NybergSkattkärrs SOK1:55:53+37:20
56Markus MaronenLynx1:55:54+37:21
57Gustav NilssonOK Tyr1:55:58+37:25
58Måns RavaldÖstersunds OK1:56:14+37:41
59Samuel DahlbergIK Trenne Ullared1:57:16+38:43
60Oskar BoströmÖstersunds OK1:58:00+39:27
61Isak TörnströmFK Friskus-Varberg1:58:42+40:09
62Stefan ZoellyOL Zimmerberg1:59:24+40:51
63Seth NordinLycksele IF1:59:56+41:23
64Martin DejnožkaTatran Jablonec2:00:09+41:36
65Isak ÖhgrenSävedalens AIK2:00:51+42:18
66Max ZetterbergHudiksvalls OK2:01:42+43:09
67Viktor WistrandTullinge SK2:01:55+43:22
68Axel NilssonGarphyttans IF2:03:53+45:20
69Melker SundOK Hammaren2:03:58+45:25
70Olle HambergÖstersunds OK2:04:09+45:36
71Viktor FischerOK Linné2:04:14+45:41
72Danilo MobergOK Tyr2:04:55+46:22
73Felix JohanssonOK Alehof2:05:04+46:31
74Vebjørn Bergh-HansenByåsen IL2:05:34+47:01
75Axel WibergRyda SK2:05:53+47:20
76Julius WiklundFalköpings AIK OK2:06:31+47:58
77Emil ClashammarNyköpings OK2:07:18+48:45
78Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL2:08:05+49:32
79Filip HanssonOK Löftan2:08:47+50:14
80Albin IsakssonOK Tyr2:08:50+50:17
81Nils SamrudIFK Lidingö SOK2:09:24+50:51
82Melker WaldfeltFinspångs SOK2:10:45+52:12
83Flurin BrennOLG Chur2:10:52+52:19
83Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK2:10:52+52:19
85Alvin IsenströmAlmby IK2:10:58+52:25
86Alfred DanielssonIFK Mora OK2:11:11+52:38
87Erik PalmVästerås SOK2:11:22+52:49
88Linus BååthSävedalens AIK2:11:57+53:24
89Erik KindlundOK Tranan2:12:02+53:29
90Sandro PruthSkogsluffarnas OK2:12:17+53:44
91Rasmus ÖbergOK Hällen2:12:19+53:46
92Florentin MeiliOLG Chur2:12:23+53:50
93Theo ÅrbrinkLinköpings OK2:12:55+54:22
94Oscar KjellmanLinköpings OK2:14:02+55:29
95Elias HörnellDomnarvets GoIF2:14:06+55:33
96Filip HöögOK Motala2:14:38+56:05
97Joel ByströmOK Nolaskogsarna2:14:47+56:14
98Melker WikblomIF Minken2:15:01+56:28
99Johannes NorrbyOK Södertörn2:18:26+59:53
100Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF2:18:27+59:54
101Pontus HedbergKarlsbyhedens OK2:19:24+1:00:51
102Alf Petter LynumFreidig2:19:32+1:00:59
103Hugo JaremalmTäby OK2:19:48+1:01:15
104Joel Ahlberg ErikssonOK Linné2:19:56+1:01:23
105Jonas VogelOLC Omström-Sense2:20:37+1:02:04
106Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping2:20:39+1:02:06
107Mikkel LuescherOLK Argus2:21:15+1:02:42
108Simon GrahnIK Uven2:21:18+1:02:45
109Simon ThörnbladOK Flundrehof2:23:21+1:04:48
110Johan OlarsLeksands OK2:24:16+1:05:43
111Gustav SvenssonRånäs OK2:24:47+1:06:14
112Viktor JonhedKFUM Örebro OK2:24:52+1:06:19
113Hugo TofténSOK Träff2:25:20+1:06:47
114Olof ArevångTullinge SK2:26:00+1:07:27
115Melvin LöfgrenOK Kåre2:27:02+1:08:29
116Carl Johansson GlivesonRonneby OK2:27:12+1:08:39
117Emil LundgrenSundsvalls OK2:27:39+1:09:06
118Arild ErikmatsSävedalens AIK2:27:41+1:09:08
119Johan AnderssonIK Gandvik2:29:50+1:11:17
120Martin MerkliOLV Luzern2:30:47+1:12:14
121Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF2:33:02+1:14:29
122Eskil LeonTrollhättans SOK2:33:59+1:15:26
123Simon BerglundKarlsbyhedens OK2:34:23+1:15:50
124Ossian ÖstergrenAlvesta SOK2:35:05+1:16:32
125Åke EngmanIFK Lidingö SOK2:35:31+1:16:58
126Filip Mitchell IversenVerdal OK2:35:55+1:17:22
127Oskar WesterbergTrollhättans SOK2:35:59+1:17:26
128Albin JemthIF Thor2:36:03+1:17:30
129Adam NeroNässjö OK2:37:59+1:19:26
130Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK2:40:28+1:21:55
131Henrik KaiserIF Sturla2:43:08+1:24:35
132Wille WernströmRonneby OK2:43:17+1:24:44
133GUO YinghaoChina DEER-O2:43:50+1:25:17
134Elias LauriFK Herkules2:43:51+1:25:18
135Vincent DahmTjalve IF Norrköping2:44:38+1:26:05
136Fabian TörnqvistAttunda OK2:44:45+1:26:12
137Edvin HalldinKFUM Örebro OK2:46:50+1:28:17
138Marlon Virve2:47:08+1:28:35
139Isak FinskasIF Femman2:47:16+1:28:43
140Arthur MitchellHOC2:48:36+1:30:03
141Hugo ThoressonAndrarums IF2:48:41+1:30:08
142Elias BladhTullinge SK2:49:30+1:30:57
143Edvard SvenssonSK Björnen2:49:48+1:31:15
144Vigon BerggrundUmeå OK2:49:51+1:31:18
145Olle SjöblomÖstersunds OK2:52:33+1:34:00
146Nils JohanssonVästvärmlands OK2:53:09+1:34:36
147Elliot JonssonAttunda OK2:54:06+1:35:33
148Adam SamuelssonFalköpings AIK OK2:54:18+1:35:45
149Sebastian LindblomGustavsbergs OK2:55:46+1:37:13
150Emil AnderssonLunds OK2:57:04+1:38:31
151Leo WikströmOK Hammaren2:57:34+1:39:01
152Isak BjörkOK Hammaren2:59:22+1:40:49
153Gustav FagerlindMarkbygdens OK2:59:48+1:41:15
154Adrian SandellOK Roxen3:00:53+1:42:20
155Axel NordqvistWaxholms OK3:11:20+1:52:47
156Viktor BerndtssonFrölunda OL3:14:28+1:55:55
157Eskil HafskjoldNydalens SK3:15:56+1:57:23
158Feng WEIChina DEER-O3:21:08+2:02:35
159Erik ArneborgUlricehamns OK3:24:50+2:06:17
160Linus AugustssonGöteborgs SK3:27:37+2:09:04
161Anton HedströmSöders-Tyresö3:29:43+2:11:10
162Tage Raknes SogstadGjø-Vard OL3:44:15+2:25:42
163Viktor NilssonStångenäs AIS3:44:28+2:25:55
164Simon HanssonIF Rigor3:50:18+2:31:45
165Xiang SiyuChina DEER-O4:23:50+3:05:17
166Filip BorellOK Linné4:33:13+3:14:40
Max AlfredssonGävle OKej godkänd
ZHU FeimoChina DEER-Oej godkänd
Johan GertenbachSki Club Helsaej godkänd
Petter GranathSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubbej godkänd
Wilhelm KarmetunOK Njudungej godkänd
Ivar LakeSundsvalls OKej godkänd
Marcus LammFrölunda OLej godkänd
Love LidbergTäby OKej godkänd
Gustav LübckeOK Ravinenej godkänd
Malte Söderlundej godkänd
Simon WaxegårdTorsås OKej godkänd
Carl ÖbergGamleby OKej godkänd
Kevin BernhedRånäs OKej start
Jiang ChengyouChina DEER-Oej start
Erik JonssonOK Dellenej start
Felix Sjölund MyhrÖstersunds OKej start
Melker ThornellSurahammars SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser