Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H13

3 920 m, 170 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristoffer Strømdal WikFreidig1:52:47
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna1:53:25+0:38
3Jussi AnkeloMS Parma1:53:37+0:50
4Odin EkNyköpings OK1:56:29+3:42
5Simon CorneliussonOK Löftan1:58:54+6:07
6Anton PackalenLynx1:59:09+6:22
7Olle RingiOK Kåre2:01:31+8:44
8Hannes MogensenOK Ravinen2:05:25+12:38
9Niels DalgaardKolding OK2:10:02+17:15
10Hugo NordlanderSundsvalls OK2:10:04+17:17
11Tom WeihartHestra IF2:10:06+17:19
12Elias MonsbergerOC Fürstenfeld2:10:12+17:25
13Casper KarlssonOK Tor2:11:00+18:13
14Hannes LindqvistIFK Enskede2:11:29+18:42
15Svante SelinFK Göingarna2:11:41+18:54
16Simon NordlanderSundsvalls OK2:11:59+19:12
17Albin SundströmHestra IF2:12:47+20:00
18Elias WesterberghRasbo IK2:13:27+20:40
19Tim LundbergOK Renen2:13:41+20:54
20Corsin MüllerOLG Galgenen2:14:38+21:51
21Niklas ErlandssonOK Södertörn2:14:49+22:02
22Otto TimbyUmeå OK2:15:12+22:25
23Love BylundIF Thor2:17:33+24:46
24Olle DalinOK Kåre2:17:44+24:57
25Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy2:19:50+27:03
26Jacob PåledalOK Roxen2:20:16+27:29
27Wilmer SelinFK Göingarna2:20:59+28:12
28Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF2:21:08+28:21
29Olle LångbergHudiksvalls OK2:22:37+29:50
30Leander WylenmannOLG Pfäffikon2:25:03+32:16
31Elis PetersonOK Denseln2:25:29+32:42
32Elia GartmannOLG Chur2:25:37+32:50
33Henrik Julian Fontes AarbuVarteig OL2:28:27+35:40
34Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK2:28:52+36:05
35Elis LiukkonenSundsvalls OK2:28:54+36:07
36Wille SöderqvistOK Kåre2:28:55+36:08
37Jonathan Birk NielsenAalborg OK2:29:08+36:21
38Linus NilssonOK Österåker2:30:30+37:43
39Vidar NettelmarkSurahammars SOK2:31:04+38:17
40Hugo SjölanderTäby OK2:31:12+38:25
41Thomas MaierOC Fürstenfeld2:31:45+38:58
42Nils EngbergHärnösands OK2:33:46+40:59
43Paavo LahtiRastikarhut2:36:06+43:19
44Axel BrattOK Orion2:36:24+43:37
45Erik LundquistOK Ravinen2:37:10+44:23
46Elias NyqvistOK Landehof2:37:37+44:50
47Sven KehrleOLG Säuliamt2:38:34+45:47
48Elias ThunbergOK Vivill2:39:07+46:20
49Victor HörnquistAnderstorps OK2:39:12+46:25
50Arvid ErikssonOK Tyr2:40:20+47:33
51Sixten PerssonSkogslöparna2:40:38+47:51
52Albin PaulssonOK Löftan2:42:54+50:07
53Rasmus BerglundRingerike OL2:44:25+51:38
54Simon LundellOK Österåker2:44:36+51:49
55Johan ErikssonOK Skogsvargarna2:45:13+52:26
56Axel ErikssonStora Tuna OK2:45:40+52:53
57Elias HällstenStora Tuna OK2:46:10+53:23
58Felix HahnSolf IK2:46:16+53:29
59Edvin OckbornTrollhättans SOK2:47:25+54:38
60Juho LänsiluotoHelsingin Suunnistajat2:47:56+55:09
61Olle FlorénIF Rigor2:48:47+56:00
62Noa HelgarsTäby OK2:50:00+57:13
63Linus AlinderSjövalla FK2:51:40+58:53
64Rasmus DoeringGarphyttans IF2:52:14+59:27
65Olov NorinSundsvalls OK2:52:39+59:52
66Olle MalmKFUM Örebro OK2:53:15+1:00:28
67Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OK2:53:39+1:00:52
68Simon WesthMullsjö SOK2:54:03+1:01:16
69Lars Horten JordetVingelen IL2:54:31+1:01:44
70Axel AnderssonIF Thor2:55:23+1:02:36
71Rasmus TenkanenOK Raseborg2:55:45+1:02:58
72Linus NilssonOK Tyr2:55:58+1:03:11
73Nils SwartzOK Orion2:56:23+1:03:36
74Linus ForsbergOK Ravinen2:57:15+1:04:28
75Elia KämpeÖrkelljunga FK2:57:20+1:04:33
76Ludvig EronnLinköpings OK2:57:52+1:05:05
77Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK2:58:27+1:05:40
78Anton EngstrandStorviks IF2:58:53+1:06:06
79Noel BengtssonOK Skogshjortarna2:59:53+1:07:06
80Jonathan SchacherOLK Argus3:00:10+1:07:23
81Tristan HalvorsenFreidig3:00:18+1:07:31
82Martin ErikssonAnnebergs GIF3:01:32+1:08:45
83Marcus GrunderJärfälla OK3:01:50+1:09:03
84Mattias LarssonSundsvalls OK3:04:26+1:11:39
85Fabian AlinderSjövalla FK3:05:14+1:12:27
86Ragnar LandeEidskog OL3:07:19+1:14:32
87Arvid SvenssonBjörkfors GoIF3:07:24+1:14:37
88Janne KahelinVaajakosken Terä3:07:32+1:14:45
89Filip HatlenTullinge SK3:07:52+1:15:05
90Erik SlättOK Alehof3:08:55+1:16:08
91Albin KarlsmoIK Uven3:09:31+1:16:44
92Malte AlbinssonOK Österåker3:10:12+1:17:25
93Arvid JohanssonOK Djerf3:12:40+1:19:53
94Axel TrofastTullinge SK3:12:50+1:20:03
95Elia SchnyderOLC Omström-Sense3:13:10+1:20:23
96Oskar BlomOK Löftan3:13:43+1:20:56
97Edvin LundOK Renen3:17:51+1:25:04
98Elias LjungdellTäby OK3:18:22+1:25:35
99Hugo AtterbrandOK Kåre3:19:36+1:26:49
100Olle SandbergOK Älvsjö-Örby3:19:41+1:26:54
101Simon NylundOK Raseborg3:21:39+1:28:52
102Marcus BarbozaAttunda OK3:22:24+1:29:37
103Linus NordinOK Renen3:22:40+1:29:53
104Emil AlbinssonOK Skogsfalken3:23:07+1:30:20
105Oliver UdellSolf IK3:23:54+1:31:07
106Anton ForsströmOK Botnia3:24:29+1:31:42
107Hans BräuerUSV Jena3:24:41+1:31:54
108Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL3:24:44+1:31:57
109Juho KivilaaksoLynx3:24:52+1:32:05
110Axel HejdenbergGävle OK3:25:57+1:33:10
111Aron SidenvallHudiksvalls OK3:26:34+1:33:47
112Joar BäckmanFrösö IF3:27:54+1:35:07
113Wilmer RexSundsvalls OK3:28:41+1:35:54
114Sebastian SjöqvistOK Måsen3:31:44+1:38:57
115Emil KreutnerSOK Viljan3:34:51+1:42:04
116Viktor ÖhmanSkogslöparna3:34:52+1:42:05
117Hugo MartinssonFK Finn3:37:00+1:44:13
118Vegard Lereim StorliFreidig3:38:03+1:45:16
119Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK3:43:10+1:50:23
120Olof OlssonOK Kåre3:46:14+1:53:27
121Gustav LundqvistHalmstad OK3:47:22+1:54:35
122August GörasLeksands OK3:47:26+1:54:39
123Alfred JeppssonOK Hammaren3:50:14+1:57:27
124Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb3:52:27+1:59:40
125Axel WiknerOK Österåker3:53:31+2:00:44
126Alwin EinarssonKungälvs OK3:55:04+2:02:17
127Casper TuressonHärlövs IF3:58:42+2:05:55
128Olle GahnshagOK Kåre4:01:01+2:08:14
129Olle MalmströmLinköpings OK4:08:03+2:15:16
130Hampus KarlssonOK Hammaren4:10:15+2:17:28
131Adam SparrmanOK Linné4:10:48+2:18:01
132Vilmer LindströmOK Skogsfalken4:16:13+2:23:26
133Rasmus LarssonBredareds IF4:26:48+2:34:01
134Axel NilssonÖrkelljunga FK4:29:06+2:36:19
135Rasmus VibergOK Roxen4:29:22+2:36:35
136Karl ForsgrenVästerbergslagens OL4:32:20+2:39:33
137Ben FrimanSolf IK4:33:05+2:40:18
138Emil ÅslundSol Tranås4:36:52+2:44:05
139Adrian WidmarkUmeå OK4:44:20+2:51:33
140Ilija Lyatoshinsky5:04:42+3:11:55
141Anton KarlssonFK Finn5:13:09+3:20:22
142William HäggkvistOK Nolaskogsarna5:22:20+3:29:33
143Liam WingstedtHalden SK5:30:22+3:37:35
144Melwin ArvidssonIF Rigor5:58:29+4:05:42
145Anton DyreliusSnättringe SK7:23:16+5:30:29
Arvid AlbinssonHjärnarps OLej godkänd
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Måns BergqvistGarphyttans IFej godkänd
Hugo BjörkhammerBjörkfors GoIFej godkänd
Oskar ErlandssonSundsvalls OKej godkänd
Nikita GrishchukKuzmolovoej godkänd
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Isak HolmgårdKils OKej godkänd
Oliver HåkanssonOK Orionej godkänd
Helmer JöhnemarkStora Tuna OKej godkänd
Kaapo LehtonenLahden Suunnistajat-37ej godkänd
Tim MartnerFrölunda OLej godkänd
Oskar NowénFrösö IFej godkänd
Jakob OlssonOckelbo OKej godkänd
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Dante RangertKungälvs OKej godkänd
Björn RönnestrandFrösö IFej godkänd
Emil SeldénIF Rigorej godkänd
Carl Johan StåhlSävedalens AIKej godkänd
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Lucas SöderbergGävle OKej godkänd
Rasmus WidelundOK Kåreej godkänd
Victor WikmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Enar ØstvoldHeming Orienteringej godkänd
Dennis BjurstedtSurahammars SOKej start
Albin BoellIFK Göteborgej start
Lukas ErdalenIFK Göteborgej start
Andrei GalateanuUnefs Bucuresti - Romaniaej start
Tore HambergÖstersunds OKej start
Rasmus HedarOK Torej start
Daniel KraftAlmby IKej start
Noah KrikströmHjärnarps OLej start
Axel SchölinTäby OKej start
Miro SivonenTampereen Pyrintöej start
Paul SteineOLG Rymenzburgej start
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start
Einar SörqvistMarkbygdens OKej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser