Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 4 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21-2

8 410 m, 122 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sindre JohannessenFreidig3:43:49
2Simon LundinFinspångs SOK3:45:20+1:31
3Albin ThunbergSävedalens AIK3:55:25+11:36
4Mattias MillingerJärla Orientering3:55:48+11:59
5Isak LangerakJärfälla OK3:58:52+15:03
6Emil KaleredOK Denseln4:03:47+19:58
7Anton NilssonJärla Orientering4:07:28+23:39
8Tobias ÖströmOK Tyr4:07:35+23:46
9Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima4:07:50+24:01
10Arvid VågIFK Göteborg4:09:29+25:40
11Håvard MyhreBäkkelagets SK4:10:52+27:03
12Erik BerzellJärla Orientering4:11:01+27:12
13Timo MähönenIFK Lidingö SOK4:11:06+27:17
14Joar SvartholmBergnäsets AIK4:13:42+29:53
15Ari-Pekka LassilaKoovee4:14:17+30:28
16Caj SnickarsOK774:20:21+36:32
17Mattis HoltFreidig4:23:02+39:13
18Anders VedinSundsvalls OK4:26:58+43:09
19Håkan PetterssonOK Djerf4:31:17+47:28
20Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK4:33:17+49:28
21Hugo DahlbergHaninge SOK4:33:23+49:34
22Vetle ChristiansenBækkelagets SK4:34:46+50:57
23Emil NilssonUmeå OK4:35:00+51:11
24Gustav BoquistIK Uven4:36:23+52:34
25Peter ErikssonLinköpings OK4:36:44+52:55
26David MellinSundbybergs IK4:39:25+55:36
27Raul FerraKoovee4:43:01+59:12
28Jonas LundgrenLinköpings OK4:44:25+1:00:36
29Dag StridhUmeå OK4:45:20+1:01:31
30Victor AxbomOK Landehof4:47:10+1:03:21
31Johan WikströmSävedalens AIK4:47:11+1:03:22
32David LundstenVittjärvs IK4:48:55+1:05:06
33Pontus JanssonKungälvs OK4:49:09+1:05:20
34Tomas BorilKOS Tesla BRNO4:49:33+1:05:44
35Eric HanssonIK Hakarpspojkarna4:50:36+1:06:47
36Jonas CarlssonSundbybergs IK4:52:12+1:08:23
37Simon MarteliusAttunda OK4:52:24+1:08:35
38Lars Berge OwrenFreidig4:53:39+1:09:50
39Tommy ÅbackaIF Brahe4:56:11+1:12:22
40Joakim BerglundSävedalens AIK4:57:25+1:13:36
41Robert PetterssonIF Thor4:57:55+1:14:06
42Thomas PetterssonAttunda OK4:57:58+1:14:09
43Patrik JohanssonKexholms SK4:58:29+1:14:40
44Johan SöderlundOK Tyr4:58:33+1:14:44
45Fredrik NorellFrölunda OL4:58:37+1:14:48
46Erik KarlssonMålilla OK4:59:24+1:15:35
47Juno KimOLG Chur5:00:26+1:16:37
48Oskar LindEksjö SOK5:00:42+1:16:53
49Fabian GürtlerOLG Kakowa5:02:03+1:18:14
50Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK5:03:35+1:19:46
51Axel BengtsonSol Tranås5:03:40+1:19:51
52Santeri AikioKuusamon Erä-Veikot5:04:15+1:20:26
53Oskar ÖqvistBergnäsets AIK5:05:30+1:21:41
54Morgan KarlssonSundbybergs IK5:05:31+1:21:42
55Fredrik JohanssonBredaryds SOK5:07:18+1:23:29
56Måns LennermoNässjö OK5:08:46+1:24:57
57Erik SöderhjelmLitsbygdens SK5:09:27+1:25:38
58Emil AnderssonTullinge SK5:10:50+1:27:01
59Martin NorrbomSala OK5:14:25+1:30:36
60Andreas JohanssonIFK Göteborg5:14:52+1:31:03
61David HectorSnättringe SK5:15:29+1:31:40
62Nils HenrikssonBergnäsets AIK5:15:58+1:32:09
63Erik SköldLinköpings OK5:16:45+1:32:56
64Joakim SkärlénHaninge SOK5:18:26+1:34:37
65Henrik PerssonUmeå OK5:19:16+1:35:27
66Martin AnkelOK Alehof5:22:21+1:38:32
67Joakim BergBromma-Vällingby SOK5:22:59+1:39:10
68Morten SundliGanddal IL5:23:14+1:39:25
69Filip Salén5:24:34+1:40:45
70Andreas LundstenVittjärvs IK5:28:02+1:44:13
71Niklas MannbergHögåkers OK5:30:07+1:46:18
72Anton GumaeliusWaxholms OK5:30:55+1:47:06
73Ruslan NikolayenkoKyivska Rus5:33:34+1:49:45
74Isak ForsbergHögåkers OK5:34:02+1:50:13
75Ville SundelinRastikarhut5:35:28+1:51:39
76Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL5:35:39+1:51:50
77Erik BengtssonSävedalens AIK5:38:39+1:54:50
78Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn5:40:21+1:56:32
79Lukas HoferOLG Thun5:41:00+1:57:11
80David GrossmannOLG Thun5:45:25+2:01:36
81Joel HallbergIFK Hedemora OK5:46:19+2:02:30
82Simon NilssonEksjö SOK5:47:06+2:03:17
83Jonas LundbladTullinge SK5:47:31+2:03:42
84Coni MeiliOLG Chur5:49:43+2:05:54
85Erik ToomingasSundsvalls OK5:50:16+2:06:27
86Mårten LundqvistSundbybergs IK5:55:37+2:11:48
87Bobby BrahmIFK Kiruna5:56:07+2:12:18
88Heikki HaapakoskiRastikarhut5:57:19+2:13:30
89Nver SurenianKyivska Rus6:02:47+2:18:58
90Marcus HanssonLinköpings OK6:03:19+2:19:30
91Peter SöderströmOK Raseborg6:05:11+2:21:22
92Lukas OlssonVäsby OK6:05:26+2:21:37
93Benjamin MisteliOLG Kakowa6:07:06+2:23:17
94Sindre Engzelius GylverNtnui6:10:15+2:26:26
95David PustaiTatran Jablonec6:13:59+2:30:10
96Cristian LarssonKöping-Kolsva OK6:15:20+2:31:31
97Simon LennermoNässjö OK6:16:22+2:32:33
98Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö6:24:01+2:40:12
99Niklas FriesUmeå OK6:27:10+2:43:21
100Takashi Yamada6:34:21+2:50:32
101Petter LindSkogsluffarnas OK6:35:28+2:51:39
102Jacob SvenssonSöders-Tyresö6:41:51+2:58:02
103Gian-Reto SchaadOLG Chur6:41:57+2:58:08
104Markus NordmarkNässjö OK6:42:26+2:58:37
105Samuel ÖrnMarkaryds FK6:46:08+3:02:19
106Karl KarlssonTjalve IF Norrköping6:48:25+3:04:36
107Joakim OlssonVäsby OK6:58:10+3:14:21
108Nils Ola KvamFreidig7:05:14+3:21:25
109Aleksandr ManoilovJärfälla OK7:14:06+3:30:17
110Love Lindström7:29:40+3:45:51
111Fredrik SetterqvistOK Södertörn7:34:00+3:50:11
112Johan CelanderKöping-Kolsva OK7:46:00+4:02:11
113Fredric JohanssonSnättringe SK8:06:35+4:22:46
114Filip OlssonVäsby OK8:58:49+5:15:00
115Peter UranNtnui9:02:03+5:18:14
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Pascal BlickleOLG Kakowaej godkänd
Fredrik EdénIFK Göteborgej godkänd
Johannes EklöfIF Hallby SOKej godkänd
Jefta LangerakJärfälla OKej godkänd
Manuel Pereira LopesADFA Portugalej godkänd
Zdenek SabatkaSlavia Hradec Kraloveej godkänd
Andreas BjärkmarSävedalens AIKej start
Luzian CaduffOLG Birseckej start
Thomas EkKöping-Kolsva OKej start
Erik ErlandssonOK Vivillej start
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Martin HunhammarOK Ravinenej start
Henrik JohanssonUmeå OKej start
Klas JohanssonOK Kolmårdenej start
Engström MattiasSkåneslättens OLej start
Magnus YngvessonRobertsfors IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser