Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H14 Kort

3 020 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bruno GöranssonAlmby IK1:34:28
2Alfred SjödinOK Tisaren1:37:14+2:46
3Liam KarlssonAlvesta SOK1:42:41+8:13
4Arvid JonforsenHallstahammars OK1:43:59+9:31
5Elis Bergendahl HanssonIF Thor1:44:00+9:32
6Rasmus KarlssonOK Denseln1:44:14+9:46
7Arvid JonssonRobertsfors IK1:46:07+11:39
8Jesper UnanderSundsvalls OK1:52:53+18:25
9Eric JohanssonOK Kåre1:57:27+22:59
10Martin KaiserIF Sturla1:59:53+25:25
11Erik ElfÖlmstads IS1:59:54+25:26
12Emil AnterudVäsby OK2:08:48+34:20
13Linus YtterbomKovlands IF2:12:34+38:06
14Felix MoosmannOrienteering Innsbruck Imst2:14:27+39:59
15Emil GrönroosOK Alehof2:14:38+40:10
16Erik EksbergRydboholms SK2:16:48+42:20
17Carl SandqvistVästerås SOK2:17:50+43:22
18Viktor EricsonSundbybergs IK2:20:37+46:09
19Erik GustafssonDegerfors OK2:20:58+46:30
20Lowe HammarFK Herkules2:21:52+47:24
21Noel Persson FerreraSkarpnäcks OL2:24:13+49:45
22Oscar ÖsterlundIK Ymer2:24:22+49:54
23Erik NilssonOK PAN-Kristianstad2:28:37+54:09
24Johannes WikströmOK Tyr2:30:55+56:27
25Ville IsoniemiOK Trian2:31:53+57:25
26Valter DrejmoOK Landehof2:36:45+1:02:17
27Ivar StenälvValbo AIF2:37:56+1:03:28
28Nils BlombergSegersta OK2:38:20+1:03:52
29Alain HoferOLG Thun2:40:39+1:06:11
30Johan BylanderKarlsbyhedens OK2:41:32+1:07:04
31Alvin JohanssonOK Njudung2:45:11+1:10:43
32Elias StenbackaVaasan Suunnistajat2:45:14+1:10:46
33Ludvig KarlssonTrollhättans SOK2:46:14+1:11:46
34Robin AnderssonTrollhättans SOK2:48:19+1:13:51
35Toon Van BruggenTrol Belgium2:52:03+1:17:35
36Olle KullmanOK Alehof2:58:24+1:23:56
37Emil BlidefalkOK Södertörn3:00:05+1:25:37
38Nils HårdGagnefs OK3:05:26+1:30:58
39Hannes JohanssonOK Älme3:07:48+1:33:20
40Olof AnderssonOK Södertörn3:09:12+1:34:44
41Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna3:14:34+1:40:06
42Albin AppelgrenTrollhättans SOK3:30:01+1:55:33
43Aaron HeumaderOrienteering Innsbruck Imst3:44:02+2:09:34
44Martin LauriGammelstads IF5:00:57+3:26:29
Jakob EhrsIF Femmanej godkänd
Oliwer GöranssonLidköpings VSKej godkänd
Malte HellgrenIF Thorej godkänd
Elias JavehedTäby OKej godkänd
Malte LandforsLustens OKej godkänd
Benedikt PerktoldOrienteering Innsbruck Imstej godkänd
Noé ZahndOLG Thunej godkänd
Hannes GranlundIF Minkenej start
Tidemann LierIndre Østfold OKej start
Max PetterssonOK Renenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser