Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H15

5 410 m, 179 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK2:28:46
2Hugo EricssonVäxjö OK2:33:30+4:44
3Benjamin WeyOL NWK ZH/SH2:35:35+6:49
4Hugo KindbornOK Hällen2:36:54+8:08
5Teodor Mo HjelsethNydalens SK2:38:37+9:51
6Casper SkeppSävedalens AIK2:41:19+12:33
7Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna2:41:26+12:40
8Anton UllerKils OK2:42:36+13:50
9Johan MårtenssonIF Hagen2:43:26+14:40
10Lukas LarssonOK Skogshjortarna2:44:29+15:43
11Otto BalckTäby OK2:44:46+16:00
12Edvin HellstenNyköpings OK2:46:26+17:40
13Albin GezeliusIFK Mora OK2:46:41+17:55
14Albin WeidenSkåneslättens OL2:46:57+18:11
15Sverre RöjgårdOK Kolmården2:52:25+23:39
16Aron HellgrenIF Thor2:53:58+25:12
17Hugo LarssonKarlskrona SOK2:55:50+27:04
18Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK2:56:04+27:18
19William GrunderJärfälla OK2:56:16+27:30
20William SturessonLerums SOK2:56:27+27:41
21Isak LundholmUmeå OK2:57:00+28:14
22Willy FjällborgStenungsunds OK2:58:23+29:37
23Gian-Andri MüllerOLG Galgenen2:58:33+29:47
24Oskar VikströmSundsvalls OK2:58:49+30:03
25Tore PalmgrenSundsvalls OK2:59:42+30:56
26Olle KallurOK Ravinen3:01:05+32:19
27Sampo SankeloLapuan Virkiä3:01:40+32:54
28Eric HallnerOckelbo OK3:02:06+33:20
29Oskar ÅdahlUmeå OK3:02:30+33:44
30Edvin SelinFK Göingarna3:02:39+33:53
31Lukáš VitebskýTatran Jablonec3:03:53+35:07
32Hans UrsetBul-Tromsø IL3:07:46+39:00
33Isak GeliusSnättringe SK3:09:11+40:25
34Pelle NilssonOK Linné3:09:32+40:46
35Pascal SchärerOLG Pfäffikon3:11:46+43:00
36Lasse TaillieuK.O.L. Belgium3:11:49+43:03
37Danila ButkoKuzmolovo3:12:29+43:43
38Anton KastrupSävedalens AIK3:12:47+44:01
39Oscar HultgrenOK Njudung3:12:57+44:11
40Hampus HatlenTullinge SK3:13:45+44:59
41Kasper Bakken UlsethNydalens SK3:14:01+45:15
42Henrik FranzénAlmby IK3:14:27+45:41
43Filip HåkanssonOK Orion3:17:31+48:45
44Agust KronkvistÖrkelljunga FK3:18:28+49:42
45Erik BovalliusJärfälla OK3:20:03+51:17
46Alexander JanssonOK Djerf3:20:10+51:24
47Alfred ErdeliusIF Rigor3:20:43+51:57
48Eskil WidehagSundbybergs IK3:22:22+53:36
49Mikkel BerglundRingerike OL3:22:31+53:45
50Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby3:22:41+53:55
51Arvid BjörkTrollhättans SOK3:22:55+54:09
52Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna3:24:31+55:45
53Hugo UnossonKalmar OK3:25:57+57:11
54Sivert PoppeFredrikstad SK3:26:13+57:27
55Aleksi VälimaaRasti 883:26:23+57:37
56Ondřej LesákTatran Jablonec3:26:33+57:47
57Arvid PerssonMölndal Outdoor IF3:27:38+58:52
58Kasper LagerströmNyköpings OK3:28:01+59:15
59Olle KallerbäckVäxjö OK3:28:20+59:34
60Rasmus ErikssonUmeå OK3:28:31+59:45
61Janne TantaniniOLC Kapreolo3:28:43+59:57
62Anton TörnqvistKarlskrona SOK3:30:22+1:01:36
63Edvin HenryssonTibro OK3:30:24+1:01:38
64Alex JohanssonFK Friskus-Varberg3:31:14+1:02:28
65Maxim GavrilyukNord West3:31:47+1:03:01
66Peter BrabekOC Fürstenfeld3:32:07+1:03:21
67Petter ErlandssonSundsvalls OK3:32:34+1:03:48
68Wilhelm BergmanTullinge SK3:33:19+1:04:33
69Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK3:35:59+1:07:13
70Adam ConwayGuildford Orienteers3:36:14+1:07:28
71Loke HedbergLunds OK3:36:22+1:07:36
72Simon MarkströmOK Renen3:36:25+1:07:39
73Oscar AnelandOK Ravinen3:37:04+1:08:18
74Sondre EvensenOL Tønsberg og Omegn3:37:18+1:08:32
75Albin NyqvistOK Landehof3:37:21+1:08:35
76Valter JoensuuIF Brahe3:37:50+1:09:04
77Anton CarlssonIF Hagen3:38:25+1:09:39
78Arvid EkströmStenungsunds OK3:38:34+1:09:48
79Jens DalgaardKolding OK3:39:05+1:10:19
80Emil JägstedtHalmstad OK3:39:51+1:11:05
81Jakob WidelundOK Kåre3:40:20+1:11:34
82Alfons PetersonOK Denseln3:40:24+1:11:38
83Axel EvebornSOK Viljan3:40:32+1:11:46
84Axel LindgrenNyköpings OK3:40:40+1:11:54
85Tobias SchulthessOLC Kapreolo3:41:15+1:12:29
86Olof EkmanFinspångs SOK3:41:48+1:13:02
87Albin BlombergSegersta OK3:42:32+1:13:46
88Wille LångbergHudiksvalls OK3:43:04+1:14:18
89Markus HalvarsonLeksands OK3:43:34+1:14:48
90David AlménTrollhättans SOK3:44:17+1:15:31
91Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping3:45:49+1:17:03
92Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK3:47:05+1:18:19
93Isak FranssonOK Njudung3:47:15+1:18:29
94Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna3:50:32+1:21:46
95Vojtěch DejnožkaTatran Jablonec3:50:45+1:21:59
96Ivar HelmerssonHässleholms OK3:51:11+1:22:25
97Erik JohanssonFK Boken3:51:18+1:22:32
98Isak LiljeholmGamleby OK3:52:22+1:23:36
99Ilari VirtanenLahden Suunnistajat-373:52:58+1:24:12
100Felix GustafssonLunds OK3:53:10+1:24:24
101Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF3:55:01+1:26:15
102Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK3:55:19+1:26:33
103Olle MelénTrollhättans SOK3:56:56+1:28:10
104Wilhelm NordqvistWaxholms OK3:58:01+1:29:15
105Tor Erling GjølsjøOK Moss3:58:33+1:29:47
106Axel BechtelFK Friskus-Varberg4:03:38+1:34:52
107Malte JohanssonOK Hammaren4:05:05+1:36:19
108Oscar OlinIK Hakarpspojkarna4:05:20+1:36:34
109Jakob TedhamreSnättringe SK4:06:22+1:37:36
110Vegard RanestadHamar OK4:07:55+1:39:09
111Mats LindaasElverum OK4:08:14+1:39:28
112Tage KinellIFK Göteborg4:08:23+1:39:37
113Lucas AhlströmVästerås SOK4:08:29+1:39:43
113Markus MelénOK Kåre4:08:29+1:39:43
113Birk Felland SætnanFossum IF4:08:29+1:39:43
116Kristoffer HalsnesIndre Østfold OK4:09:28+1:40:42
117Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb4:10:39+1:41:53
118Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK4:17:56+1:49:10
119Victor BerglundVittjärvs IK4:18:55+1:50:09
120Vojtěch ŘehořTatran Jablonec4:24:45+1:55:59
121Carl HedegårdOK Kolmården4:30:12+2:01:26
122Oscar LundborgKungälvs OK4:31:17+2:02:31
123Benno RaupachUSV Jena4:32:43+2:03:57
124Mattias HanssonOK Djerf4:32:50+2:04:04
125Oliver HöögOK Motala4:33:04+2:04:18
126Rasmus SöderbergGävle OK4:33:16+2:04:30
127Folke SvangrenGotlands Bro OK4:33:36+2:04:50
128Rasmus JohanssonOK Stigen4:36:38+2:07:52
129Rolf Andreas BergNydalens SK4:36:48+2:08:02
130Øyvind Johan OlsenBodø Orientering4:37:26+2:08:40
131Finn RobinsonTorquay Boys OC4:41:37+2:12:51
132Flurin SchnyderOLC Omström-Sense4:43:20+2:14:34
133Johan LundStenungsunds OK4:44:01+2:15:15
134Linus DahlbergOK Nolaskogsarna4:44:41+2:15:55
135Marcus EkmanTäby OK4:45:37+2:16:51
136Isak WikströmOK Tyr4:47:57+2:19:11
137Joe CunliffeTorquay Boys OC4:49:43+2:20:57
138Klas LjungqvistLunds OK4:55:50+2:27:04
139Olle ErlandssonSOK Viljan5:02:33+2:33:47
140Albin BjörkOK Hammaren5:02:39+2:33:53
141Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb5:03:11+2:34:25
142Fraser DixonTorquay Boys OC5:11:41+2:42:55
143Jacob GrahnIK Uven5:13:30+2:44:44
144Erlend AuneByåsen IL5:14:43+2:45:57
145Ludvig NordinNärpes OK5:16:54+2:48:08
146Gustav AskrothKFUM Örebro OK5:18:09+2:49:23
147Jonatan KraftAlmby IK5:19:02+2:50:16
148Anton VehkalahtiIkaalisten Nouseva-Voima5:20:54+2:52:08
149Andreas HolmqvistNyköpings OK5:21:49+2:53:03
150Anton ErikssonOK Milan5:26:15+2:57:29
151Linus AhlénIF Hagen5:27:57+2:59:11
152Finn HeywoodTorquay Boys OC5:32:00+3:03:14
153Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby5:36:51+3:08:05
154Filip JennerstrandOK Njudung5:41:30+3:12:44
155Lars-Børge StrømsvikMeløy OK5:41:33+3:12:47
156Edvin WalterssonOK Roxen5:42:42+3:13:56
157Emil ViktorssonOK Skogsfalken5:42:50+3:14:04
158David NäslundOK Roslagen5:46:45+3:17:59
159Gustaf KullbergBjörkfors GoIF6:03:32+3:34:46
160Mattis SandénOK Södertörn6:04:53+3:36:07
161Philip MartinssonFK Finn6:06:36+3:37:50
162Gustav NorbergOK Hällen6:21:07+3:52:21
163Olle EkbringKexholms SK6:38:47+4:10:01
164Tom EkenstråleFK Herkules6:55:18+4:26:32
165Andreas SvenssonSK Björnen8:21:54+5:53:08
166Jonty GoodwinWCOC8:49:09+6:20:23
Kristian Fredriksen AasAsker SKej godkänd
Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOKej godkänd
Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OKej godkänd
Aaron HäggmanIF Femmanej godkänd
Martin KöhleO-Motionej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Henrik NorgrenStora Tuna OKej godkänd
Klockar Eskil NääsLeksands OKej godkänd
Oliver PetterssonOK Milanej godkänd
Sven SjöqvistOK Måsenej godkänd
Henning StrandIL BUL-Tromsøej godkänd
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OKej godkänd
Erik AlbinssonHjärnarps OLej start
Carl ErixonIFK Göteborgej start
Viktor ForsbergKlubblösej start
Simen KolbergsrudRøyken Orienteringslagej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Albin LundbergArvidsjaurs OKej start
Kaspar MeierOLG Pfäffikonej start
Daniel Azagra NæssNydalens SKej start
Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OFej start
Jesper RamebäckUmeå OKej start
Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OKej start
Andreas Nybak UrdalGanddal ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser